PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31555}

Syberiada

Sibiriada
7,8 1 457
ocen
7,8 10 1 1457
8,7 3
oceny krytyków
Syberiada
powrót do forum filmu Syberiada

Nie wierzę że wszyscy raz obejrzeli ten film za pierwszym podejściem, bez żadnych przerw.

użytkownik usunięty
Ulisseska

Jak się ma wolne 4 godziny? Żaden problem. Gęsty film, a to tylko 40 minut + w stosunku np. do Dawno Temu w Ameryce, które jednym tchem wypada obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
Ulisseska

Na pewno nie wszyscy dali radę, lub nie mieli tyle czasu. Na szczęście film podzielony jest na cztery integralne części więc można go rozłożyć na 2 do 4 wieczorów. Super się ogląda w ciągłości, a podzielony na odcinki - tworzy się niezapomniany mini serial :)
Super kino! Warto znaleźć trochę czasu.

androgynable

eeee no nie mow hop, ze nie wszyscy dali rade - zobacz ze byl to rok 1979 - kto mial tam w CCCP wtedy telewizory? Jak na wies przyjechalo kino objazdowe to byl przeciez praznik jak chu... ludzie na to wolne w pracy dostawali - zreszta z ta praca nie brano tak na "powaznie" jak dzisiaj.... Taki tam 4 godzinki w kinie - wtedy dla sowjet ludzia to nie byla katorga jak dla nas dzisiaj - tylko super ipreza i wazne wysrzenie kulturalne.... W ogole - w poczatkach kina to tak bylo wszedzie, jak kino przyjechalo we Wloszech albo USA do jakis miasteczek - to sie ogladalo filmy calymi dniami... Kiedy ludziska mieli zawsze czas - dzisiaj za to maja zegarki.... ;)

ocenił(a) film na 10
Ulisseska

Obejrzałem. Film warty tego. W ogóle myślę, że jest tak, że raz na jakiś czas rodzi się geniusz, i że jest to to prawidłowość, która szydzi z naszej ludzkiego punktu widzenia. My, ludzie, sądzimy, że w Rosji Sowieckiej geniusz narodzić się nie może, bo przecież - oczywiście - nie będzie mógł przekazać w sposób wolny tego, co do przekazania ma. Ale natura z tego szydzi: "Co mnie obchodzi Wasza polityka? Ja zechciałem obdarzyć geniuszem Majakowskiego, Eisenszteina, Tarskiego czy Michałkowa. I sram na to, czy się urodzili w krajach wolnych, czy w dyktaturach. Mają "to" i już.

I wtedy powstają takie dzieła jak "Potkiomkin" czy właśnie "Syberiada".

ocenił(a) film na 7
Cargha

W Rosji Sowieckiej (ZSRR) geniuszów było mnogo. W fizyce, polityce, nauce, kulturze... Ot w każdej dziedzinie życia. Dlaczego? Bo po pierwsze żyje w Rosji ponad 150 milionów ludzi i jest w czym wybierać. Po drugie kraj rad doskonale zdawał sobie sprawę, że fachowiec jest na wagę złota i warto w niego inwestować (studia, mecenas sztuki, itp.). Zwłaszcza przy odbudowie kraju i gospodarki. No i również w wyścigu zbrojeń, czy w podboju kosmosu.
Tego niestety prawie nie ma w Polsce (wraz z upadkiem PRL, upadł bezinteresowny mecenat). Nam - przeciętnemu Polakowi, ksenofobicznie nastawionemu do "Ruskich" - wydaje się, że to bezmózgowa, dzika swołocz. A to tylko mydlenie sobie samemu oczu, bo prawda jest zgoła odmienna. Jeśli ktoś nie wierzy, niech sięgnie po fachowców od literatury, sztuki, czy filmu (poletko kulturalne) i sam się przekona ile "Radzieckie ludzie" dali światu.
Sybiriada jest pięknym filmem, choć niestety niewolnym od politycznych naleciałości. Ale tam, gdzie opowiada o prostym człowieku i dzikiej przyrodzie jest to wręcz poezja...

Ulisseska

To jeszcze nic, zobacz sobie ile trwa ten film: www.filmweb.pl/film/Wyzwolenie-1969-101418

Ulisseska

oglądałam wszystkie części i ta pierwsza mnie najbardziej wzruszyła, piękne okolice i trochę bajkowy świat ale najważniejsze w tym wszystkim jest jak ludzie żyją ze sobą w tak odległym miejscu bez radia i innych wynalazków.trzeba się nastawić odpowiednio i oczekiwać tego co daje treść i przekaz w tym dłuuuuugim filmie :) a o gustach nie dyskutujemy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones