PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558939}
7,1 20 146
ocen
7,1 10 1 20146
Surferka z charakterem
powrót do forum filmu Surferka z charakterem

Religia

ocenił(a) film na 10

Weż mi tu nie wyjeżdżaj z religią ja nie jestem ateistą lecz chrześcijaninem nie wstydzę się tego i jeżeli masz pisać takie pierdoły to lepiej nie pisz film świetny o walce z losem daje do myślenia a gdyby ci żarłacz( nie mówię że to na pewno był żarłacz to może rekin tygrysi lub tempogłowy ) odgryźć rękę co byś zrobił widzę że filmweb zawsze narzeka a to się nie podoba a to 1/10 banał czy raz nie można przeczytać wszystkich komentarzy które są dobre
jest to rzadkość wiem jeszcze takiego filmu nie było co by się wszystkim spodobał a więc trochę szacunku dla religii

ocenił(a) film na 8
kamil_kijewski

Religia z definicji nie jest godna szacunku, bo niby jak szanować zabobony? :)
Pomimo wątków religijnych film jest naprawdę dobry - mam ochotę niedługo jeszcze raz go zobaczyć...
Wątek religijny jest w sumie po prostu odwzorowaniem faktu, że bohaterka i jej rodzina to protestanci.
Miło, że pomimo religijnego prania mózgu Bethany Hamilton poradziła sobie ze swoim życiem i jest szczęśliwą kaleką - niezmierna rzadkość wśród jezusoistów (którzy przodują w biedzie, braku wykształcenia, przestępczości i ogólnej beznadziei).
POLECAM

ocenił(a) film na 8
Filippiarz

Jeżeli religia nie jest godna szacunku to i zarazem ludzie którzy wierzą w jakaś religie lub jak Ty uważasz "zabobony" też nie są godni szacunku. Czyli nie masz szacunku do większości ludzi na ziemi. Wiesz jak to się nazywa HIPOKRYZJA!!!

ocenił(a) film na 8
rafib1975

Idąc logiką twojej wypowiedzi należałoby uznać Jezusa za hipokrytę - w końcu potępiał on grzech równocześnie szanując grzeszników.

ocenił(a) film na 8
Filippiarz

Szkoda mi dla ciebie słów, czemu dałeś przykład Jezusa? A skąd wiesz czy mam coś z nim wspólnego i czy wiem coś o jego nauczaniu? Ciekawe masz najwyżej ocenione filmy z serii "Dekalog" ale kogoś kto wymyślił Dekalog uważasz za kogoś wierzącego w zabobony.

ocenił(a) film na 8
rafib1975

Przykład Jezusa jest jasny i zrozumiały. Nie mam pojęcia i nic mnie nie obchodzi czy masz coś z nim wspólnego i co o nim wiesz. Mnie się nie wydaje ciekawe tylko normalne i zwyczajne.

ocenił(a) film na 7
Filippiarz

Średnio to jest miłe, kiedy ktoś nazywa wszystko, w co wierzę zabobonami, ale trudno już, przełknę to, nie pierwszy, nie ostatni raz. Jakich Ty, Filippiarz, 'jezusoistów' znasz? Wow, muszę się ogarnąć, rzucić te studia, zamieszkać na ulicy, bo nie jestem prawdziwym jezusoistą (beznadziejna już jestem, fakt, no ale jeszcze ta przestępczość, tego nijak w moim życiu i rodzinie nie ma :< ). Filippiarz, ja się z Tobą zgadzam, owszem, zawsze będę szanowała człowieka, jeśli będzie dobrym człowiekiem (po prostu codziennie będzie się starał żyć najlepiej jak umie, tyle), bez względu na jego przekonania. Człowiek jest człowiekiem, koniec dyskusji. Ale Twoja wypowiedz o 'jezusoistach' nie jest już ogólna, a wpycha mnie konkretnie do szuflady z przestępczością, brakiem wykształcenia itd. Ja np. nic o Tobie nie wiem i nie udaję, że jest inaczej. Ateista ateiście nierówny, tak jak katolik katolikowi. Ej, jak uważasz ludzi wierzących za głupszych to bądź miły, miej litość, Ty jesteś ten bardziej oświecony, wytłumacz zamiast obrażać.
A film dobry – historia niesamowicie inspirująca. :)

ocenił(a) film na 8
kamil_kijewski

brawo!

piąteczka!

ocenił(a) film na 10
kamil_kijewski

wiecie jakiego wyznania jest Bettany? bo raczej nie katolicyzm

ocenił(a) film na 8
Gonaa

Protestantka, ale teraz nie pamiętam czy o jakimś konkretnym zborze była mowa.

ocenił(a) film na 10
Filippiarz

to się domyśliłam, ale konkretnie...

ocenił(a) film na 10
kamil_kijewski

Miałem ci odpowioedzieć ale gdy zobaczyłem "tempogłowy" to jednak się powstrzymam i nie będę karmił TROLLA !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones