PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575916}

Szpieg

Tinker Tailor Soldier Spy
7,1 72 368
ocen
7,1 10 1 72368
7,7 32
oceny krytyków
Szpieg
powrót do forum filmu Szpieg

Czy Karla to byl Oldman czy nie? Wiadomo ze kretem byl Firth a pomagal mu Jim Perecostam ktory na koncu zabil tego Firtha ktorego zlapali w domu Oldam z Sherlockiem.

Ale pytanie czy caly ten Karla to nie Oldman>? Czy po prostu to byl ruski agent ktorego chcial zwerbowac Oldman ale Karla wybral powrot do kraju niby smierc ale za lojalnosc zostal pozostal agentem i werbowal zachod. Jestem na 99% pewny ze Oldman nie byl Karla ale... jakby ktos mogl to potwierdzic ;)

ocenił(a) film na 10
Freddie

Karla był oficerem Wywiadu Sowieckiego i to on stał za całą intrygą w filmie- Oldman gra Smileya wiernego Anglii agenta wywiadu brytyjskiego.

Kruchy_serious

ale doskonale o tym wiem :) tylko moze okazalo sie ze Smiley=Karla? ze cala ta bajka jak SMiley w latach 50 gdzie werbowal agentow po czystkach Stalina i m. in Karle mu sie nie udalo to fikcja i on sam jest podwojnym agentem? ;) Karli w filmie nie poznalismy tylko o nim slyszelismy. tak w 1%

ocenił(a) film na 10
Freddie

Za dużo kombinujesz :-)

Kruchy_serious

no ok. chcialem zebym ktos mnie tylko utwierdzil :) film bdb.

ocenił(a) film na 10
Freddie

Prideaux w rozmowie ze Smileyem powiedział mu że poznał Karle- tzn sam tego nie wiedział ale po opisaniu zapalniczki którą mu ten pokazał to już to wiemy że to był on.
Obejrzyj SB ten fragment jeśli chcesz się upewnić :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones