PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576175}

Strefa X

Monsters
5,7 18 011
ocen
5,7 10 1 18011
6,7 7
ocen krytyków
Strefa X
powrót do forum filmu Strefa X

Niesamowity to przykład łączenia gatunków, konwencji. Coś ożywczo świeżego i do tego choć wciągające to nie głupie - rzadki to przykład. ;) Kino przygodowe, thriller, Si-Fi, a w tym wszystkim para w zakazanej, odciętej od świata strefie, ale nie będę tu spoilerowała, jeśli chcecie sami zobaczcie i oceńcie. Ciekawa jestem Waszych wrażeń. ale od razu przestroga, jeśli wystarcza Wam do szczęścia efekciarstwo, bez pomysłu na treść i fabułę, to możecie sobie darować.

użytkownik usunięty
magdzisko

Naprawdę niezły film. Nie zawiodłem się.

ocenił(a) film na 4
magdzisko

OMG, to było straszliwe 8( Piękne? Chyba z serii "jak oni pięknie milczeli razem"...

ocenił(a) film na 8
mikequ

no bo przecież kto to pomyślał żeby myśli wyrażać subtelnie.

ocenił(a) film na 2
magdzisko

naganiaczka... ten filmik to kpina z widza... rzadko gorsze się widuje... :/

ocenił(a) film na 10
magdzisko

VanKert zależy kto czego szuka... prosta sieka z efektami dla jednokomórkowca to na pewno nie jest!
Mi film na prawdę się podobał, żałueję tylko, że nie widziałam go w kinie, ale może nadrobię ;) - świetne zdjęcia, dobra muzyka, no i jest o czymś... ale to chyba za dużo szczęścia dla Ciebie. Z reszta ja nic nie mam do Twojego gustu filmowego, niech on sobie będzie jaki jest, tylko żyj i pozwól żyć innym!

ocenił(a) film na 6
magdzisko

Film naprawdę przyzwoity no chyba że ktoś preferuje polskie seriale na popularnych stacjach, ja na szczęście doń nie należę, film dobrze się ogląda i mamy wspaniałe widoki, nie jest źle i oglądnąć można.

ocenił(a) film na 10
magdzisko

Ja też uważam, że ten film jest super. Nie jest to kolejna, masowa, amerykańska, superprodukcja, w której 5 osób zbawia świat od zagłady, tylko całkiem ciekawa i prawdziwa, jeśli chodzi o zachowanie ludzi wizja postapokaliptycznego świata.

TheMatt

tak też sądzę. całkowicie zgadzam się zwypowiedzią TheMatta

ocenił(a) film na 7
magdzisko

Zgodze się :) Film bardzo fajny i inny, nie zaś powielona fabuła z nowymi aktowami/efektami/designem czy remake... A coś nowego.
Co prawda końcówka mogłaby się trochę przeciągnąć, ale i tak śweitny film z nutką niepewności która towarzyszyła przez cały film :)

A Ci co besztają ten film się nie znają;p
moocne 7 :)

ocenił(a) film na 7
kowal1528

A i jeszcze jedno bo bym był zapomniał:P
Moment kiedy wychodzą na TĘ budowlę skąd widzą mur USA to tą samą budowlę użyli do filmu Ruiny :) Swoą drogą polecam film

magdzisko

Oj byłem chyba 4 razy w kinie na tym filmie. Bardzo mi się podobał. Zdjęcia, muzyka. Trudno podać jakieś wielkie argumenty, że ten film jest świetny a skoro mnie się podobał to chyba wystarczy bo to już po fakcie (obejrzałem, byłem w kinie) i nie sugeruję się innymi komentarzami.

ocenił(a) film na 5
magdzisko

LOL . Jeśli już chodzi o minimalistyczne sci-fi z klimatem to np Druga Ziemia jest świetnym filmem. Tam jest przesłanie. A ten film to taki wypierdek. Niby ma jakiś tam klimat i można go obejrzeć ale jego scenariusz jest cienki. Po prostu.

użytkownik usunięty
Rockman92

A nie może być tak, że i Druga Ziemia i Monsters są dobrymi filmami?? Aaa nie może, bo TY tak napisałeś. LOL .

ocenił(a) film na 5

Nie może bo te filmy dzieli duża różnica w ogólnie pojętej jakości, lol

użytkownik usunięty
Rockman92

W ogóle pojętej w Twoim rozumieniu, lol

ocenił(a) film na 5

No nie wiem w czy tylko w moim..... Jeden film ma ocenę 5,7, drugi 6,7 . I tu sobie strzeliłeś w stopę xD lol.

użytkownik usunięty
Rockman92

Ty sobie strzelasz w stopę pisząc, że średnia ocen filmwebu jest w jakikolwiek sposób miarodajna. To, że większość ludzi oceniła ten film słabiej (i Ty się do tego szacownego grona zaliczasz) nie oznacza, że te dwa obrazy dzieli rzekoma przepaść (tak jak piszesz). Każda ocena jest czyjąś 'prawdą', a nie prawdą powszechnie objawioną, którą starasz się tutaj wygłaszać. Ja po prostu nie lubię opinii, w których za wszelką cenę ktoś stara się udowodnić wyższość swojego zdania nad innymi, mało tego kpi sobie z cudzej wrażliwości podając 'twarde dowody'. W innym temacie napisałeś, że nie rozumiesz o co chodzi twórcom tego obrazu i że wyszło takie 'niewiadomo co'. A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś może zrozumiał zamysł twórców, mało tego ten zamysł komuś wyjątkowo bardzo przypadł do gustu?? Nie pisz więc, że 'ten film to taki wypierdek' bo wychodzisz na bardzo niedojrzałego gościa. Już bez strzelania sobie w stopę, emotikonów i lol-ów.

ocenił(a) film na 5

haha wiedziałem że wyjedziesz z miarodajnością oceny. Tak się składa że ocena wielu ludzi jest troszkę bardziej miarodajna niż ocena jednego osobnika jakim jesteś ty. Wolę się posłuchać ogółu, większości. A dalej nie chce mi się pisać. Cóż, oceniaj sobie jak chcesz. Po prostu dziwi mnie, że taki średniak może zostać oceniony na 9 .

użytkownik usunięty
Rockman92

Heh większość ludzi lubi filmy popkornowe, na których nie trzeba za bardzo myśleć, jeno się odprężać i takim też obrazom wystawia wysokie oceny. I o czym to świadczy? W równym stopniu i dużo i nic. Jeśli lubisz podążać za 'tłumem' to Twoja sprawa i Twoje prawo, tak jak i ocena danego obrazu. Tylko pisanie 'wypierdek' w stosunku do filmu, który oceniłeś na 5, wygląda jakbyś sam sobie zaprzeczał. Taki epitet to raczej pasuje pod adresem dna absolutnego (1-2/10). 'Cienki scenariusz'? No naprawdę wystarczy napisać kilka elokwentnych inaczej słów i już, gotowe. I takich ludzi jak Ty, piszących niedojrzałe i leniwe komentarze, jest niestety tutaj więcej. A potem jeszcze bidulki się dziwią, że ktoś ich zaczepia, chociaż zbesztali w niewybredny sposób przyzwoity film z błotem. Nie chce Ci się dyskutować/pisać to daj sobie spokój człowieku i w ogóle nie pisz.

ocenił(a) film na 5

Może i większość ludzi lubi filmy popkornowe, jednak "Druga Ziemia" na ten przykład nie jest takim filmem, tak samo jak Strefa X. I co? A no, jest wyżej ocenione o cały punkt. A skoro doszukałeś się jakiegoś przesłania, piękna, drugiego dna w Strefie X to proszę, przedstaw mi to. Moim zdaniem to okropny przerost formy nad treścią.

użytkownik usunięty
Rockman92

I widzisz - znów wychodzi twoje lenistwo (albo gapiostwo i brak zaznaczenia opcji obserwacji topicu..), bo w innym temacie dokładnie pod twoja wypowiedzią takie wytłumaczenie z mojej strony padło. Tu masz linka:

http://www.filmweb.pl/film/Strefa+X-2010-576175/discussion/Czemu+to+holery+taka+ niska+ocena+.Film+naprawde+bardzo+dobry+jest+i+klimatyczny+jak+holera+.Co+wy+spo dziewaliscie+sie+akcji+pewnie+jak+w+Iron+Mania+albo+Transformersach+co+.Glupota, 2402252

ocenił(a) film na 8
magdzisko

Wrażenia kapitalne, bardzo nastrojowy i klimatyczny film. Można się w nim pogrążyć, zanurzyć, po prostu wciąga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones