PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 595
ocen
7,7 10 1 250595
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

ten błąd polega na nielogicznej naiwności policji jak i poszkodowanego.
Otóż na 90% w kinie były kamery, mogące poświadczyć, że w godzinach rzekomego napadu, był on na seansie filmowym.
W ogóle z pomysłem sprawdzenia tego, sama prokuratura powinna wyskoczyć, a jak nie, to nie chce się wierzyć, że dorosły człowiek nie zaproponowałby tego jak nie w momencie zatrzymania to później. ( w końcu by na to wpadł)
Kasjerki mogłyby nie zapamiętać, lub byłoby to zbyt słabe alibi, gdyż wątpliwe, aby jakaś powiedziała, że na 100% on kupował tam bilet (za dużo ludzi się przewija). Stąd kamery dają pewność.
Ponadto jest duże prawdopodobieństwo, że kino było w większym kompleksie (często tak jest) więc wtedy mamy 100% pewności, że były kamery i któraś musiała go uchwycić.
W takiej sytuacji byłoby to niepodważalne alibi

Dziwie się reżyserowi, że poszedł ta drogą, powodując bardzo poważne niedopracowanie na początku filmu, wręcz na tej chwiejnej podstawie wali się cała reszta sensu kłopotów głównego bohatera.

ale reżyser nadrobił tę wpadkę całą resztą (+ dobrzy aktorzy) i wyszedł niezły film.

Niemniej, niesmak pozostaje....

ocenił(a) film na 9
don82

Nie sądzę, aby w 2003 roku było wszędzie tyle kamer... A większość kin nie była wtedy jeszcze w kompleksach, które dopiero powstawały. Chociaż w Warszawie mogło być już trochę inaczej...

ocenił(a) film na 8
daf

zawsze są kamery większych galeriach i przy kinach....przeważnie też są kamery skierowane na kasy, aby kontrolować pracowników...było i tak przed 2003. Zgadza się akcja dzieje się w Warszawie i w filmie widać, że obiekt (kino i cała reszta) nie były małe - spory kompleks...tutaj trochę reżyser przesadził ;)

don82

A wiesz ile galerii było przed 2003 r. w Polsce?

ocenił(a) film na 8
lenka96

W całej Polsce nie wiem - pewnie setki, ale akcja dzieje się w Warszawie. W tamtym okresie koniec lat 90 bywałem notorycznie w przynajmniej 5ciu w samej Warszawie, z czego najpopularniejsza była na Mokotowie - czyli tam gdzie mieszkał bohater filmu. W każdym były kamery - na zewnątrz, wewnątrz i nad kasami....

don82

To ciekawe, że w latach 90. tam bywałeś, skoro Galerię Mokotów skończono budować w 2000 roku.

ocenił(a) film na 8
lenka96

Czepiasz się. Pytałaś o rok 2003.
A ja Ci napisałem, ze już od końca lat 90' - dla mnie to lata 1998-2000 bo akurat wtedy byłem na półmetku liceum. Wtedy oddawali metro (tzn było już trochę stacji). Dużo zacząłem poruszać się po Warszawie (mieszkałem w podwarszawskiej miejscowości)
Może mogłem napisać na przełomie lat 90 i 00, byłoby dokładniej
Niektóre były otwarte wcześniej.
Wszystko się zgadza

ocenił(a) film na 8
don82

1. W 2003 roku nie było tyle kamer.
2. Główny bohater nie został skazany. Siedział w areszcie. Pod koniec filmu adwokat twierdził, że raczej zostanie uniewinniony.

ocenił(a) film na 8
pnasilowski

1. zabawne ;) https://www.wykop.pl/wpis/20279171/warszawa-tak-sie-budowala-galeria-mokotow/
2. odsiedział prawie rok, pomimo ze został uniewinniony ...ale siedział nikt mu za to nie zwroci nic. gdyby miał firme , to by ja stracil.... niestety czasem się siedzi do czasu procesu i to jest bzdura

ocenił(a) film na 8
don82

to tylko przyklad

ocenił(a) film na 8
don82

1. I co to zdjęcie ma przedstawiać?
"W ogóle z pomysłem sprawdzenia tego, sama prokuratura powinna wyskoczyć, a jak nie, to nie chce się wierzyć, że dorosły człowiek nie zaproponowałby tego jak nie w momencie zatrzymania to później. ( w końcu by na to wpadł)."
No faktycznie, nikt nie był na tyle genialny co Ty i nikt nie wpadł na to żeby po prostu sprawdzić monitoring :D Smutne. A może po prostu nie było tam kamer? Zakładając że film przedstawia rok 2003, bo w sumie to nie musi być rok 2003, tylko lata wcześniejsze, to i tak nie było wtedy wszędobylskich kamer. Szczególnie wewnątrz budynku. A z budynku wychodzi gdy jest ciemno i jest zakapturzony.
2. No i co z tego? xD W sumie, właśnie o tym jest ten film? xD Gość trafił niesłusznie, a psychę ma zrytą do końca życia. Lub mówiąc inaczej - zmieniony nieodwracalnie światopogląd.
A zdanie: "nikt mu za to nie zwroci" też nie jest do końca poprawne bo może w takiej sytuacji ubiegać się o odszkodowanie/rekompensatę.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Lll

chodziłem w tym czasie po Mokotowie (Warszawa) i w kinach były kamery (lata 90)...

ocenił(a) film na 9
don82

Film z 2003r ale może akcja toczy się wcześniej?

ocenił(a) film na 8
Agatab94

w notatce klawisza chyba data...a co do Mokotowa i całej Warszawy, to ja latałem w 2 połowie lat 90 po kinach i były kamery...w każdym

ocenił(a) film na 8
don82

Też mnie to trochę zdziwiło, że nie starał się udowodnić swojej obecności w kinie. Chociażby prosząc o popytanie kasjerow bo te kamery to dla mnie oczywistość. Skoro gość urodził się w '77 To akcja musiała dziać się w okolicach 2000 roku A wtedy kamery na pewno były w kinach, tym bardziej w Warszawie.

ocenił(a) film na 8
asiool_89

tu niektórzy twierdza ze nie było …. ciekawe skad sa ;)

don82

Problemem była tutaj polska policja. Mogłeś mieć 100 nagrań kamer na swoją niewinność a policja i tak by nie była zainteresowana nimi. Oni chcieli mieć szybko sukces. Pani rozpoznała sprawce i po robocie.

ocenił(a) film na 8
don82

chyba sie nigdy nie zetknałes z organami sciganoa

ocenił(a) film na 8
don82

Akcja tego filmu toczy się najpóźniej w latach 1996 - 1997, więc wtedy mogło jeszcze nie być monitoringu.

ocenił(a) film na 8
tellchar

Jak nie wiesz to nie gadaj pierdół. Film dzieje się najwcześniej w okolicach 2000. Jak policjant przesłuchuje Łukasza to się pyta o rocznik, Łukasz odpowiada 1977. Łukasz skończył też studia. Nawet jeżeli sam licencjat to ma te 23 lata. 1977+23 to 2000, ale jeżeli skończył magistra, do tego od jakiegoś czasu szuka pracy no i poprzez sam wygląd można stwierdzić, że ma te około 25 lat, także akcja filmu ma miejsce gdzieś w latach 2002-2003.

ocenił(a) film na 8
kozas15

A kurczę, sam przez pośpiech popełniłem gafę, wtedy chyba nie było systemu bolońskiego i były tylko studia jednolite 5-letnie. Także to tym bardziej potwierdza, że Łukasz ma około 25 lat a nie 19-20.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones