PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103907}
7,7 250 598
ocen
7,7 10 1 250598
6,7 26
ocen krytyków
Symetria
powrót do forum filmu Symetria

Jak uważacie

ocenił(a) film na 7

Czy uważacie ze fala była potrzebna w polskim wojsku? Czy płyneły z niej jakies korzyści dla zolnierzy, mlodych czy starych? Czy moze była zbyt lagodna i powinna być taka jak w wojsku ruskim? Nie byłem w woju bo pobór akurat zlikwidowali wiec nie wiem, jakie jest wasze zdanie na temat tego zjawiska? Moje jest takie(choć nie bylem w woju), że na przykład krecenie wora niczemu nie słuzy a wrecz coś takiego uwazam za pedalskie. Oczywiscie rozumiem ze szacunek powinien byc dla starszych rocznikow ale bez przesady ponizanie kogos tylko dlatego ze ktos tu jest krocej uwazam za glupie. No coz ale to tylko moje zdanie, jakie jest wasze?

ocenił(a) film na 7
tiger777b

Sorki miałoby byc w temacie samowolka.

ocenił(a) film na 7
tiger777b

Aleś się rąbnął gdy przeczytałem kawałek o tym co napisałeś przed filmem to zastanawiałem się czy to na pewno jest film o więziennych realiach czy jakiś mix :D .

ocenił(a) film na 8
tiger777b

Fala była potrzebna . Ale nie radykalna . O piętnastej stare trepostwo ( żołnierze czynni) szli do domów i ktoś , coś musiało rządzić . Oj długo mogę opowiadać :) byłem , widziałem , przeżyłem ..... :)

ocenił(a) film na 7
Lexus33

A co z chłopakami którzy nie dawali sobie rady i się wieszali. Mieli plany ambicje i tak dalej pójsc do pracy założyć rodzine a tak przez kilku skur.... sie zabili.

użytkownik usunięty
tiger777b

Zabili się przez siebie, bo byli słabi - sam sobie odpowiedziałeś.

ocenił(a) film na 9

Jakie przez siebie? Ktoś jest np. świetnym architektem, ktoś inny ma smykałkę do mechaniki czy elektroniki, jeszcze ktoś inny mógłby być wielkim sportowcem. Np. znajdzie się chłopak typu Ronaldo, byłby legendą piłki nożnej, znanym na całym świecie polskim piłkarzem. Albo inny byłby drugim Spielbergiem czy Picassem. Ale wszyscy choć mają talent i motywację to mają tą jedną wadę że nie są silni psychicznie. I znajdzie się taki sk...wiel jeden z drugim jak w Samowolce co siądzie na psychę do przesady i chłopak nie wytrzymuje i się zabija. Jego jedna wada w postaci słabości psychicznej jest wystarczającym powodem by usprawiedliwić ich śmierć?

użytkownik usunięty
doman18

Oczywiście. Ludzie się rozleniwili, postęp technologiczny upośledził instynkty samozachowawcze, byle pierdoła jest powodem do samobójstwa. W tym świecie nie ma miejsca dla słabych psychicznie, więc bardzo dobrze, że tacy ludzie je popełniają. Zawód miłosny, rówieśnicy, którzy uprzykrzają życie w szkole, bijąca żona, utrata pracy czy nawet głupia fala w wojsku - tylko słabi ludzie zabijają się po czymś takim. Mnie życie kopało po dupie i to dość ostro, ale nie będę się żalić i też się nie załamałem, więc gardzę samobójcami.

Stawiasz między każdym problemem znak równości, mimo że każdy z nich ma inne podłoże i spotyka różnych ludzi na różnym etapie ich życia. Zakochanie chociażby z punktu widzenia psychiatrii niezbyt różni się od bycia pod wpływem twardych narkotyków i nic dziwnego, że niektórzy się przez to zabijają - myślenie racjonalne jest mocno ograniczone, a instynkty nie działają tak, jak zawsze.
Psychopaci to ludzie, których pewnie uważasz za rasę panów, ale nawet jeśli przez lata będą dostawać wpie@#ol od rówieśników, a jeszcze wcześniej od rodziców i mimo to nie zabiją się, to czeka ich życie na marginesie społeczeństwa, w podziemiu, bo ani w domu, ani w szkole nie mieli szansy wykształcić zdolności społecznych potrzebnych do funkcjonowania w środowisku normalnych ludzi (czyli tych żyjących zgodnie z powszechnym schematem).

ocenił(a) film na 6

Dalej jesteś takim zjebem czy trochę zmądrzałeś?

użytkownik usunięty
xxoxx

Jeszcze się nie zabiłeś?

ocenił(a) film na 8
doman18

Taki sam los czekałby Chopina albo Baczyńskiego. Trzeba być niebywale prymitywnym aby oceniać wartość człowieka tylko i wyłącznie przez pryzmat siły. Paradoksalnie jest to cecha ludzi słabych. To właśnie dla nich siła jest priorytetem.

ocenił(a) film na 8
tiger777b

O samobójach nikt słowa nie piśnie. O tym się nie mówi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones