PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138858}

Superman: Powrót

Superman Returns
5,5 31 530
ocen
5,5 10 1 31530
4,6 8
ocen krytyków
Superman: Powrót
powrót do forum filmu Superman: Powrót

"UDASZ SIĘ W DALEKĄ PODRÓŻ, MÓJ MAŁY KAL-ELU.
NIGDY CIĘ NIE OPUŚCIMY.
NAWET W OBLICZU ŚMIERCI.

MOJĄ SIŁĘ UCZYNISZ SOJĄ SIŁĄ.
UJRZYSZ MOJE ŻYCIE SWOIMI OCZYMA
TAK JAK JA UJRZĘ TWOJE - MOIMI
SYN STAJE SIĘ OJCEM -
A OJCIEC SYNEM"

Świadczy to nie tylko o kunszcie reżysera, ale także niezwykłej pokorze, szacunku, z jakim podszedł do tematu.

To prawda, że filmowi brakuje wigoru, akcji, ale SINGER nie kręcił kina akcji. Jest zbyt konsekwentny.

To MELODRAMAT z prawdziwego zdarzenia i to udany melodramat. Doskonale zagrany przez trójkę aktorów: BRANDONA ROUTHA, KATE BOSWORTH I JAMESA MARSDENA.

Jako taki jest to film wybitny. Ręczę, że zyskuje przy każdym kolejnym oglądaniu.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Zresztą BRANDON ROUTH (doskonały dodajmy jako nowy S. i Clark) z wielką klasą powtarza słowa Brando:

SYN STAJE SIĘ OJCEM
A OJCIEC SYNEM.

Mamy tutaj do czynienia z arcydziełem!

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Arcydziełem bym to nie nazwał. Raczej dobrym filmem ze skopaną fabułą i niepotrzebnymi postaciami. Jednak Superman powrócił, nie w super stylu ale jednak powrócił. :)

ocenił(a) film na 5
MackKL

Juz.. podnieciłeś sie? facetem w obcisłych majtach

ocenił(a) film na 8
al_joker89

"Juz.. podnieciłeś sie? facetem w obcisłych majtach "

I to mówi idiota-klaun przebrany za babę...

ocenił(a) film na 7
MackKL

A jaka fabuła nie byłaby skopana?
Które postacie są niepotrzebne.
Tak na moje oko, mnóstwo ludzi zjechało ten film bo nie był typowym filmem dla nastolatków z kolejną fabułą "zabili go i uciekł", gdzie przeciwnikiem Supermana nie powinien być Lex (jego jednak najbardziej zaciekły wróg) tylko jakieś dziwne monstrum.

Film spełnił wszystkie moje oczekiwania. Wszelkie nawiązania do pierwszej części, szacunek z jakim reżyser podszedł do tematu, bohater bardzo podobny do Reeve'a... czego chcieć więcej.
Dziękuję wszystkim Dobrym Duchom, że obraz ten przedstawia Supermana - Supermana Człowieka.

Pozdr.


P.S. Dla mnie ideałem byłby pojedynek z Doomsday w II części i śmierć ESA. Natomiast III mogłaby być odzwierciedleniem komiksu pogrzeb Supermana oraz Powrót Supermana.

ocenił(a) film na 10
Cypisek_syn_rumcajsa

Czekam na piątek.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Pozdrawiam również.

Cypisek_syn_rumcajsa

Cypisek ma 100% racje to było to na co fan czekał.. Mam nadzieje, że jednak powstanie kolejna część i w końcu doczekamy się walki z Doomsdayem. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
SagaTM

No i powstała. Pt. "Człowiek ze stali". Niestety z nowym aktorem.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

"syn staje się ojcem, ojciec... synem"
https://www.youtube.com/watch?v=BvBBYUn-tVw
https://www.youtube.com/watch?v=Oy3-mXnkoYA
https://www.youtube.com/watch?v=HyE1V6Ac49Q

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones