PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39090}
6,3 453
oceny
6,3 10 1 453
Sukces
powrót do forum filmu Sukces

Końcówka cośkolwiek optymistyczna, przez co różni się on od innych knotów typu ,,Dotknij mnie'', ale i tak do niczego. Mało treści, zero odkrywczości. ,,blok.pl'' tegosz Bukowskiego bardziej mi się podobał, był to film chyba odważniejszy (nie pamientam go dokłądnie, ale pamiętam klimat). No a w ,,Suxesie''wkurzał mnie narrator, jakieś nahalne retrospektywy i bukiet banałów, asz mi się pisać nie chce.

ocenił(a) film na 5
Mateusz_Glowacki

Też mnie nie porwał. Chyba nie jestem zbyt podatny na gatunek "filmu pokoleniowego": trochę o wszystkim i o niczym, zamiast ciekawej historii konkretnego bohatera -- stereotypowy konglomerat cech i przeżyć wyimaginowanego everymana (czytaj: człowieka bez właściwości). Do tego powikłane koleje uczuć w miłosnym trójkącie, który zapada się pod własnym ciężarem, bo jeden z jego boków zarysowany jest kreską aż nadto grubą i wyrazistą, a dwa pozostałe skrobnięte są chwiejną ręką i pisakiem z kończącym się tuszem.

Szacunek za rozmach i ambicje, ale efekt umiarkowany. Brakuje spójności i kierunku. Nastrój magiczno-sentymentalny psuje sztampa everymana w roli głównego bohatera i nadmiar (również bardzo sztampowych) odniesień do aktualnej i historycznej rzeczywistości. Z drugiej strony, jak na kino pokoleniowe, za dużo tu eteryczności i bujania w obłokach, a za mało osadzenia w realiach i jakiegoś indywidualnego, świeżego ich ukazania.

U mnie -- "5": plusy za odwagę realizacyjną, zdjęcia i świetną w pomyśle (choć niedoskonałą w realizacji) scenę rozmowy z podtekstami (przedstawianymi widzowi w napisach dialogowych): minusy -- za słabą jakość techniczną (która nie trochę udźwignęła "magii"), pewną chaotyczność narracji i kręcenie się w kółko, czyli bezwątkowość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones