PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9787}

Stygmaty

Stigmata
7,0 46 175
ocen
7,0 10 1 46175
6,2 4
oceny krytyków
Stygmaty
powrót do forum filmu Stygmaty

Nie mogę takiego czegoś oglądać. Lubię horrory ale tu pachnie za bardzo nowoczesnym chłamem.

kubakuba_filmweb

Możesz przytoczyć jakiś przykład tego "nowoczesnego chłamu"? - rozwinąć wypowiedź. Jestem ciekawa po prostu.

ocenił(a) film na 2
rosaria

Widziałem jakiś czas temu "Evil Dead" remake z 2013 roku. Film z marną fabułą gdzie dominuje odcinanie kończyn i masa krwi. Film wcale nie działa na wyobraźnię a pobudza być może podniecenie u gimbazy a u starszych zażenowanie, że nie da się już nic zrobić bez krwawych scen. Jak oglądam filmy z lat 70-tych 80-tych czy 90-tych widzę interesującą fabułę ciekawy splot wydarzeń a reżyser i scenarzysta zadbali o to by widz wczuł się bohatera. Przykładowo "Aenigma", "Who can kill a child", "Phantasm" - wszystkie części poza najnowszą z 1998 roku. Tam już spaprali całkowicie fabułę i nudzą niemiłosiernie. Ponadto lubię inny gatunek. Bardzo mi się podobał film "When Harry met Sally". Bardzo ciekawie przedstawione postacie grane przez Billego Cristala i Meg Ryan. Komedie z lat 80-tych mają swój unikalny klimat.

kubakuba_filmweb

Hmmmm, dzięki za te słowa, zainspirowałeś mnie i być może sięgnę do takiego kina. Ja za to ostatnio uzbierałam na własność trochę filmów Larsa Von Triera i muszę powiedzieć, że daje mi to więcej aniżeli takie kino jakim interesowałam się pod wpływem, jak piszesz "gimbazy", czuję wtedy że (oglądając dzieła Larsa) iż oglądam coś naprawdę dobrego, intrygującego, odczuwam jakieś przeróżne emocje nie tylko strach - wcześniej maniakalnie oglądałam horrory, teraz tylko czasem - strach niewiele daje, a już na pewno, jak też mówisz krew, odcinanie kończyn, miażdżenie ciała i szczegółowe pokazywanie tego i czynienie z mordowania jakiejś sztuki, jakby to było nie wiadomo jakie "dobre" czy wartościowe.

ocenił(a) film na 2
rosaria

Ciekawa strona.
http://horror.com.pl/filmy/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones