PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=146387}

Szkarłatna ulica

Scarlet Street
7,2 1 929
ocen
7,2 10 1 1929
7,2 8
ocen krytyków
Szkarłatna ulica
powrót do forum filmu Szkarłatna ulica

Fritz Lang podpatrzył kilka pomysłów tu i tam, by z wszystkiego utkać intrygę w której każdy oddziałuje destrukcyjnie na każdego. Christopher Cross jest jednak wdzięcznym głównym bohaterem, więc nawet jeśli coś "przeskrobie" trudno go nie lubić. Dostaje od innych takie cięgi, że przez cały seans trzymałem za niego kciuki by sobie oddał.
Jako całość "Szkarłatna ulica" robi pozytywne wrażenie. To zasługa świetnie prowadzonej akcji oraz aktorów. Edward G. Robinson jest niesamowity w roli życiowego nieudacznika, który pragnie czegoś więcej. Często się jąka, udaje że puszcza mimo uszu przykre słowa, ale świetnie ukazuje swój zamaskowany gniew. Partnerująca mu Joan Bennett także wie jak poprowadzić swoją postać. To jedna z bardziej ludzkich famme fatal, bo nie jest do końca wyprana z uczuć, ale ostatecznie krzywdzi ludzi w imię własnych celów, idąc za "głosem serca".
Zdecydowanie warto załapać się na ten film gdy tylko TVP Kultura będzie go powtarzać. A że robią to często, myślę że się doczekacie :)

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Zasadniczo sie zgodze. Film tak mocno oddzialywal na mnie, ze autentycznie sie wku*wialem. Az rosla chec zamordowania tej Kitty i Johnnyego, ktorzy strugali biednego Chrisa. Jednak akcja, moim zdaniem, zostala poprowadzona w zlym kierunku - i w efekcie film zgnoil tego sympatycznego, pokrzywdzonego przez los bohatera.

Lucky_luke

Dokładnie miałam takie same odczucia. Kibicowałam mu. Szkoda go ale nie miałam już złudzeń po tym na co się zdecydował...Tylko w pracy miał trochę spokoju :(

777temida

Sam film świetny, zgadzam się. Aktorstwo rewelacyjne, teksty też. Najlepszy Edward G. Robinson, choć najmniej wylewny ale genialny! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones