PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1139}
4,2 11 420
ocen
4,2 10 1 11420
4,2 19
ocen krytyków
Szamanka
powrót do forum filmu Szamanka

Częściowo rozumiem ludzi, którzy nie tolerują takiej formuły filmowej.
Trzeba przyjąć i zaakceptować fakt, że to jest świadomy i oscylujący na krawędzi język.
Uwielbiam Żuławskiego właśnie za to balansowanie na wielu granicach. W wielu jego
filmach, podobnie jak w Szamance, przybiera to postać niemal akrobacji intelektualnej.
Wielu reżyserów potknęło się na takich próbach. Szczerze mówiąc nie podejrzewałem, że to
kino wzbudzi zachwyt u większości, ale niech ta większość nie kpi sobie z dobrego kina.

Asmodeusex

...no nie mogłam się oprzeć i nie zadać pytania ( nie ma w nim kpiny, bynajmniej ).
Czy Twoim zdaniem, powalająca mierność realizacyjna, jest świadomym wyborem reżysera takiej, a nie innej formuły filmowej?
W którym momencie Żuławski balansuje na wielu granicach? Powiedz mi proszę, co w tym kinie jest dobre, oczywiście poza ciekawym tematem jaki podejmuje?

ocenił(a) film na 9
Asmodeusex

Kpi... hmm wielu nie dotrwa do końca bo ten film jest o tyle inny od topowych
czy oscarowych produkcji że wiele osób wprowadza w skrajne oburzenie .

Sam fakt opuszczenia premiery przez wszystkich daje do myślenia jak można by to nazwać "gore" to jest.

użytkownik usunięty
MadaCrow

Również jestem zaskoczona tak niską oceną. Iwona Petry naprawdę świetnie tutaj zagrała. Ona dosłownie była tą Szamanką. Ona jakby pomaga Lindzie w dojściu do oświecenia. W tym filmie wszystko składa się w całość - Szamanka jest pierwotna, on jest antropologiem [naukowcem], podczas seksu dochodzą do oświecenia... Tym filmem można żonglować w mózgu i w skojarzeniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones