PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746389}

Sully

7,3 93 598
ocen
7,3 10 1 93598
6,1 18
ocen krytyków
Sully
powrót do forum filmu Sully

Polska premiera 5 (sic!) miesięcy po światowej, już widzę tysiące rodaków ruszających do kin... tfu, po torrenta. Pogratulować WB Poland.

ocenił(a) film na 7
raffalsky

Alternatywnie można też się wybrać do Czech lub na Słowację ;) ja widziałem dziś premierę właśnie na Słowacji.

ocenił(a) film na 8
raffalsky

Jak już to 3 miesiące po premierze światowej, a nie 5,
bo jedyny kraj w którym była premiera w sierpniu były Czechy.

Premiera światowa nastąpiła 8 września w większości krajów.
U nas 2 grudnia czyli niecałe 3 miesiące po premierze światowej.
Nie wiem skąd wyszło Tobie 5 miesięcy :)

ocenił(a) film na 7
raffalsky

Ja widziałem wczoraj ten film w kinie w Rumunii.. :)

Juna_3

Data polskiej premiery rzeczywiście jest odległa. Do grudnia czekać muszą też Anglicy, Irlandczycy, Włosi czy Niemcy. Ale już Na Litwie, w Norwegii, Finlandii czy Estonii premiera była już 8 września - sami zobaczcie http://www.imdb.com/title/tt3263904/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf Nie wiem czym się sugerował dystrybutor wyznaczając tak zróżnicowane terminy.

riven

Moze bliskoscia premiery Smolenska

ideapawel_2

Może dwa filmy o samolotach to byłoby za dużo :D

ocenił(a) film na 7
ideapawel_2

Taaaa.... Albo 11 września.. NYC jakoś ma pecha do samolotów...

raffalsky

Amerykanie mieli premierę we wrześniu.

ocenił(a) film na 7
raffalsky

Mnie zastanawia jakim cudem na filmwebie jest 1 stycznia 2016 premiera na świecie... Kolejny błąd w danych i nikt tego nawet nie poprawił...

raffalsky

No własnie! Jaja sobie robią! Ja już ten film mam,a tu piszą ,że premiera w Polsce dopiero będzie.

ocenił(a) film na 7
raffalsky

Nie pojmuję jak można się czepiać o datę premiery - to dziecinada!. Przecież film nie traci na wartości jeśli jest wyświetlany w późniejszym terminie. Chyba, że Wam nie zależy na filmie tylko na wyścigu - kto pierwszy obejrzał? Najwyraźniej dystrybutor miał istotny powód by wyznaczyć akurat taką datę. Bardzo chcę zobaczyć ten film, ale bez przesady...

a_n1_2

A co ma do tego wartość filmu? Ja mając możliwość obejrzenia filmu (który nie jest wizualnym majstersztykiem) w dobrej jakości w domu, a w kinie wybieram pierwszą opcję. Przynajmniej nie stracę kasy, jeśli produkcja okaże się klapą, a na wartości nie traci , gdy oglądam go w domu.

ocenił(a) film na 7
Patianna

A co robisz w sytuacji gdy taka produkcja nie okaże się klapą? Idziesz drugi raz do kina czy tez "nie tracisz kasy"?

konserwator_maszyn

Raz wystarczy. Wolę zostawić te pieniądze np. na inny seans w najbliższym czasie. Zwłaszcza, że bilety są coraz droższe. Są też inni od zapełniania sal kinowych. I tak wydaje mi się, że chodzę częściej niż przeciętny Polak do kina. Około 20 razy na rok , a w lepszych latach nawet do 40 dobijałam. W tym coś kiepsko z ciekawymi filmami. Choć listopad/grudzień jest najciekawszy i mam trochę do nadrobienia filmów, na które na pewno jeszcze się wybiorę do kina. Doctora Strange i Fantastyczne zwięrzęta, aż szkoda oglądać na małym ekranie

Patianna

Aha, chodzi Ci o film, który oglądnę w domu, a okazuje się super? To masz rację wtedy już nie idę i twórcy tracą. Z drugiej strony trudno jest wyczuć wszystkie filmy , na które warto iść do kina, nawet jeśli w Polsce jest premiera zbliżona do światowej.

konserwator_maszyn

Rozumiem, że na wszystkie filmy chodzisz do kina lub kupujesz je na DVD/BluRay i nigdy nie obejrzałeś filmu w swoim życiu na komputerze przed jego premierą (kinową lub wydaniem na nośnikach) z tzw. "alternatywnego" źródła. ZUCH KONSERWATOR!

ocenił(a) film na 7
pawel051

Nie, zle rozumiesz, tak samo jak niewlasciwie odczytałem moj post jako zaczepkę w stosunku do Patianny podczas gdy to była zwykła ciekawość. Zresztą moje pytanie dotyczylo tylko filmow dobrych które widzialo sie "nielegalnie", a nie wszystkich.

ocenił(a) film na 8
raffalsky

We Włoszech też wszedł do kin dopiero 1 grudnia.

raffalsky

W Polsce kino, a za granicą już Blue-Ray.

raffalsky

Ne ma po co iść Blu-Ray już jest

raffalsky

Ty to masz problemy . Jest tyle innego ciekawego kina które można zobaczyc w czasie między a Ty szukasz dziury tam gdzie już dawno załatane .

raffalsky

W uk tez późno premiera wiec wyluzuj. I nie bądź tak pretensjonalny z rytm (sic)

ocenił(a) film na 8
raffalsky

Nie wiem z kad takie oburzenie ja tam bylam w kinie i sala wcale nie byla pusta

użytkownik usunięty
raffalsky

Najlepsze jest to że w polskiej sieci już wyszła premiera Blu-Ray z lektorem:
wersja 700 mb - yhu . pl/post24060.html#p24060
480p - yhu . pl/post24067.html#p24067
720p - yhu . pl/post24073.html#p24073
bluray 720p - yhu . pl/post24058.html#p24058
pelne wydanie blu-ray disc :D - yhu . pl/viewtopic.php?p=24072#p24072

online - yhu . pl/post24059.html#p24059
online hd - yhu . pl/post24054.html#p24054

To tyle :D No jest grubo ogólnie :D

ocenił(a) film na 8

Masakra ;) W Polsce jest już coraz lepiej, ale nie oszukujmy się żeby obejrzeć nominowane filmy przed Oskarami trzeba się czasem wspomóc torrentami. Żeby nie narzekać to np. Young Pope (serial) w USA będzie miał premierę w styczniu :P przez amerykańskie newsy przez chwile myślałam, że 2 sezon będzie już w styczniu :D

raffalsky

I po co to tfu , gdyby nie torrenty, to 3/4 ludków nie miało by o czym tu pisać albo fantazjować jak kto woli i tyle w temacie.

ocenił(a) film na 7
raffalsky

Człowiek moze i troche poczeka ale nie musi wychodzić z domu zeby w hd pooglądać
:)))