Superman: Doomsday

(2007) wideo

Naukowcy przypadkowo uwalniają uwięzionego pod ziemią Doomsdaya. Superman jest jedyną nadzieją na powstrzymanie siejącego zniszczenie potwora.

pokaż:
 
Adam Baldwin Adam Baldwinjako:Clark Kent / Superman (głos)
Anne Heche Anne Hechejako:Lois Lane (głos)
James Marsters James Marstersjako:Lex Luthor (głos)
John DiMaggio John DiMaggiojako:Toyman (głos)
Tom Kenny Tom Kennyjako:Robot (głos)
Swoosie Kurtz Swoosie Kurtzjako:Martha Kent (głos)
Cree Summer Cree Summerjako:Mercy Graves (głos)
Ray Wise Ray Wisejako:Perry White (głos)
zobacz pełną obsadę

Pracownicy LexCorps podczas prac, głęboko pod ziemią, znajdują pozaziemską kapsułę. Przypadkowo dochodzi do uszkodzenia kapsuły i po ponad dwóch tysiącach lat, ze swojego więzienia, ucieka Doomsday. Został on stworzony, przez obcą cywilizację jako niepokonana maszyna do zabijania. Jednak nie wszystko poszło po myśli twórców, nie potrafi on odróżnić wrogów od przyjaciół. Niszczy wszystko co spotka na swojej drodze.Wkrótce dociera do Metropolis, gdzie spotyka Supermana.

  • Oj Bruce W. Timm niech lepiej nie pokazuje mi się na oczy. To jak przedstawił najlepszą komiksową walkę Supermana w swoim najnowszym filmie animowanym woła o pomstę do nieba. "Superman: Doomsday" był to tytuł, na który czekałem od jakiegoś czasu, a ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 33%

pozostałe informacje

muzyka:
 
oceń twórców
studio:
  • Warner Bros. Animation
inne tytuły:
(więcej...)
  • W pewnej scenie filmu na ekranie widoczna jest postać bardzo podobna do Kevina Smitha. Smith jest znany nie tylko w świecie filmu. Pisał również scenariusze do komiksów z uniwersum DC i Marvel. Był również autorem scenariusza do sequela Supermana, który nie powstał. Scenariusz był oparty na historii Death of Superman, którą ukazuje film Superman: Doomsday.

forum (21)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o