PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9930}

Sycylijczyk

The Sicilian
5,9 1 799
ocen
5,9 10 1 1799
Sycylijczyk
powrót do forum filmu Sycylijczyk

Jestem świeżo po przeczytaniu książki i jeszcze bardziej świeżo po obejrzeniu filmu. Nie chce powiedzieć, że tragedia ale bardzo blisko. Wydaje mi się, że to aktorskie drewno. Muzyka jabky nie do tego filmu, może oprócz theme, które jest naprawdę okej. No i scena zabicia Salvatore przez Aspanu. No sorry ale jak ktoś czytał książkę to wie o co mi chodzi. Zgoda - trudno jest nakręcić adaptację tak obszernej powieści ze szczególnym klimatem, ale przy Ojcu Chrzestnym się udało. I to jak. Brak wielu wątków to oczywista sprawa. Ale z tych, które zostały ukazane w filmie są tak przelotne, że prawie niezauważalne. Naprawdę bardzo chciałem obejrzeć ten film, bo książka jest świetna. Z trudem wytrzymałem do końca.

ocenił(a) film na 6
filter2

Zgadzam się z powyższą opinią, choć akurat uważam, że gra aktorska była w miarę ok - całkiem dobrze dobrali role, szczególnie Aspanu, profesora i Don Croce. Lambert wypada średnio w roli Turiego. Strasznie wkurzyły mnie niemal wszystkie wątki, które wymyślono na potrzeby filmu, a których nie było w książce. Co do książki - rewelacyjna.

ocenił(a) film na 3
filter2

Ja podobnie jeśli chodzi o świeżość zapoznania się zarówno z książką jak i filmem ;) Książka w porównaniu do Ojca Chrzestnego sporo gorsza (uważam, że powinna być krótsza, za bardzo jest rozwleczona fabuła, ale końcowa część nadrabia), ale film rozczarował bardziej niż byłam na rozczarowanie gotowa... Zwłaszcza za sprawą głównego bohatera, który wcale nie wydawał się "sycylijski" (i w ogóle nie miał "tego czegoś" co posiadał bohater książkowy), podobnie większość postaci. W jakiś irytujący sposób mówili, szczególnie kobiety i Turi, tylko Croce nieźle się słuchało ;) Zabrakło mi przede wszystkim rodziców Guiliano, którzy są bardzo istotni. Nie polecam i mam nadzieję, że oczyma wyobraźni myśląc o postaciach nie będę widziała aktorów tego filmu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones