PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104189}

Szkoła rocka

The School of Rock
6,7 49 441
ocen
6,7 10 1 49441
6,9 15
ocen krytyków
Szkoła rocka
powrót do forum filmu Szkoła rocka

Dziwne

ocenił(a) film na 10

Dziwne jest to że teraz dzieciaki już nie słuchają rocka, a ogółem film świetny daje 10

ocenił(a) film na 9
oradek123

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Teraz dzieci wolą MJ, Metallica, Biebera itp.
Lecz na wielu forach można spotkać (szczególnie dziewczyny) słuchające np. Nirvany, Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters itp.

ocenił(a) film na 6
Kaguro

Znajdź dzieciaka, który teraz słucha MJ czy Metallici...

ocenił(a) film na 9
hamm3rfall

Mam 12 lat. Jestem wielkim fanem AC/DC, mam koszulki, płyty dvd, a nawet gitarę :) Lubię też słuchać nirvany, queenu, black sabbath, guns' n' roses, ale też Elvisa Presleya itd. Jest dużo takich "dzieciaków", tylko trzeba poszukać. Ale jest też kwestia tego, że gdybyś mnie spotkał, dałbyś mi co najmniej 16 lat, między innymi przez to że mam 182 cm wzrostu, ale to inny temat :)

ocenił(a) film na 6
kariok

No i szacun dla ciebie ;)

hamm3rfall

No, szacun, też bym chciała mieć tyle wzrostu :D

ocenił(a) film na 6
Pantegram

Chciała?
Njee, dziewczyny nie powinny ^^

hamm3rfall

Ale wtedy można patrzeć na ludzi z góry czy wymiatać w sportach takich jak siatka czy kosz ^^
A od biedy wziąć udział w Top Model, chociaż tutaj to się mogę zgodzić, że nie powinny tego chcieć ;)

ocenił(a) film na 6
Pantegram

Na ludzi z góry da się patrzeć nie zważając na wzrost, jeśli jest się np. bardzo aroganckim i och i ach.
A odpowiedni wzrost koszykarza z człeka nie czyni ^^

hamm3rfall

Co do tego patrzenia z góry to fakt, punkt dla Ciebbie, ale co do tego, że wysoki wzrost koszykarza z człeka nie czyni... to IMO mały wzrost tym bardziej nie ;) Tylko że z drugiej strony taki przykładowo Muggsy Bogues obala moją teorię więc wychodzi na to, że masz double-rację ;)

ocenił(a) film na 6
kariok

Kolego, tak naprawdę masz 48 lat, to przykre mieć urodziny 29 lutego, ale pogódź się z tym że czas ucieka szybciej niż przybywa świeczek na torcie.
Status quo zachowany - dzieciaki nie słuchają rocka!

ocenił(a) film na 9
TheMirror

Nie zgodzę sie. Mam 16 lat i kocham rock, zostałam wychowana na takiej muzyce, brzydze się popem. Sama byłam w szoku, jak zobaczyłam dziesięcioletniego kolege mojego siostrzeńca w koszulce Metallici, tak! On ich słucha i lubi... Wszystko zależy on wychowania rodziców... Moim zdaniem muzyka jest najważniejsza w życiu młodych ludzi

ocenił(a) film na 9
kariok

nie odmienia się nazw zespołów! No strzela mnie jak widzę "Queenu" -.- to tak na przyszłość

ocenił(a) film na 8
meggowata

A sama nie potrafisz odmienić nazwy Metallica...

meggowata

Nie odmienia się? A skąd taka zasada? :D
Powiedz mi jeszcze, czy nazwiska (tak, obcojęzyczne również) można i po co używa się apostrofów w języku polskim ;)

ocenił(a) film na 6
hamm3rfall

Może Metallica nie, ale Pink Floyd jak najbardziej słucham :3

ocenił(a) film na 8
Kaguro

Poruwnujesz Metallice do Biebera? Tak samo mozna Ac/Dc do gagi porownac. Mam 17 lat, uwielbiam metal/rock- Metallica, Ac, GNR, Black Sabbath, Led Zeppelin itp. Gram na gitarze i jako jedyny w szkole slucham takiej muzyki. Patrzac na twoja wypowiedz, mozna wywnioskowac ze stawiasz Nirvane i RHCP wyzej od Metallici, dlaczego?

ocenił(a) film na 6
Kaguro

Podsumowując wypowiedź tego Pana: Dzieci teraz nie słuchają rocka. tylko Metallici :D Brawo!

A z innej beczki, stereotypy stereotypami, a sam też jestem '97 i uwielbiam rock wszelaki.
Konkretnie moim top of the top (bazując na liscie scrobbli z last.fm) są: Metallica, Luxtorpeda, Coma, Tenacious D, Strachy na Lachy, Lady Pank, Nirvana, Foo Fighters, Mumford & Sons, Guns N' Roses, Jacek Kaczmarski, Kings of Leon, Alice Cooper, The Who, Bryan Adams, Lyrynd Skyrynd, Genesis, Van Halen, Bon Jovi, Spiderbait, Billy Idol, The Clash, Offspring, AC/DC, Robert Palmer, Fleetwood Mac, The Rolling Stones itd.

Z kolei panuje też stereotyp, że jak osobnik reprezentujący moje pokolenie słucha muzyczki związanej z gitarami to zawsze ma na sobie glany, kurtkę skórzaną itd. Wbrew moim upodobaniom muzycznym, noszę się jak przeciętny człowiek.

ocenił(a) film na 6
Kaguro

przecież Metalica to rock

ocenił(a) film na 6
Kaguro

wujekjozin A Metallica, to nie rock?

ocenił(a) film na 7
oradek123

Uwielbiam stereotypy. To prawda, że WIĘKSZOŚĆ młodzieży lubi nową muzykę, ale są też tacy (w tym ja), którzy słuchają starej, dobrej, muzyki. Sam znam wielu fanów AC/DC, słuchaczy Beatlesów, nie wspominając o tzw. "metalach", dla których Metallica, Slayer, Blind Guardian są chlebem powszednim.

ocenił(a) film na 8
Kipo

Nie tylko "stara" muzyka jest dobra, z nowych też znajdą się rewelacyjni wykonawcy rockowi, tylko że są mało znani.

ocenił(a) film na 7
Bloodbane

Zgadzam się z Tobą. I bardzo denerwują mnie ludzie, którzy mówią "teraz nie ma już dobrej muzyki", a to, że nie umieją wymienić żadnego "nowego" rockowego zespołu interpretują jako fakt, że takich nie ma... Tak jak wspomniałeś/aś po prostu są mało znani; ale ja liczę, że się wybiją :)

Everlight_Hawthorne

Bo teraz trwa moda na powroty weteranów, którzy pokazują młokosom gdzie pieprz rośnie, jeśli chodzi o feeling i luz grania. Młoda fala thrashu to kompletna porażka. Za każdym razem, gdy słyszę że dany zespół inspirował się Slayerem czy Sodomem spodziewam się nielichego gówna. Kiedyś thrashowe zespoły potrafiły czerpać wzorce z Judas Priest, Iron Maiden, czy Motorhead, potrafiły urozmaicać "napie.rdol" tak, by nie zanudzać. A teraz co jeden zespół, to praktycznie ten sam. Owszem, są perełki - Lich King, Hatriot, Suicidal Angels - ale to tak, jakby znaleźć 5 zł na dnie szamba.

oradek123

no cóż, słuchają rocka.... ale boom na rocka i punk rocka w Polsce się skończył.. teraz większość młodzieży słucha disco, transu, hip-hopu itd... To że teraz 90% uczniów w szkole nie słucha rocka, nie znaczy że nie słuchaja.. zamiast 90% takiej młodzieży jest 5% na cała szkołę..

użytkownik usunięty
oradek123

jestem najlepszym przykładem, że rock czy punk rock jeszcze się słucha, ja osobiście kocham.

ocenił(a) film na 7

Ja również.

użytkownik usunięty
oradek123

Nie mogę się z Tobą zgodzić. W mojej (może tylko w mojej?) byłej szkole (skończyłem w tym roku) ok. 90% słuchało rocka, metalu itp. Również większość moich znajomych również słucha różnych odmian rocka...

BTW Uważam, że jednym z głównych powodów tego, że dzieciaki tj. ludzie w moim wieku (16 lat, dorosły nie jestem ;)) słuchają rocka jest to jak zostały wychowane, albo raczej "na czym" zostały wychowane. Ja w dzieciństwie (dziękuję rodzicom!) słuchałem Queen, AC / DC itp... I może dlatego teraz słucham, czego słucham :)

użytkownik usunięty
oradek123

"Dziwne jest to że teraz dzieciaki już nie słuchają rocka"

Łoł przeprowadzałeś referendum po podstawówkach i gimnazjach? ;p Dosyć idiotyczne to stwierdzenie bo trudno mi sobie wyobrazić dzieciaka z podstawówki od razu zachwycającego się Deep Purple nie mówiąc już o Bad Brains. A już nie jestem sobie w stanie wyobrazić aby wszystkie dzieciaki słuchały jednego gatunku muzycznego. Tak w ogóle to nie wiem czy wiesz ale gust i preferencje człowieka mogę się z czasem i z wiekiem zmieniać.

Potwierdzam. ☺

oradek123

Słuchają, ale jest to zdecydowana mniejszość. A już dzieciak słuchający czegoś więcej niż Zeppelinów i Floydów to prawdziwa rzadkość.

BobbyBrown

Dlaczego akurat ich?

oradek123

Mam dać linka do swojego profilu na last fm? Mam 14 lat i uwielbiam rocka ale metal bardziej, szczególnie nu metal, death metal, metal alternatywny i hard rocka... Znam spoko osób z podobnym gustem muzycznym do mojego więc argument za przeproszeniem z dupy wzięty.

Eminialetta

Wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, ale odmieniłaś moje życie (w pewnym stopniu) :D Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale i tak dziękuję Ci za ten komentarz ;)

oradek123

Ja zostałam wychowana na tego typu muzyce przez tatę, i chwała mu za to. Kocham Rock i Metal.
Do dzisiaj pamiętam jak bawiłam się w gitarzystę z Van Helen. :)

ocenił(a) film na 7
oradek123

Mam 15 lat, do szczęścia mi wystarczy The Who, stare Genesis lub Lynyrd Skynyrd ;)

McFlyPL

Za samo Lynyrd Skynyrd masz u mnie "dychę". A za nick drugą.

oradek123

Nigdy nie potwierdzimy na 100%, że dzieci nie słuchają rocka. Nie generalizujcie! Zawsze ktoś się znajdzie i często padały tu takie przykłady. Oczywiście nie mówię o osobach bardzo młodych, bo wtedy to zależy od ich rodziców. Jeśli o mnie chodzi to kocham Queen, jestem wielką fanką, mam 16 płyt, t-shirt i książkę o tym zespole. Lubię też Dire Straits, Scorpions, Guns & Roses, Led Zepplin, The Who.. i wiele innych. Mam 15 lat. Ale nie ograniczam się do jednego gatunku. Dziwnie byłoby mi słuchać tylko rocka. Jakby co to nie próbuje się tu przechwalać, tylko staram się udowodnić, iż to nie prawda co niektórzy piszą.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której zapominacie - to, iż ktoś słucha nie znaczy od razu, że to lubi.

Lawender

Dokładnie, a oprócz tego męczy mnie to przewartościowywanie. Jakby rock był jakąś świętością albo Wysoką Kulturą (TM), do której brak sympatii świadczy o upadku cywilizacji. Nie histeryzujcie tak, bo wygląda, jakbyście chcieli sobie wmówić wyjątkowość i indywidualizm... (to tak ogólnie, nie do Lawender). Prawie jak zakochane do bólu w komercyjnych zespolikach (siakieś BMTH i inne koszmarki, których główną zaletą jest makijaż wokalisty i protekcjonalne podejście do odbiorcy z problemami, których panowie muzycy z pewnością nie mieli) nastki z tumblra.
(I to wszystko mówię mimo, że w 90% słucham odmian rocka)

AlexAshtray

Tak! To, że ktoś lubi rock nie znaczy, że może się przez to wywyższać albo czuć lepszy od innych.

oradek123

I tu się mylicie. Znam wiele osób kochających rock'a, Metalice itp. Sama jestem stylem człowieka rock'a i znam wiele osób w stylu punk, rock, metal i naprawdę gwarantuję to nie umarło i nie zginie. ☺

oradek123

no nie wiem ja mam 11 lat i może nie jestem największym fanem queenu lub ac/dc ale naprzykład bowie jest imo najlepszym artystą muzycznym wszechczasów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones