Najlepsze filmy o II Wojnie Światowej...

ostatnia wypowiedź: krzysv
Schackoo Schackoo
ocena: 10

Wypisujcie najlepsze filmy o II Wojnie Światowej jakie znacie. Jak dla mnie to oczywiście "Szeregowiec Ryan" jest wojennym filmem nr 1 - ale chciał bym poznać wasze zdanie. Prócz "Szeregowca Ryana" za dobre wojenne filmy uważam także "Stalingrad" "Żelazny Krzyż" "Cienka Czerwona Linia" i wiele innych których tytułów nie pamiętam - a chciałbym sobie przypomnieć :)

Proszę o wasze typy...

Pozdrawiam.

• DamianGZYL DamianGZYL

Ranking 25 najlepszych filmów wojennych (nie tylko o II wojnie światowej):

25. "Bitwa o Ardeny"
    24. "Cienka czerwona linia"
    23. "Sztandar chwały"
    22. "Wielka czerwona jedynka"
    21. "Pełny magazynek"
    20. "Najodważniejsi z wrogów"
    19. "Helikopter w ogniu"
    18. "Stalingrad"
    17. "Wzgórze rozdartych serc"
    16. "Okręt"
    15. "Tylko dla orłów"
    14. "Komandosi z Navarony"
    13. "Byliśmy żołnierzami"
    12. "Parszywa dwunastka 2"
    11. "Lista Schnidlera"
    10. "Pianista"
    9. "U-571"
    8. "Czterej pancerni i pies"
    7. "Parszywa dwunastka"
    6. "Złoto dla zuchwałych"
    5. "Zaginiony batalion"
    4. "Wróg u bram"
    3. "Jak rozpętałem II wojnę światową" :)
    2. "Kompania braci"
    1. "Szeregowiec Ryan" :)

Pozdrawiam. Lubię takie tematy :D

• $user użytkownik usunięty

1. Kwiaty Harrisona
      2.Ziemia niczyja
      3. Pianista
      4. Stalingrad
      5.Pluton
      6.Życie jest piękne
      7. Lista Schindlera

Bez urazy ale na Twojej liście jest bardzo dużo amerykańskiego patosu;)

• Zaxxon_Crais Zaxxon_Crais
        ocena: 9

Patton o!

• andolinis andolinis

A Wielka Ucieczka?

• gosia25_filmweb gosia25_filmweb
          ocena: 7

Ostatni pociąg do Auschwitz/mocny.

• drsmierc drsmierc

ulatwilo by gdyby filmy byly tez w oryginalnym tytule.

• Morku112 Morku112

Jak dla mnie brakuje "9 Kompanii" i "Plutonu".

• Marudaa Marudaa

Fakt 9 kompania bardzo dobry film, ale w temacie nie jest mowa o filmach wojennych ogółem tylko tych o II WŚ, wiec dziewiąta tematyką nieco odbiega od wątku :)

• Morku112 Morku112

A racja, racja, pardon. :D

• Kubyra Kubyra
      ocena: 8

czemu nikt nigdy nie docenia filmu " O jeden most za daleko " ?

• Wonsski Wonsski

Wróg u bram - bardzo dobry film.

• bartek_k_szczecin bartek_k_szczecin

Filmy typu "Tylko dla orłów", albo "Parszywa dwunastka" to totalna porażka, którą mogło wymyślić tylko grono holiłódzkich speców od reklamy. Mnie natomiast zabrakło w waszych propozycjach "Ofiary wojny" pokazujące wojnę w Wietnamie trochę z innnej strony i to niezwykle brutalnej. Jako nr 1. stawiam jednak na "Szeregowca Ryana"

• Ann777 Ann777

tak, ale autor tematu pytał o filmy o drugiej wojnie światowej. Właśnie szukam dobrego filmu o drugiej wojnie, a szukając info o tytułach, które umieściłeś a ich nie znam znajduję jakieś wojny w Wietnamie, Jugosławii... na pewno są jakieś wątki o filmy ogólnie wojenne. Za każdym razem się wpieniam....

• LDZ85 LDZ85

No jak dla ciebie "Pełny magazynek" i "Helikopter w ogniu" są o II wojnie światowej to nie zazdroszcze znajomości historii :-)

• leggan21 leggan21

Cienka czerwona linia

• adult adult

Pianista.... majsterszczyk :)
      Imperium Słońca,bardzo,bardzo dobry film :)
      może dla rozluznienia 'Wszyscy idziemy do kina',choć to niekoniecznie może się tobie spodobać

btw. Wie może gdzie można obejrzeć 'Cienka czerwona linia' ? jakby co piszcie w wiadomości,byłabym baardzzo wdzięczna :)

• marcel_21 marcel_21

cienka czerwona linia musi byc po polsku? jak nie to tu
        http://www.youtube.com/watch?v=AqfOIPbn47A

• adult adult

ok,mogę obejrzeć po angielsku,dziękuje !

• Marudaa Marudaa

1. Szeregowiec Ryan
    2. Imperium Słonca
    3. Kompania Braci, dziwi mnie, ze nikt o tym jeszcze nie wspomniał :)

• GilGalad1992 GilGalad1992

3. patrz drugi post nr 2.

• Marudaa Marudaa

Dzieki, niedopatrzenie :)

• jeremajka jeremajka

Dziwne, ze nikt nie wspomnial o:
    1. A bridge too far
    2. The Bridge on the River Kwai
    3. The Eagle has landed
    4. The Longest Day
    5. The Bridge at Remagen
    6. Serial Pacyfik
    7. no i nasz polski Westerplatte

Pozdrawiam

• Morku112 Morku112

6. jest genialna, ale nie wspomniałem o "Pacyfiku", bo chodzi o filmy, a to jest serial, a tak to świetne wybory psze pana/ pani :D

• marcin261287 marcin261287

Apocalypse Now
    Killing Fields
    Casualties of War

• Jimmi18 Jimmi18

1. Lista Schindlera
    2. Czas Apokalipsy
    3. Pluton
    4. Listy z Iwo Jimy (świetny film, zaskoczył mnie na prawdę!!)
    5. Łowca Jeleni
    6. Pianista
    7. Szeregowiec Ryan
    8. Ziemia Niczyja
    9. Wróg u Bram
    10. Full Metal Jacket

Poza tym polecam jeszcze: O jeden most za daleko, Cienka czerwona linia, Parszywa dwunastka (tak właściwie to mój pierwszy film wojenny jaki oglądałem, tato opowiadał mi jak był na nim w kinie, haha mówił że to był jego ostatni film jaki oglądał w kinie ;D, dzięki tato!), Johny poszedł na wojnę też całkiem niezłe, Braterstwo broni, Złoto dla zuchwałych, Helikopter w Ogniu (tutaj lekki patos ale nie aż taki jak np. w Bylismy żołnierzami.)

Natomiast NIE polecam Szyfrów Wojny i Byliśmy żołnierzami- amerykański patos do przesady (bardziej w byliśmy żołnierzami, ale obu filmów zbytnio nie mogę oglądać)

A co do Kompani Braci- najlepszy serial jaki oglądałem, lecz tu go nie dodałem bo chodzi o filmy, Pacyfik też niezły, ale widywałem lepsze seriale. Polecam jeszcze zapoznać się z M.A.S.H.-em.

Jakimś specjalistą do filmów wojennych nie jestem, ale to mój ulubiony gatunek :) Każdy prawdziwy mężczyzna powinien oglądnąć (moim zdaniem) chociaż 5 filmów, które wymieniłem w swoim TOP10.

• Jimmi18 Jimmi18

Zapomniałem o świetnym filmie o wojnie bośniackiej- Wybawca. Bardzo polecam, lecz film o bardzo ciężkiej tematyce.

• Morku112 Morku112

Jestem wdzięczny ci za podanie tytułu. Szukałem tego filmu, ale zapomniałem jaki to był tytuł.

• Meija17 Meija17

Chyba nikt nie podał "Bękarty wojny"

• Carlitos Carlitos

"Upadek" oraz "Idź i Patrz" - według mnie dwa najlepsze.

• kosiniak kosiniak

1. Orzeł
    2. Okret ( Das Boot)

• walker_fw walker_fw

Jeszcze Flyboys, Ostatnie dni Pattona (c.d. wspomnianego Pattona), Operacja Barbarossa, Sophie Scholl (na cywilnym froncie), Orzeł wylądował, Na zachodzie bez zmian, The Hurt Locker - W pułapce wojny, Assembly - ostatnia bitwa. Nie wszystko o II wś, ale warto obejrzeć. Jak Czas Apokalipsy. Pozdrawiam pacyfistów.

• Leff_ Leff_

W księżycową jasną noc
    Mało efekciarski ale fabuła wciągająca.

• Amenhotep Amenhotep

Jest jeszcze coś takiego jak "Kryptonim Gwiazda". Z tego co pamiętam był całkiem przyjemny.

• Pai_Onk Pai_Onk

1. Czas Apokalipsy
    2. Pluton
    3. Full Metal Jacket
    4. Listy z Iwo Jimy
    5. Kompania Braci
    6. Łowca Jeleni
    7. Złoto dla zuchwałych
    8. Most na rzece Kwai
    9. Tylko dla orłów
    10. Komandosi z Navarony

• Isuroku_Yamamoto Isuroku_Yamamoto

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• millow_1996 millow_1996

Z całym szacunkiem, ale jeśli mówimy Filmy O II WOJNIE światowej (z naciskiem na "o"), to nie możemy wymienić "Szeregowca...", bo to nie jest film o II WŚ, lecz OSADZONY W OKRESIE II WŚ. Historia opowiedziana w "Szeregowcu..." nie miałaby racji bytu, to nierealne, to tylko taka bajeczka z efektami specjalnymi o bohaterskich Amerykanach, którzy mimo ogromnej przewagi Niemców i tak robią z nimi co chcą, tyle tam nierealistyczności. Mająca przyciągnąć tłumy do kin.

Mimo to cenię ten film, za inne aspekty niż fabuła, np. zdjęcia, montaż czy muzykę, lecz na pewno nie dałbym mu 10 czy 9.

Jeśli chcecie oglądnąć filmy o II WŚ to polecam miniserial "Kompania Braci", "O jeden most z daleko", "Sztandar chwały" czy "Listy z Iwo Jimy". To są filmy O DRUGIEJ WOJNIE.

• Niebieskooka_3 Niebieskooka_3

Ponurym żartem jest to, że najlepsze filmy o II wojnie światowej stworzyli Niemcy. A u nas? Właściwie tylko "Hubal" z filmów jest na świetnym poziomie. Choć są też inne o których teraz nie pamiętam.

• mad_mania mad_mania

Nikt jeszcze nie wspomniał o dwóch ciekawych filmach osadzonych w czasach II WŚ:
    1. Fabryka zła
    2. Kobieta w Berlinie

Z tych dwóch najbardziej polecam Fabrykę zła :)

• MakoR MakoR

Tu masz wlasciwy wykaz. Ci powyzje to nawet czytac nie potrafia ze zrozumieniem a co dopiero filmy oceniac.

Nanjing! Nanjing!
    Das boot
    Duologia Eastwooda o Iwo Jimie
    Thin red line
    svoi
    Kukushka

Bliskie 2ws(ci sami ludzie i sprzet co w 2ws)
    L'Ennemi intime - algieria 50te
    Brotherhood of war - korea 50te

• kubekjacobo kubekjacobo
    brak oceny

Mialo byc o IIWW a pojechalscie po wszystkim zapominajac o takich tytulach jak: "30 sekund nad Tokio", "Tora,Tora,Tora", "Bitwa o Anglie", "Bitwa o Midway", "Tobruk", "Yamato" i wiele, wiele innych.

• skuter93 skuter93

Nikt nie wspomniał o Pearl Harbor;/ Jak dla mnie numer 1.

brak oceny

Pytanie bylo o filmy wojenne a nie romansidla:D

• skuter93 skuter93

wątek miłosny nie robi od razu z filmu romansidła;)a choćby i to i tak świetny film;)

brak oceny

Zgoda ale w tym pierwsze 50% to tylko romansidlo w nastepnych 50% jest pomeszane z jakims zlepkiem historii( tzn. bohater romantyczy).

• krzysv krzysv

ktoś wczesniej wymieniał Komandosow z Navarony ale nikt Działa Navarony ,które wg mnie sa arcydzielem no więc moja lista kolejność jest przypadkowa :
    1.Działa Navarony
    2.Parszywa Dwunastka
    3.Szyfry Wojny
    4.Bękarty Wojny
    5.Stąd Do Wieczności
    6.Zielone Berety
    7.U - 571
    8.Bitwa O Ardeny
    9.Helikopter w Ogniu....

na chwilę obecną tyle sobie przypominam większość już wymienili koledzy powyżej wiec nie ma sensu wymieniać a jeśli chodzi o Ryana to własnie zabieram sie za niego po raz pierwszy :O

• Ted_Junior_Gillas Ted_Junior_Gillas

U-571? ratunku :) lepiej obejrzyj "Okręt"

• krzysv krzysv

nie mogę sie zbrać do obejrzenia "Okrętu" juz od paru lat ale tym razem sie postaram ;) a jeśli chodzi o U-571 to blem na nim w kinie majac13 lat i zrobil na mnie ogromne wrazenie i taki już sentyment pozostał ;)

Gdybym U-571 oglądał przed okrętem to też bym był pod wrażeniem. Ale postaraj się "przetrawić" 'Okręt', to na wspomnienie o U-571 prychniesz z pogardą ;)

• krzysv krzysv

słyszałem że Okętu jest tez wersja rezyserska w związku z tym mam pytanie która lepsza kinowa czy wlasnie uncut bo z doswiadczenia wiem ze nie zawsze rezyserska jest lepsza ;)

Zdecydowanie uncut (trwa koło 3 godzin i 15 minut o ile dobrze pamiętam). Może wydawać się troche rozlazła, ale dobrze oddaje monotonie rejsu.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: