PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1018}
7,4 43 115
ocen
7,4 10 1 43115
7,5 26
ocen krytyków
Easy Rider
powrót do forum filmu Easy Rider

Ale sama idea jazdy bikiem przez Stany super!

ocenił(a) film na 10
Scorpionico

WITAJ ZIOMEK... Film jak najbardziej KULTOWY i pozostanie nim na zawsze a koncowka miala wedlug scenariusza dodac filmowi dramatyzmu. 3 glownych bohaterow LUDZI WOLNYCH zginelo za to co uosabiali i to sie nie podobalo innym. Wspolczesna WOLNOSC probuje byc na sile mieszana z TOLERANCJA ale mentalnosci ludzkiej nikt i nic nie zmieni. Mamy w sobie nienawisc, zawisc i opluwanie tego co inne. WIESZ CO MI SIE MARZY? Aby powstal OFFOWY polski film o podobnej tematyce co 'EASY RIDER' przedstawiajacy obecna POLSKE i mentalnosc obecnych ludzi zyjacych w miescie jak i na wsi. Uwierz mi krajobrazow w POLSCE jest taka masa pieknych ze na filmie by swietnie to wygladalo. Nazwac film 'EASY RIDER POLAND' pozyczyc jakies 2 swietne motory typu chopper i obmyslec rejony w ktore pojechac. Oj bys sie zdziwil jacy sa obecni POLACY...

punisher822_filmweb

CIEKAWY POMYSŁ. Można by to zrobic jako dokument, ukryte kamery i obserwowac reakcje ludzi.

ocenił(a) film na 10
piczympoom

Jasne ze do reakcji ludzi by byly ukryte kamery ale w momentach podrozy motorami przez POLSKE fajnie gdyby kamera byla normalna i obejmowala widoki jak i motocyklistow i ich dialogi. To by bylo cos pieknego

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Prawda, niestety u nas wolę zrobić 500tny film o tym że ona pracuje w super biurze i go kocha, a on jeździ dobrym autem i kocha dwie inne... Trzeci nie był zły, ale to jednak inny typ filmu

punisher822_filmweb

Obejrzyj "Motór" :)

ocenił(a) film na 9
Scorpionico

Zawsze tak chciałem - wsiąść i jechać...

Barnabasz

to tak zrób

ocenił(a) film na 9
Barnabasz

A myślisz, ze ja nie?:)

ocenił(a) film na 8
Scorpionico

Ja musiałem dorosnąć do tego filmu...głównie chyba do jego zakończenia, bo pamiętam, że też mnie zdziwiło czy nie podobało się...
Jednak gdy dojrzałem to po prostu zrozumiałem...
A film ciągle jest NA CZASIE!
Traktuje po prostu o głupiej, niebezpiecznej NIETOLERANCJI!

ocenił(a) film na 9
przemofan

Niestety taka prawda. Dzisiaj na polskiej wsi mogłoby być bardzo podobnie...

ocenił(a) film na 8
Scorpionico

Zgadzam się
PS.Fajny nick :D
PS2 Fajne zdjęcie profilowe...Rozumiem, że jesteś kibicem żużlowym z Poznania? Ja też jestem kibicem (m.in) żużlowym :) Dodatkowo jestem Skorpionem :)

ocenił(a) film na 9
przemofan

A, no widzisz:) Tak, w żyłach więcej metanolu niż krwi:) Mieliśmy przerwę, bo miasto olało drużynę parę lat temu, ale na szczęście znowu jedziemy w lidze, więc nie trzeba po Polsce co tydzień podróżować, żeby mecz na żywo obejrzeć:) Sorry za taaaką zwłokę bo to 2 lata... (ale ten czas zap...) ale rzadko tu zaglądam i nawet komunikatu o odpowiedzi nie miałem. Pozdrawiam i szczęścia w Nowym Roku!

Scorpionico

Odp....l się od wsi,jeszcze zapragniesz na niej mieszkać,a nie w śmierdzącym śmieciami w zimie mieście.

ocenił(a) film na 9
freightleitner

A co ma jedno do drugiego? Są wsie i "wsie". W mieście też są "wieśniaki" tyle, że oni nie jechali przez miasto i jakbym ruszył w Polskę to też nie przez metropolie

ocenił(a) film na 5
Scorpionico

Końcówka w starym sowieckim stylu. Eisenstein, Bondarczuk i inni, zawsze uważali, że film jest bardziej realny, a
propaganda bardziej trafia do widza , gdy glowny bohater ginie. I to on ma przez swoja smierc rację, a nie ci co go zabili. Widz ma tym bardziej znienawidzic tych, co zabili i poczuć wstręt do ich sposobu myślenia. Nie przypadkiem Nicholson umiera w scenie zaraz po tej, gdy wygłasza komunaly o wolności i wynosi swoje rozumienie ponad motłoch, który nic nie rozumie. Ten motłoch w następnej scenie to zabije. Takimi filmami jak ten wywieranie lewicową presję na Amerykanów i zmieniano Amerykę. Dowodów na to jest w tym filmie aż nadto

Scorpionico

końcówka często jak życie kończy się absurdalnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones