PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138858}

Superman: Powrót

Superman Returns
5,5 31 530
ocen
5,5 10 1 31530
4,6 8
ocen krytyków
Superman: Powrót
powrót do forum filmu Superman: Powrót

Superman to facet noszący majtki na rajtuzy. Ma najbardziej wypasione super moce w historii komiksów. Kryptonit robi z niego byle frajera, nawet bić się nie potrafi. Do tego nigdy nie kłamie i jest świętszy od papieża i kapitana Ameryki razem wziętych. Dlatego tego bohatera i ten świat lubiłem do szóstego, może siódmego roku życia. Potem pojawili się X-Meni, Batman, Spiderman, sami fajni goście, a nie fujara z loczkiem. Tak mi się właśnie kojarzy Superman. Po przydługim wstępie czas na konkrety. Trailery do Man of steel zachęcają, seans w tym tygodniu więc aby trochę wkręcić się w realia obejrzałem produkcję sprzed siedmiu lat. No... i wkręciłem się... jak spocone jaja w wentylator. Pardon my French ale delikatniej się tego nie da opisać. Fabuła jest głupsza niż w najnowszym Klossie. Dialogi pisane przez dwulatka. Sceny porażające głupotą. Idiotyzmy w detalach ogromne, nawet jak na tą konwencję. Aktorstwo słabsze niż w klanie. Skąd oni wzięli taką bezpłciową Lois? Takiego niemrawego Clarka? Jak Spacey dał się na to namówić? Szok. Efekty specjalne dają radę ale to jedyny minimalny pozytyw. To wszystko jednak blednie przy grzechu głównym jakiego nie może popełnić żaden film na podstawie komiksu. Superman jest bowiem PORAŻAJĄCO i OBEZWŁADNIAJĄCO nudny. Dwie i pół godziny bez właściwego tempa, bez choćby śladowego napięcia, bez ikry. Wiele można wybaczyć ale nie ziewanie od dwudziestej minuty. Gdybym zaczął sobie w nosie dłubać na początku filmu, pod koniec dokopałbym się do Chin. Niewiarygodne, że to ten sam reżyser, który nakręcił X-Menów. Dramat przez D wielkie jak kula ziemska. Kijem nie ruszać, uciekać na widok, spalić wszystkie kopie. Jeszcze solą posypać, żeby nie ożyło. A fe.

SithFrog

Początek komentarza rozbrajający.

ocenił(a) film na 1
SithFrog

Zgadzam się w w 100 %. Jeden z najgorszych filmów kinowych jakie powstały. Zawsze staram się obejrzeć film do końca jeśli mam czas, natomiast w przypadku tego szajsu wytrzymałem w wielkich bólach tylko godzinę do debilnej sceny z ratowaniem samolotu. Przez wspomnianą godzinę seansu czułem się jakbym w kółko oglądał ten teledysk

https://www.youtube.com/watch?v=ZyhrYis509A

ocenił(a) film na 1
zarptak

Ha! Świetne skojarzenie z Barbie Girl, bardzo celne ;)

SithFrog

to sobie obejrzyje jeszcze poprzednie 4 części .. tam to dopiero są rajtuzy ...

ocenił(a) film na 3
danielpiw23

TAM jest aktorstwo, jest akcja (Superman i Superman II). Christopher Reeve jako Superman - GENIALNY. Dla mnie to jedyny i prawdziwy Superman.

baba_yaga

nawiązując do superbohaterów, aktorstwo to jest w Watchmen.Strażnikach, akcja w Iron Menie czy Kapitanie Ameryka. Reeve jako superman tylko biadolił. Genialny za to jest np Jackman jako Wolverine albo Bale jako B.Wayne/ Batman.

ocenił(a) film na 3
danielpiw23

Dlaczego porównujesz film z lat 80/90 do filmów zrobionych najnowszą techniką? Bez efektów specjalnych wymienione przez Ciebie hity byłyby przecietniakami.

baba_yaga

a wspomniał że technika odgrywa jakiś wygórowany czynnik wyższości nad filmami z lat 80/90?? ok .. widzę że pod lupe bierzesz że kieruje mnie efekciarstwo ..więc np . z gatunku SF,Akcja i ,, stara technika,, zobacz jak wyglądał ,,Obcy,, albo ,, Gwiezdne Wojny,, ,, Terminator,, i powiedz mi że Superman z Reevem przy tych filmach nie jest przeciętniakiem ;)

danielpiw23

Przy wyżej wymienionych supereeve to przeciętniak,aczkolwiek tamtego supermana zawsze będe uwielbiał za performance Christophera.Nigdy nie widziałem tak świetnie wcielającego sie w postać aktora

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones