PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349590}

Strzelec

Shooter
7,5 119 749
ocen
7,5 10 1 119749
6,6 7
ocen krytyków
Strzelec
powrót do forum filmu Strzelec

dla kina akcji. Co gorsza powiela mnóstwo irytujących klisz typu: gdy bohater odcina się od życia wielkomiejskiego to musi zapuścić brodę, jeżeli wysadza budynek to musi być skadrowany na tle wybuchów gdzie płomienie ognia niemal liżą go po karku. Twórcy wyszli widać z założenia, że widz najbardziej lubi to co już zna.

Doceniam jednak Shootera za momenty, w których przynajmniej próbuje odchodzić od schematów. Przykładowo gdy główny bohater jest ranny to nie ucieka aż tak żwawo i nie zdrowieje aż w tak cudowny sposób jak ma to miejsce w innych produkcjach tego typu.

Znamienne jest zaś zakończenie. Do tej pory bowiem Hollywood proponowało zwykle rozprawienie się z największymi czarnymi charakterami za pomocą legalnych metod. Shooter odchodzi od tego naiwnego przekazu wprost pokazując, że pewni ludzie są nietykalni bez względu na dowody.

użytkownik usunięty
Silny_Belwas

Podbijam, na tle rywali nie wychodzi słabo, na plus zdjęcia, ale poza tym to naprawdę średniak...

ocenił(a) film na 4
Silny_Belwas

Tu nawet nie chodzi o wyznaczanie kierunków, bo można zrobić naprawdę dobre, trzymające w napięciu filmy akcji na wytartych schematach. Np. w podobnej tematyce jest Green Zone a z innych to Szakal, Uprowadzona, filmy z Bournem, Traffic, Bad Boys. Nawet podobnie tematycznie Królestwo które wyszło w tym samym roku, choć nie jest wybitne to zdecydowanie jest lepsze od "Strzelca". Starą serię "Snajper" z Timem Berengerem też lepiej się ogląda (a przynajmniej 2 pierwsze części).

doman18

dobre kino akcji a trochę tej akcji się widziało więc moim skromnym zdaniem za przeciętne bym go nie uznała. polecam

ocenił(a) film na 5
doman18

doman18 myślę bardzo podobnie jak Ty, ja filmy akcji oglądam przez pryzmat moich ulubionych filmów z tego gatunku czyli Trylogii Bourne'a, Prawa Zemsty, Uprowadzonej itp, a ten na ich tle bardzo przeciętny. I już najgorszym jego elementem był tragiczny i drewniany Danny Glover. Jako czarny charakter wypadł śmiesznie.

ocenił(a) film na 4
pit88

Zgadzam się w zupełności. Danny ogólnie nie pasuje mi do filmów typowo sensacyjnych. W sensacyjnych komediach owszem, tego nie można mu zarzucić. Ale np. już w Predatorze 2 po prostu nie czułem do niego żadnego respektu. Tutaj tak samo.

ocenił(a) film na 8
doman18

A Pan to chybaalbo inny albo inne filmy oglądał, bo snajper jest taki sobie delikatnie mówiąc i to Tom jest drewniany, szakal może ciut lepszy, ale na pewno nie lepszy niż strzelec...

ocenił(a) film na 9
doman18

4/10... Co za bezguście. Jak dla mnie powinno ci konto zbanować...

ocenił(a) film na 4
LeoMessi86

Ehhh aż mi się przypomniało - "... moja jest prawda bo jest bardziej mojsza niż twojsza ...". Gdy (może za parę lat) będziesz w stanie zrozumieć co wspólnego ma ten cytat z twoją wypowiedzią, przy okazji zrozumiesz też czym jest krytyka filmu a czym krytyka jego widzów. Jednocześnie zdasz sobie sprawę które z tych dwóch było podwaliną zbudowania tego forum a które świadczy o rozumowaniu na poziomie wczesno- lub przedgimnazjalnym.

ocenił(a) film na 9
doman18

To jest również Twój punkt widzenia, tyle że dobrze skryty.

ocenił(a) film na 8
Silny_Belwas

Mi się bardzo dobrze oglądało, fakt ostatnia scena jest tak wytarta, że widać już warszawe, ale z drugiej strony to już klasyka i można by nawet powiedzieć, że bez niej czegoś by brakowało ;) Zgadzam się z blanką, że przeciętniakiem nazwać shootera nie można. Fabuła jest świetnie zbudowana, trzyma w napięciu, choć nie tak jak trylogia bourna, ale trzyma, no i Walberg dał rade, co do dannego to mogę się z wami zgodzić.

Silny_Belwas

jeśli by tak rzeczywiście brać po uwagę "ambicje wyznaczania kierunków", to praktycznie żadne filmy teraz tego nie mają - bo gdzieś zawsze już to wcześniej było...i jeśli tak by na to patrzeć i oceniać, to większość filmów od 5 gwiazdek w dół by pasowało oceniać...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones