PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 32 989
ocen
7,1 10 1 32989
6,4 10
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

Film może nie jest zły, ale zupełnie do mnie nie trafia. Przekombinowany w ilości retrospekcji i
właściwe niepotrzebnie wplątane trzy czasy. Film ogląda się ciężko, ale nie przez przekaz, który
jest prosty, ale przez dziwaczną formę. Film, mimo ponad 2h trwania, losy bohaterów traktuje po
łebkach. Za dużo scen z bankietów, za mało z bitwy, a to co jest to tylko jakieś strzępy. Tam ginie
jeden, tam drugi. Zero emocji. Druga sprawa to właśnie to właśnie te emocje, Dowiadujemy się
jak to nasi bohaterowie chcieli tylko przeżyć, ale podczas bitwy są nijacy. Ani strachu, ani paniki,
nawet ich odwaga jest nijaka. Gdyby nie powiedzieli tego w swoich kwestiach, nigdy bym się
tego nie domyślił po oglądnięciu scen batalistycznych. Nawet taki Szeregowiec Ryan, który moim
zdaniem jest lżejszym filmem, bardziej nastawionym na akcję, ma więcej emocji i o niebo lepiej
przedstawia beznadziejność wojny i dramat żołnierzy. Gdyby był 30 minut krótszy to dałbym
nawet 6/10, ale 2h to za dużo - strasznie mnie wynudził (zresztą nie tylko ,mnie) .

ocenił(a) film na 6
esese

Zgadzam się. Zero jakiegoś zżycia się widza z bohaterami- przynajmniej w moim przypadku. Sami bohaterowie- papierowi. O Listach chyba nigdy nie zapomnę, Sztandar oglądałam wczoraj i już mi się akcja zaciera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones