PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105711}

Szkoła dla łobuzów

Song for a Raggy Boy
7,8 16 968
ocen
7,8 10 1 16968
Szkoła dla łobuzów
powrót do forum filmu Szkoła dla łobuzów

Świetny film, jest bardzo wzruszający i porusza naprawdę ważną tematykę,Złodzieje,Pedofile i Mordercy to cała prawda o księżach.Najbardziej przygnębiająca jest świadomość, że scenariusz został oparty na faktach...po obejrzeniu filmu człowiek już nie ma ochoty pójść do kościoła...osobiście wierze w Boga ale nie uznaję instytucji Kościoła, dla mnie to jedna wielka sekta...
Obecnie w kościołach księża nadal molestują dzieci rzekomo w imię miłości,co więcej kościół nadal jest jedyną instytucją która jest zwolniona z podatków!
KOŚCIÓŁ PRECZ OD DZIECI !!!

Ayo23

Nie sądzę, aby przekazem tego filmu miałoby być odciągnięcie ludzi od Kościoła.
Twierdzisz, że słowa "złodziej, pedofil, morderca" opisują każdego księdza? Absurd, nie wart komentarza.
Na dobrą sprawę w tym filmie można było pokazać dowolny zakład karny dla dzieci, wcale nie prowadzony przez księży i wydźwięk pozostał by ten sam. Jednak zestawienie "pobożności" z brutalnością w prostszy i bardziej wyrazisty sposób pokazuje ludzką dwulicowość i potworność.

dewiaa

A czy ja napisałam w temacie że ten film ma odciągnąć ludzi od kościoła?Musisz chyba jeszcze raz spokojnie przeczytać to co napisałam...Co prawda to się nigdy nie stanie ponieważ ludzie wierzą że idąc co niedzielę do kościoła od razu pójdą do nieba,Bóg jest wszędzie i wszędzie można się do niego modlić,wolę nie chodzić do kościoła niż słuchać tych wszystkich pierdół co''pobożni'' księża wygadują.
Pewnie nie każdego choć złodziejami jest każdy.A co oni niby robią z tymi pieniędzmi parafian?Nie płacą podatków,połowa idzie do ich kieszeni i nie oszukuj samego siebie ale taka właśnie jest prawda.Nie twierdzę że każdy jest pedofilem ale to się zdarza coraz częściej,tacy pobożni a sami grzeszą.Szkoda słów.Więc uszanuj moje zdanie a nie od razu krytykujesz.

Ayo23

Te "pierdoły", które mówią, zwykle zwane kazaniami, mają na celu kształtowanie ludzkiej moralności. Uczenie co jest dobre, a co złe i dodawanie człowiekowi otuchy poprzez przypomnienie, że nie jest sam na tym świecie, tylko gdzieś tam jest jakaś siła wyższa dla której ma on znaczenie. Nie przypominam sobie również, by w Biblii było napisane, iż modlić można się tylko w Kościele, wręcz przeciwnie...
"złodziejami jest każdy" -Nie istnieje żaden obowiązek płaceni na Kościół, jest to w pełni dobrowolne, tym samym nie może być mowy o jakimkolwiek złodziejstwie. Jeśli już chcesz coś zarzucać, to można bardziej manipulowanie ludźmi poprzez wykorzystanie ich naturalnych lęków i słabości. Zgadzam się, że nie jest to dobra metoda i dziwię się ludziom, którzy się temu poddają, ale to również jest ich własna decyzja. Każdy ma własny rozum i wolną wolę.
"Nie twierdzę że każdy jest pedofilem ale to się zdarza coraz częściej" - Interesujący wniosek, ciekawi mnie skąd wyciągnięty i czym poparty. To dość przerażające, że coś co jest seksualnym odchyleniem od normy, dotyczącym krzywdzenia dzieci ma tendencję rosnącą i zabawne, że działa to niby w tylko jednej grupie ludzi... Bez komentarza.
"tacy pobożni a sami grzeszą"- Ksiądz jest takim samym człowiekiem jak każdy inny. Ma takie same potrzeby, instynkty i słabości jak inni ludzie. Fakt, powinien świecić przykładem i ktoś kto tego nie potrafi nie powinien zostawać księdzem. W sumie idąc tym tropem dodam, że przykładowo ktoś taki jak brat John, nie tylko nie powinien być księdzem, ale w ogóle nie powinien istnieć, jednak świat nie jest idealny. To jednak nadal nie oznacza, że każdy jest zły, a tym bardziej złodziejem, mordercą (?) i pedofilem.
Wypowiadając zaś jakieś kontrowersyjne zdanie, licz się z krytyką.
Pozdrawiam

dewiaa

''Mają na celu kształtowanie ludzkiej moralności''.I kto uczy tej moralności? Oni sami nie wiedza czym jest dobro a czym zło bo więcej czynią złego niż dobrego.Rozumiem jakby morały prawiła osoba która sama jest wobec wszystkich w porządku,stosuje się do pewnych zasad ale księża?
''Ksiądz jest takim samym człowiekiem jak każdy inny. Ma takie same potrzeby'' Nie,nie jest takim samym człowiekiem jak każdy inny.Chyba zapomniałeś że oni ślubowali życie w celibacie,skoro nie dają sobie z tym rady to powinni zrezygnować z bycia księdzem a nie molestować dzieci
"Nie twierdzę że każdy jest pedofilem ale to się zdarza coraz częściej" - Interesujący wniosek, ciekawi mnie skąd wyciągnięty i czym poparty.'' - Wiele się słyszy w mediach o księżach pedofilach,niedawno mój kolega powiedział mi prawdziwą historię księdza który proponował mu seks za pieniądze,i co to jest normalne? oni mają dawać nam przykład i uczyć moralności?Nie rozśmieszaj mnie bo wypisujesz brednie.
''to jednak nadal nie oznacza, że każdy jest zły, a tym bardziej złodziejem, mordercą (?) i pedofilem.'' no masz rację nie każdy,tylko o księżach jest mowa:) bo oni dla mnie są wszyscy tacy sami,nie wierzę w to że idą na księdza z powołania.
Masz rację ludzie dają te pieniądze z własnej woli dlatego że ufają im,bo jak można mówić że pieniądze idą np.na budowę kościoła a wcale tak nie jest,wiele obiecują,gadają a nic z tego nie ma,i gdzie te pieniądze? a kto to wie jak nawet kas fiskalnych nie a powinny być.Kościół to jedna wielka mafia i zdania nie zmienię.
Nie rozumiem jeszcze Twojego stwierdzenia ''Nie przypominam sobie również, by w Biblii było napisane, iż modlić można się tylko w Kościele, wręcz przeciwnie...Przeczytaj sobie jeszcze raz dokładnie to co napisałam wyżej i może zrozumiesz.Napisałam że do Boga modlić można się wszędzie ale ludzie chodząc do kościoła myślą że pójdą do nieba,oczywiście takich bredni naopowiadali im księża bo kto by inny.Ludzie przez nich mają klepki na oczach bo księża sami g***o widzą a wmawiają bzdury ludziom.
Aha i jeszcze jedno zanim zaczniesz kolejną dyskusję to lepiej od razu ją zakończ bo nie przekonam cię do niczego:D
POZDRAWIAM

Ayo23

Pozdrowienia dla Ayo :) Kościół nie jest do niczego potrzebny, tylko skrzywia dzieciom umysły. Dorosłym też, ale dzieci bardziej szkoda, bo jeszcze nie wykształciły samodzielnego myślenia, a "dzięki" Kościołowi być może już nie wykształcą. Zresztą moherowi dorośli też kiedyś byli takimi dziećmi i ich też jest mi szkoda. Żadna religia nie jest potrzebna do wiary w Boga, żadna nie pokazuje jego prawdziwego obrazu, to wszystko są bajki mające ogłupić ludzi, dać duchownym zarobić lub np. wykorzystać kogoś w inny sposób. A co do moralności, mądremu człowiekowi nie potrzeba przykazów i zakazów, bo sam wie jakie uczynki krzywdzą, a jakie sprawiają dobro. Zresztą to wiedziałby nawet głupi, gdyby kierował się sumieniem, gdyby mu Kościół nie wmówił, że pewne zupełnie neutralne, a czasem nawet potrzebne czyny są grzechami, i odwrotnie, Kościół również pewne negatywne rzeczy uważa za dobre. Jak wiem, że kazania mają ukierunkować "moralność" wiernych, ale nie jestem pewna czy ta moralność jest w 100% moralna. Żeby głosić moralność, przede wszystkim nie można tego robić jednocześnie wyznając jakąkolwiek religię, a to dlatego że skoro już mowa przykładowo o Kościele, to wystarczy przeczytać Biblię, żeby znaleźć ciekawe kwiatki (i to ma być pismo święte he he), po drugie oprócz Biblii trzeba przyjrzeć się temu co Kościół z niej wyrzucił, co pozmieniał, co sam dodał, tutaj również znajdzie się wiele ciekawych rzeczy ;) Więc to już nawet nie chodzi o to, że nie wszyscy księża są źli, tylko że każdy kto reprezentuje tę religię (duchowni) i każdy kto ją wyznaje jest zakłamany. Zrozumie to każdy, kto umie logicznie myśleć (oczywiście najpierw zapoznawszy się dokładnie ze wszystkim, co głosi Kościół).

Nie-ateistka, kierująca się w życiu szczęściem swoim i innych

katarzyna23x

Chociaż jedna mądra osoba która wie jaka jest prawda:)Dzięki:)
Kościół ma mało wspólnego z Bogiem. Szatan jest w Kościele.Pewnie, że są ludzie dobrzy i źli ale kościół, jak zawsze, zamiótł sprawę pod dywan.Kościół miał szerzyć dobro. I właśnie zobaczyliśmy jak to wygląda. Ten film mówi prawdę
jeśli ktoś chce zostać księdzem, to powinien robić to z powołania, a nie z frustracji.Niestety bycie księdzem,czy zakonnicą wiąże się z życiem w czystości,a tak niestety nie jest.
Ten film przedstawia historię, która się wydarzyła naprawdę. Księża są niemal bezkarni bo kto im udowodni takie czyny jak są one natychmiast tuszowane ? Kościół święty do końca nie był nigdy wystarczy zajrzeć w historię ale jego dobro stanowczo przewyższa zło.Pedofilia wśród duchownych KRK do dzisiaj jest tuszowana przez ich zwierzchników.
Miejsce pedofili jest w więzieniu!!!!!!Ciekawe ile takich spraw zbagatelizował Watykan.
To jest niesamowite, że w Kościele częściej broni się sprawców niż ofiary. To jest chore i upokarzające.
Dlaczego mam bronić księdza - alkoholika,pedofila.Tylko dlatego, że nosi sutannę? A dla wielu osób to właśnie jest argument do obrony sprawców wykorzystywania seksualnego, kradzieży.Skandal pedofilski księży w Irlandii jest FAKTEM, więc głosy oburzenia w związku z tematem filmu są dla mnie żenujące.W kościele coraz mniej jest dobra, to chora instytucja.Bezkarna czarna korporacja okrutników i pedofilów - oczywiście prawdopodobnie są oni w mniejszości - z imieniem Boga na ustach przysparza bezmiar cierpienia niewinnym i bezbronnym dzieciakom. Jest takie powiedzenie: "Boże Ty widzisz i nie grzmisz a jeżeli grzmisz to cicho, bo nie słychać" - Watykan jest tu cichutki i to jest obrzydliwe.

ocenił(a) film na 9
Ayo23

Z którym Bogiem ?

ocenił(a) film na 10
Ayo23

"Nie twierdzę że każdy jest pedofilem ale to się zdarza coraz częściej". Tu się mylisz. Teraz po prostu coraz częściej się o tym mówi.

kinomanpl

Zakończmy lepiej ten temat bo widzę że się nie dogadamy,bzdury wypisujesz i tyle...

Ayo23

Oj, dla mnie film w pewnych momentach był bardzo brutalny, wręcz wzdrygałam się na niektórych scenach. Czy by to nie byli księża, dużo by to nie zmieniło, ale jednak zawsze emocje są większe, ponieważ to oni właśnie powinni być miłosierni i godni naśladowania. Dobrze, że główny bohater zdecydował się zostać, bo przecież śmierć jednego chłopca, nie oznacza, że nie potrzebują go inni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones