PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32966}

Szogun

Shogun
7,5 7 417
ocen
7,5 10 1 7417
Szogun
powrót do forum filmu Szogun

Czy ten film to po prostu skrócona wersja serialu, czy jakieś uzupełnienie do niego? Pytam, bo wersja odcinkowa jest fantastyczna i nie wiem, czy powinienem gdzieś szukać filmu.

Max12321

Ponawiam pytanie kolegi.

Pogmatwana sprawa z tym naszym Szogunem.

Serial ma dwanaście odcinków, w polskiej emisji. Natomiast filmweb podaje ich tylko pięć i najprawdopodobniej odnosi się to do emisji amerykańskiej, gdzie odcinek pierwszy i ostatni (czyli piąty) trwa trzy godziny. To kwestia, serialu, a co do filmu -
w niektórych miejscach można przeczytać, że film ma 125 minut i jest on pokrojonym serialem w wydaniu na DVD. Gdzie indziej piszą znowu o posklejaniu odcinków w jedną 9 godzinną całość (547 minuty)- i to również jest film. Wikipedia podaje (i chyba nieco prostuje te doniesienia):

547 min.
125 minutes (theatrical version)

Ale gdzie dorwać się do jednej i drugiej wersji? Tego nie wiem. Prawdopodobnie wystarczy obejrzeć serial.

Proszę o jakieś sprostowanie bądź potwierdzenie moich słów. ;)




ocenił(a) film na 8
Kimei

By mieć całość i nic nie stracić musisz mieć 9 godzin 7 minut.
Ja widziałem w Blue-ray w 3 częściach (170min...180min...197min)

returner

Załatwiłem sobie właśnie tą wersje pond 9 godzin podzelone na 3 części i zastanawiałem się o co chodzi z tym... czy to wersja DC filmu ,ale z 2:30 do 9h ? Czy połączony serial.

procsa

Ja mam to wydane na 4 płytach dvd:
1płyta 138 min, 2 - 127, 3 - 129, 4 - 133 min z polskimi napisami bez lektora

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones