PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95981}
7,0 817
ocen
7,0 10 1 817
Szach i mat
powrót do forum filmu Szach i mat!

EPILOG

ocenił(a) film na 7

Znakomity epilog do tego filmu dopisała historia. Oto Deep Blue wpierw zwycięża partię szachów ze światowym mistrzem Garri Kasparowem (1996), a następnie już mecz (1997).

Zastanawia tylko, dlaczego IBM odmówił Kasparowowi rewanżu? Czyżby jego podejrzenia były zasadne?

marscorpio

Kasparow grał też inne mecze z Deep Blue.
Poza tym przegrana to doskonała reklama dla sponsora wielu elitarnych turniejów szachowych.
Epilog dopisany przez historię jest więc problematyczny.
Czasem lepiej jest przegrać ,aby pójść dwa kroki dalej.

ocenił(a) film na 4
marscorpio

Z dzisiejszego punktu widzenia, ma to raczej marginalne znaczenie. Komputery bez najmniejszego problemu wygrywają obecnie z każdym arcymistrzem -- ba! wyzwaniem dla człowieka (czytaj: arcymistrza) jest zremisowanie partii z handicapem. Dlatego film ten można potraktować jako proroctwo.

I chyba to jest największy jego walor, bo jako fabuła to raczej nie porywa. Podobnie zresztą, jak inne obrazy z tego cyklu.

sbbbbs

eee tam

ocenił(a) film na 4
tisoc

:D

Nie no, aktorstwo było fajne -- ja bardzo lubię aktorów tamtej epoki i choć , większość z nich okres największej świetności przeżywała na długo przed tym, nim ja się stałem świadomym widzem, z nimi czuję większy związek emocjonalny niż z większością współczesnych.

Ale opowieść sama w sobie... Nie wiem. Taka baja fantasmagoryczna trochę :). A co Tobie szczególnie się w niej spodobało?

sbbbbs

klimat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones