PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1018}
7,4 43 115
ocen
7,4 10 1 43115
7,5 26
ocen krytyków
Easy Rider
powrót do forum filmu Easy Rider

malowany ptak

użytkownik usunięty

Pierwszą myślą po obejrzeniu tego filmu jest dla mnie porównanie go z "Malowanym ptakiem" Kosińskiego. Zarówno w ksiązce jak i w filmie pomimo oczywistych różnic jedno jest takie samo, społeczeństwo nie akceptuje inności nie jest tolerancyjne, a najlepszą obroną przed nieznanym jest atak. Tak jak wsród zwierząt "kolorowego ptaka" trzeba zniszczyć.

Proszę, nie porównuj tego filmu z "Malowanym ptakiem", książka ta to największe oszustwo, autor prawdziwie zdradził swój kraj i jego obywateli swym kłamliwym obrazem. Oszukał też czytelników z USA, udając że pisana historia jest oparta na faktach, a to wszystko dla korzyści ze sprzedaży. Rozmawiałem z osobami którzy dali się nabrać i do dziś sądzą że Polska wieś tak właśnie podczas wojny wyglądała, a ludzie byli tak zacofani i okrutni. Za to oszustwo, już nie sama formę, oceniam ją jako najgorszy chłam jaki czytałem.

użytkownik usunięty
diegesise

Witam, odpowiadając na Twój wpis, pragnę zaznaczyć, że to co napisałam jest wyrazem moich pierwszych odczuć po obejrzeniu filmu, a każdy ma prawo do swoich przemyśleń i skojarzeń. Nie zamierzam się z nich tłumaczyć. A co do Kosińskiego to, jego powieść niezależnie czy napisana przez niego czy kogoś innego ma charakter uniwersalny i odnosi się nie tylko do polskiej wsi ale do ogółu ludzkości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones