PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140674}

Szkoła życia

School of Life
7,2 6 193
oceny
7,2 10 1 6193
Szkoła życia
powrót do forum filmu Szkoła życia

Lekcje

ocenił(a) film na 6

Czy wie ktoś na jakiej zasadzie dzielili się tam na klasy? Bo wyglądało to tak jakby każda klasa uczyła się tylko jednego przedmiotu. Wiem, pewnie jestem niekumata, ale jeśli ktoś mnie olśni to będę wdzięczna. ;)

lillith96

Chyba nie ma takiego typowego podziału na klasy jak u nas, tylko każdą lekcję ma się z inną grupą ludzi. Tak mi się wydaje, bo w amerykańskich filmach często mówią np. "mam z tą dziewczyną biologię" itp.

ocenił(a) film na 6
chica guapa

W średniej szkole tak, ale w podstawówce?

lillith96

Hmmm, w sumie to nie wiem jak to u nich w podstawówkach wygląda. Czyli wracamy do punktu wyjścia i nie wiemy nic :D

lillith96

W USA już w szkole podstawowej i wyżej podział uczniów dokonywany jest w ten sposób, że uczniowie łączeni są w klasy w zależności od przedmiotów oraz wyników w nauce w poprzednich semestrach. Mówię z własnego doświadczenia, bo mieszkałam w Stanach i chodziłam do podstawówki. I wyglądało to tak: jeżeli na przykład w pierwszym semestrze miałam z historii ocenę dobrą, to w następnym semestrze byłam w klasie na historii z uczniami, którzy też takie oceny dostawali. Jeżeli ktoś w pierwszym semestrze miał złe oceny z historii, to w następnym uczęszczał na historię z uczniami, którzy też mieli takie stopnie. W ten sposób powstawały klasy składające się z bardzo dobrych uczniów w danej dziedzinie oraz klasy z uczniami niezbyt uzdolnionymi jeżeli chodzi o dany przedmiot. Taki system dotyczy wszystkich przedmiotów w szkołach amerykańskich. Czyli na przykład matematykę ma się z innymi uczniami, język obcy z innymi, historię jeszcze z innymi, itp. Wszystko zależy od wyników w nauce.

monzab

W ,, Zmierzchu" też to było tłumaczone w ten jednak sposób że każdy uczeń ma indywidualny plan lekcji taki sam na każdy dzień...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones