PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=391852}
6,1 3 585
ocen
6,1 10 1 3585
7,2 4
oceny krytyków
Sukiyaki Western Django
powrót do forum filmu Sukiyaki Western Django

Często te dwa filmy są porównywane, który można uznać za lepszy? Jak dla mnie koreański film jest naprawdę dobry- zabawny i interesujący, do tego świetna gra aktorska. Mimo to Sukiyaki podobał mi się jeszcze bardziej. Jest pokręcony i niebezpiecznie ociera się o granicę zdrowego rozsądku, a nawet momentami ją przekracza. Do tego niepowtarzalny klimat i zagrania, które dla niektórych mogą wydawać się absurdalne i słusznie;) Można to nazwać śmiało wadą, ale dla mnie to na pewno zaleta. Krwawa samurajsko-kowbojska jatka ale i tak mi się podoba, a może właśnie dlatego. Podejrzewam, że film koreański może bardziej przypaść do gustu przeciętnemu europejczykowi, który niekoniecznie trawi japońskie, charakterystyczne produkcje. Oba filmy bardzo dobre i warto je obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
oyasumi9

Django jest właśnie trochę za mało japoński i dlatego stwiam go za DZ i Z

ocenił(a) film na 9
dezertx

hm, ciekawe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dobry.... jest koreański, a jeżeli chodzi o specyficzny klimat to zdecydowanie dla mnie sukiyaki ma w sobie te wszystkie smaczki, którymi właśnie charakteryzują się japońskie produkcje, bo właśnie taką jest

ocenił(a) film na 6
oyasumi9

wiem, że DZiZ jest koreański. Chodziło mi o to, że Django jest zrobione za bardzo pod amerykańskiego widza. Jest za mało wyraziste, za mało szalone.

ocenił(a) film na 9
dezertx

dla mnie sukiyaki jest jak najbardziej zakręcone, ma w sobie właśnie tą szaleńczą nutę, którymi mogą się pochwalić inne japońskie produkcje, chociaż na pewno jest tutaj dużo czerpania choćby z Tarantino, więc i ty masz rację

ocenił(a) film na 6
oyasumi9

Oba mnie niespecjalnie wciągnęły, ale pojedynek klimatem wygrywa propozycja japońska.

ocenił(a) film na 6
oyasumi9

Mnie się bardziej podobał DZZ, był zabawniejszy i generalnie wolę styl Jee-woon Kima. Ale różnica jest w sumie niewielka: DZZ mocne 7 ...... Django 7 trochę naciągane.

oyasumi9

Tarantino zagrał w tym filmie w roku 2007 a w 2013 powstał jego film Django. Przypadek?!

ocenił(a) film na 9
Moderatorrr

Nie wiem, czy jesteś po prostu ciekawy, czy to jednak pytanie z serii zróbmy z nich balona, ale mimo wszystko odpowiem. Tarantino ma wiele źródeł natchnień, w tym często widać jego inspiracje tkzw, "spaghetti westernami", więc zaproszony jako gość honorowy nie omieszkał zagrać w sukiyaki, co tłumaczymy właśnie jako spaghetti, albo przynajmniej podobny makaron. Po paru latach postanowił stworzyć film właśnie z tego gatunku, który tak naprawdę nawiązuje przede wszytkim nie do tego japońskiego, a do Django Sergio Corbucciego, który zresztą jest twórcą owego makaronowego gatunku westernów, z którego również twórczości garściami czerpie Takashi Miike.

ocenił(a) film na 3
oyasumi9

Dobry, zły i brzydki zdecydowanie lepszy. Bez dwóch zdań. Był ciekawy, zabawny, pomysłowy, pełen akcji i z fajnym aktorstwem. Film, pod którym piszę ten komentarz ma tylko jedną z tych dwóch rzeczy. Akcję. Ale to za mało by film był dobry. Fabuła jest, jak to mówią Anglicy, ridiculous. W dodatku film nudny jak cholera, w ogóle nie zabawny, aktorstwo słabe poza jednym czy dwoma wyjątkami. Średni lubię Tarantina, ale każdy jego film był po stokroć lepszy od tego.

ocenił(a) film na 6
doliwaq

Kolega który założył ten temat nie mówił o filmie Dobry, zły i brzydki tylko o filmie Dobry, zły i zakręcony to dwa inne filmy.

ocenił(a) film na 3
DemiaN

W takim razie zrobiłem literówkę. Chodziło mi właśnie o tą koreańską produkcję, a nie klasyk Sergia Leone. Ale nic już nie poradzę, bo edycja działa tylko przez 5 minut.

ocenił(a) film na 6
oyasumi9

Na pewno warto obejrzeć "Sukiyaki Western Django" tym bardziej jeśli ktoś choć troszeczkę lubi westerny,a jeśli właśnie ktoś obejrzał choć kilka westernów to zauważy nie mało zapożyczeń w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones