PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=312327}
6,1 6 781
ocen
6,1 10 1 6781
Syzyfowe prace
powrót do forum filmu Syzyfowe prace

Podczas tej sceny zbierały się we mnie niewytłumaczalne emocje....

ocenił(a) film na 6
13tasia13

też uważam to za najlepszą scenę, choć ciężko jednoznacznie określić czemu. może to był moment kiedy filmowa fabuła-historia robi zwrot do widza i przemawia...

ocenił(a) film na 8
_Misia_

Najbardziej poruszający moment w filmie :)

ocenił(a) film na 3
_Misia_

ta scena jest magiczna,nigdy nie slyszalam tak pieknej recytacji utworu

ocenił(a) film na 5
emucha2_3

Posłuchaj w takim razie Holoubka. :)

Svitrigaila

Właśnie, właśnie! ;D

13tasia13

To prawda. Mnie także niezwykle poruszyła ta scena. Recytacja - majstersztyk! Myślę że każdy Polak czy Polka powinien obejrzeć ten film, chociażby tylko dla tej sceny.

ocenił(a) film na 7
13tasia13

Płytkę kupiłem 4 lata temu w Realu na wyprzedaży za jakieś 10zł. Dziś w niedzielne popołudnie w końcu zobaczyłem. Scenę, o której piszesz, oglądałem 2 razy, ciary po plecach najpierw przeszły, potem gardło zaczęło mi się ściskać, i wierzcie mi że walczyłem z łzami. Ktoś może powiedzieć, że to przecież tylko wiersz; sam tak mówiłem 10 lat temu...

ocenił(a) film na 5
rene30

Najlepsze jest to, że jestem w 2 kl LO i NIE omawialiśmy tego utworu, a w podręczniku są fragmenty. W gimnazjum czytaliśmy fragmenty, ale to nie to samo co zobaczyć tę recytację

ocenił(a) film na 5
SnapeForever

To dziwne, słyszałam, że dla gimnazjum to lektura obowiązkowa....może dopiero od teraz?

ocenił(a) film na 9
Svitrigaila

Scena mistrzowska! Szacun.

ocenił(a) film na 8
Svitrigaila

Prawdopodobnie w 2010 roku nastąpił radykalny zwrot i z wiadomych powodów pewnie zaczęto masowo wycofywać przerabianie tej książki z wielu szkół. Ale prędzej czy później wróci jak bumerang.

Tym nie mniej szkoda że teraz schodzi na dalszy plan. Jedna z najbardziej wartościowych lektur szkolnych, wpajająca jakim złem dla Polaka jest ruskie ścierwo, narzucające mu brutalnie swoją woję.

Szczerze każdemu polecam książkę, film w sumie też ale siłą rzeczy pomija parę ciekawych wątków.

ocenił(a) film na 7
13tasia13

zgadzam się interpretacja Reduty Ordona cudowna! mialam ciarki przez cały utwór.

ocenił(a) film na 8
13tasia13

Mnie generalnie film wzruszył, tak samo książka skłania do refleksji. Niesamowite jak młodzi ludzie w tamtych czasach, zwłaszcza w zaborze rosyjskim, dbali o swoją polskość, często narażając życie i zdrowie. Dzięki takim ludziom mówimy dzisiaj po polsku, szkoda, że dzisiejsza młodzież tego nie docenia.

13tasia13

Kiedy czytaliśmy to w szkole to pomyślałam ok, może być. Ale kiedy zobaczyłam tę scenę w filmie to silnie się wzruszyłam. Myślę, że powinni puszczać dzieciom w szkole chociaż ten moment jeśli nie cały film. Ta pasja w głosie recytującego..

ocenił(a) film na 5
srebrnys

Masz świetą rację. Wtedy czgo nie odczuwa się tak w książce można odczuć w filmie.

13tasia13

Tak, zdecydowanie jedna z lepszych scen. Oczywiscie była zbudowana celowo w taki sposób, aby wywołać silne emocje.

Imho, bardzo dobry film (już nie wspominam o samej książce), czuć taki stary, dobry klimat polskich dobrych produkcji.

ocenił(a) film na 4
13tasia13

Dla tyc 5-iu minut dałam tak wysoką ocenę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones