PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1322}

Szał

Frenzy
7,2 7 166
ocen
7,2 10 1 7166
7,0 9
ocen krytyków
Szał
powrót do forum filmu Szał

Londyn lat 70-tych XX w. ogarnia fala morderstw pod kryptonimem "krawaciarz", który wzorując się na Kubie Rozpruwaczu szuka kobiet, które spełniły by jego upodobania seksualne...
Mistrz suspensu wciąga nas w intrygę, odkrywając karty i tożsamość mordercy, wciela też kozła ofiarnego Richard Ian Blaney (Jon Finch), który niewinny, spełnia kryteria i N jak niewinność przestaje funkcjonować w tym ogarniętym szałem miastem. Napięcie narasta z każda chwilą a "krawaciarz" dalej działa i podsuwa fanty policji...
Hitchcock zadbał też o czarny humor np. scena na ciężarówce z ziemniakami, szukanie spinki i mocowanie się z trupem kobiety....
Niezwykłym elementem filmu jest Inspektor Oxford i jego małżonka, która wykwintnie gotuje francuskie dania (niekoniecznie fanem jest tego mąż, ale jakoś sobie radzi) i analizują razem dowody zebrane, z tych scenek majstersztyk powstaje obraz "krawaciarza"....
Bardzo dobre aktorstwo, świetny klimat, muzyka i kolejne arcydzieło mistrza:)polecam

ocenił(a) film na 6
nemezis1212

Oj arcydzieło to na pewno nie jest. W zasadzie film ratują te sceny humorystyczne, choć dla mnie scena z ziemniakami wcale zabawna nie jest. Wręcz przeciwnie ma w sobie coś z grozy. Mielizny scenariusza oczywiste. Ma film ciekawe momenty: początkowa scena z trupem w rzece, scena gwałtu i perfekcyjna scena II morderstwa. I to by było na tyle.

ocenił(a) film na 8
Nikodem123

Dla mnie scena z ziemniakami jest zabawna z tegoż powodu, że najpierw klapa od burty jest otwarta, później zamknięta, następnie znowu otwarta, chyba tylko dlatego żeby kierowca mógł ją zamknąć :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones