PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9957}
7,0 16 383
oceny
7,0 10 1 16383
6,5 4
oceny krytyków
Szatan z 7 ej klasy
powrót do forum filmu Szatan z 7-ej klasy

Ogladalem 1000 razy Szatana i nie moge rozeznac ktory to Pan Pietraszak:))moze ktos wie

użytkownik usunięty
abcd997

Obejrzyj 1001 !!! ;)
Na początku filmu Leonard Pietraszak "tańczy" z Adasiem przy katedrze , a potem pędzi do ostatniej ławki w rzędzie pod oknem - siedzi w samym kąciku obok Jana Pawła Kruka ( tego od: " Na niego nie ma rady , panie Profesorze!")
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10

Dzieki za pomoc a moze wiesz jeszcze ktory to K.Krawczyk i Jerzy Łapiński?? z gory dzieki .pozdrawiam

użytkownik usunięty
abcd997

Krzysiu Krawczyk , to ten czarny harcerz z pierwszej ławki przed katedrą. W scenie zbiorowej , gdy chłopcy tłumaczą Profesorowi , jak obliczają , kto i kiedy ma być pytany, mówi tekst
"...i zaczął od Burskiego , a przez to automatycznie wylazł Szostak!"
Potem - jako pierwszy czyta nazwiska , które przewidział Adam jako tych , których Profesor będzie pytał . (Jako drugi czyta Damięcki)
K.Krawczyk występuje też na końcu , w scenach rozwiązania zagadki w pałacu w Łącku.
Jerzy Łapiński siedzi w pierwszej ławce w rzędzie przy oknie , z prawej strony - od strony katedry.
Jego teksty , to:
"Nas jest w klasie trzydziestu , a więc łatwo obliczyć , który i kiedy będzie pytany."
"Szatan ! My już tak go od 7-ej klasy nazywamy , panie Profesorze..."
A najłatwiej obu "wychwycić" , w scenie , w której Adam Cisowski przedstawia , jak "on na to wpadł"...
Przy tekście Cisowskiego:
"A więc ; ten chłystek Cisowski .... " stoją od lewej : Józef Skwark , Jerzy Łapiński , Stanisław Milski, Krzysztof Krawczyk.
Pozdrawiam serdecznie zainteresowanego !
Bodziomierz.

ocenił(a) film na 10

Jeszcze raz wielkie dzieki no to teraz kolejne 1000 razy obejrze:)a skad Ty to wiesz bo ja oprocz Damieckiego i Kruka to nikogo nie rozpoznalem:) pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki:)

użytkownik usunięty
abcd997

:)))))
....w końcu - to mój ukochany film...
Teraz jest o wiele więcej materiałów w internecie. Wystarczy trochę przysiedzieć i rzetelnie podejść do sprawy , jeśli na czymś nam naprawdę zależy!
Ale jeszcze tak z 10 lat temu , dowiadywało się z jakichś niepewnych źródeł , że w filmie grał np. L.Pietraszak. Wtedy szukało się jakiegoś wczesnego filmu z Nim , ładowało fragmenty z kasety video do komputera, wycinało głowy i sylwetki w różnych sytuacjach i porównywało z osobami w "Szatanie". Ja dorwałem film "Komedianty" - zaledwie ok. dwa lata starszy od "Szatana..", więc podobieństwo musiało być jeszcze spore.
Tak samo np.p.Łapiński ; w filmie "Azyl" , mimo , że ok. 18 lat starszy , jest jeszcze "do siebie" z "Szatana.." baaaardzo podobny.
Zdjęcie młodego Krawczyka można znaleźć na Jego stronie w galerii zdjęć . Figuruje p.t ."Miałem być wybitnym pianistą..." (następne -"...zostałem gitarzystą"). Ja to zdjęcie "dorwałem" z innych źródeł.... Nawet już nie pamiętam , od kogo...
Poza tym - bardzo dziwi mnie to , jak np. większość uważa , że p.Skwark bardzo się zmienił - "nie do poznania!"
Guzik prawda! Widać że autorów tych wypowiedzi gnębi jeszcze wczesna młodość i nie bywali j na zjazdach typu: "40 lat po maturze " , gdzie rozpoznawalność koleżanek i kolegów jest dosyć duża , choć gdzieniegdzie trochę "przybyło"! Ale z reguły: nos, uszy , usta -rzadko bardzo się zmieniają , a np. oczy czy usta często są nieco mniejsze przez ekspansję tłuszczyku na buźce !
Ale rysów nikt nie zmieni! Trzeba tylko umieć patrzeć....
Poza tym - z tego , co widzę , to część "bywalców" nie zna dokładnie nawet strony internetowej , na której jest zalogowana , a szczególnie odnośników , które można kliknąć i coś się z nich dowiedzieć.
Polecam dociekliwość i rzetelność ! Daje niebywałe rezultaty !!! ;)))))
Pozdrawiam serdecznie!
Bodziomierz.

użytkownik usunięty

Powyższa wypowiedź nie jest i nie powinna być odbierana jako "pouczanie" użytkownika "abcd997" !!!!!!
To są takie ogólne przemyślenia na temat wielu użytkowników , którzy chcą lub wręcz żądają pewnych odpowiedzi lub wiadomości bez tzw."wkładu własnego"!!! A jedyne , na co później ich stać , to ocena i ewentualne "wskazanie błędów i niedopatrzeń" w przeczytanej wypowiedzi. Jest to nieco żenujące i denerwujące !
Nie zauważyłem tego w wypowiedzi "abcd997"!!! Chętnie odpowiem na inne pytania .(jeśli będę znał odpowiedź - rzecz jasna... :)
Mój post , to jedynie odpowiedź na pytanie: "a skąd ty to wiesz...?" zawarte w poprzednim poście "abcd997" .
To tak na wszelki wypadek , gdyby ktoś posądzał mnie o "zapędy pedagogiczne"... :))))))
Też chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat ulubionych filmów czy osób do których np. użytkownicy mieszkający w miejscowości pracy czy pobytu aktora mieliby możliwość zdobyć, ale ...z jakichś względów tego nie robią . Szkoda...
W końcu - to jest portal tworzony przez użytkowników...
Pozdrawiam serdecznie.
Bodziomierz.

użytkownik usunięty

hm......
...czyżby jednak moje odpowiedzi były zbyt "pouczające" i obraźliwe...?
...tak "se" tu teraz sam siedzę...

ocenił(a) film na 9

Nie nie były "za bardzo" pouczające. Pewnie sama zadałabym Ci pytanie a "skąd wiesz...." , bo akurat należę do ludzi którzy lubią wiedzieć.
Nie wydaje mi się abyś kogoś obraził. Fajnie i obszernie opisałeś jak znalazłeś te "sławne twarze" (mnie przy okazji rozbawiłeś). Szkoda tylko że nikt Ci nie podziękował za odpowiedzi.


Co niniejszym JA czynię :) dzięki

użytkownik usunięty
robrojek

To ja w takim razie serdecznie dziękuję za podziękowania :).
Wobec tak miłej i uprzejmej wypowiedzi nie mogę być obojętny i muszę "zdradzić niedawno odkrytą tajemnicę " :))))))
Otóż - wchodzimy na stronę główną filmweb'u , na dole znajdujemy "Strony specjalne" , a jako pierwsze - "Filmoteka Narodowa". Klikamy na nią , po prawej stronie strony pokazuje się "ILUZJON - muzeum sztuki filmowej" , a pod spodem - jako pierwsza - "Fototeka". Klikamy na nią , wpisujemy interesujące nas nazwisko i ukazują nam się zdjęcia aktora z różnych filmów w towarzystwie różnych innych aktorów , na których nazwisku nam zależy. :))))))
To tyle !
Życzę interesujących poszukiwań i przyjemności w rozwiązywaniu zagadek.
Pozdrawiam serdecznie.
Bodziomierz.

ocenił(a) film na 9

Ale fajne :) Nie będę się już głowić przez pół dnia " gdzie ja ją do jasnej... widziałam ?"
Dzięki

Ps. Z ciekawości obejrzałam jeszcze raz Szatana i niestety buźki się nie pokazały. Ślepa jestem chyba (-13 dpr).
Jutro popatrzę znowu :)
Pozdrawiam

użytkownik usunięty
robrojek

Które buźki się nie pokazały, choć miały taki obowiązek ???!!!
Jeśli trzeba , pokażę paluchem...! :)))
Pozdrawiam.

Ten który "tańczy" to nie Pietraszak a Andrzej Jurczak. Chyba. Druga ławka przy oknie, z tarczą. Stoi z Adasiem i Łapińskim przy schodach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones