PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34658}

Szkarłatny pilot

Kurenai no buta
7,5 13 695
ocen
7,5 10 1 13695
7,0 5
ocen krytyków
Szkarłatny pilot
powrót do forum filmu Szkarłatny pilot

Niestety.

ocenił(a) film na 5

Mimo dobrego nastawienia film mnie nie oczarował, a nawet trochę rozczarował. Zbyt przerysowane postaci sugerują raczej że obraz skierowany jest do małoletnich odbiorców. Durnota i nawność piratów była dla mnie nie do zniesienia. Jeśli ktoś nie lubi filmów o super-gentelmenach to może sobie ten film darować.
Wydaje mi się zresztą że Miyazaki stworzył coś z czym w póżniejszym czasie sam nie potrafił konkurować. Tym czymś był Totoro. Ale nie ma się czemu dziwić- trudno dorównać takiemu dziełu. Jedną z takich nieudanych prób był moim zdaniem właśnie Szkarłatny pilot. Zresztą "złowieszczy" cień Totoro, jak fatum widnieje jako logo na wszystkich jego produkcjach. W 100% udało mu się to dopiero po roku 2000.

ocenił(a) film na 7
2222

Jeśli się nie ma dystansu do filmów, tylko się traktuje kino śmiertelnie poważnie to potem się tak narzeka. Rozumiem, że nie każdemu dana produkcja przypada do gustu, ale zamiast na bohaterów może warto też czasem spojrzeć na samo tło opowieści.

ocenił(a) film na 5
Perenelle

Jeden patrzy tak drugi patrzy inaczej. Jednemu się podoba to drugiemu co innego. Na tym polega różnorodność. I bardzo dobrze że tak jest. Niestety spora część ludzi tego nie rozumie i próbuje naginać innych do swoich gustów lub co gorsza do jedynie słusznej wg nich ideologii. Do tego już nawet doszło, że ideologie są ważniejsze niż zdrowy rozum.
Oczywiście nie bierz tego do siebie, konkluzja jest ogólna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones