PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575629}
5,6 16 207
ocen
5,6 10 1 16207
Szesnaście życzeń
powrót do forum filmu Szesnaście życzeń

Właśnie po takich filmach nie dziwie się, że młodzież jest taka... cichociemna.
Kto daje pieniądze na takie filmy?
Po co tworzy się takie"dzieła"?

ocenił(a) film na 9
VampireRose

to już nie można pomarzyć? Trzeba od urodzenia być realistami? Ja osobiście ogladałam ten film jakieś dwa lata temu i po nim stwierdziłam, że nie mam zamiaru spieszyć się z dorosłością. Od tej pory nie ważne, co ktos robi- ja to robię w swoim czasie i swoim zakresie. Bo nie ma się do czego śpieszyć. Wychowałam się na filmach Disney'a i scyzoryk mi się w kieszeni otwiera, jak ktoś te film krytykuje. Skoro są takie dziecinne, to moze to jest z jakiegoś powodu? Na przykład dlatego, że są właśnie dla dzieci? -,-

ocenił(a) film na 4
AAddusia

Zdecydowanie nie trzeba, a nawet nie powinno się być od początku realistami. :)
Ten film bynajmniej teoretycznie został stworzony dla nastolatków. Niestety jest tak żenujący, że nie puściłabym go nawet 7 letniej kuzynce.
Ja wychowywałam się na prawdziwym Disneyu. Tym bez niepotrzebnego patosu, tym który rozwijał wyobraźnie, a nie ją zabijał.

ocenił(a) film na 9
VampireRose

a co tu niby zabija wyobraźnię? wróżka spełniająca życzenia? Film jest według mnie dostosowany do grupy wiekowej, która już niby "nie uznaje dziecięcych bajek" a chce oglądać filmy o nastolatkach, marząc, że kiedyś będzie wśród nich. Do takiej dziewczynki nie dotrze morał z Króla Lwa, ani nawet z Dumba. Bambi? Bajka dla malutkich dzieci (słowa mojej siostry, lat 8). Nawet księżniczki nie są już na topie. Monster High, barbie i filmy puszczane na disney channel lub nickelodeon. Co z tego, ze dla starszych kiczowaty i bez sensu? Dziewczyna z podstawówki oglądając film liźnie życia nastolatki, zobaczy, że nie tak warto się śpieszyć i pójdzie dalej bawić się lalkami. Nie twierdzę, że to jakaś kultowa, niesamowicie wzruszająca czy pouczająca produkcja, ale jednak coś w sobie ma i czegoś uczy. A to bardzo ważne, żeby normalnie przejść przez dzieciństwo. Drugiej szansy nie ma...

ocenił(a) film na 4
AAddusia

"Liźnie życia nastolatki" Gdzie Ty w tym filmie widzisz cokolwiek mającego związek z rzeczywistością nastolatków?
Każdy ma swoje opinie, dla mnie to totalne nieporozumienie i bardziej szkodzi niż pomaga dzieciakom.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
VampireRose

jak uważasz. Bo ten film wogle nie jest o nastolatce. Szkoła, potrzeba prywatności, ciuch, makijarz, przyjaciele, pierwsza miłość- to nie świat nastolatki? Po bajkach typu monster high, spongebob czy iCarly juz nic nie może im bardziej zaszkodzic, uwierz mi, wiem coś o tym XD
Buziaczki

AAddusia

Ten film raczej nie jest skierowany dla tych "starszych" nastolatek, a raczej dla osób w wieku hmm... 8-12 lat ;) Wychowałam się na bajkach Disneya- poczynając od kultowego Króla Lwa, którego oglądałam codziennie jako mała dziewczynka, bo to najwspanialsza bajka jaką widziałam; czytałm Dumbo, Mała Syrenka, Piotruś Pan itp. itd., jak byłam w podstawówce to nałogowo oglądałam Hannah Montana, Czarodzieje z Waverly Place i inne takie :D i właśnie jak miałam te 12 lat oglądałam 16 życzeń, które bardzo mi się podobało, bo to właśnie taki czas fascynacji tym nastoletnio- dorosłym życiem ;) Teraz jak już jestem w wieku głównej bohaterki (a nawet trochę starsza ;o) to śmiać mi się chce z takich filmów, bo z prawdziwym życiem nastolatków niewiele mają wspólnego. Ale nie zgodzę się z opinią, że takie filmy szkodzą dzieciom- oglądać można różne rzeczy, a młody wiek rządzi się swoimi prawami i niekoniecznie wysublimowanym gustem filmowym ;)

ocenił(a) film na 6
yolo_2

Ja to oglądałem w wieku 19 lat. Podobał mi się i dziękuję bardzo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones