PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=986}

Sztorm

White Squall
7,3 10 528
ocen
7,3 10 1 10528
Sztorm
powrót do forum filmu Sztorm

ale żeby go zobaczyć trzeba dotrwać tuż przed końcem filmu. A z całego sztormu jest go moze 15min.
Przez większość czasu nie wiele się dzieje, jest kilka momentów podrywających akce, ale ogolnie z początku nic ciekawego.
Dopiero na końcu, sztorm i samo zakończenie podrywa film...
dalbym 6.5 ale ze nie ma to daje 7.....

ocenił(a) film na 8
matix87

Ten film nosi tytuł "White Squall" a nie "sztorm", a po wtóre owy "biały szkwał" jest tylko "jednym" z najważniejszych, ale nie najważniejszym momentem filmu! To nie jest film przyrodniczy żeby przez cały film oglądać burze na ekranie. mnie osobiście ten film bardzo wciągnął...

lonely_no_more

Ja nie twierdze ze to film przyrodniczy. I akurat sztorm czy szkwał nie robi TU różnicy. Chodzi o to, ze przez spory czas nie wiele się dzieje. Mnie osobiście czasem nudził. Takie moje było odczucie. I nie twierdze ze to był najważniejszy moment. Sama końcówka "ratuje" film. Także, myśle ze warto ogladnąc. Ale, przynajmniej ja, do niego szybko nie wroce.

ocenił(a) film na 6
matix87

Akurat zakończenie to najsłabsza część filmu. Zbyt podniosłe i ckliwe, przez to trochę śmieszne, lub jak kto woli, romantycznie eksponujące cały sens tej opowieści. Przeważnie wybieram tę drugą opcję, ale w tym przypadku nie za bardzo mi się to spodobało, tak jakby powiało sztucznością :) "Sztorm" wbrew pozornemu tytułowi nie opowiada o żadnym sztormie ani o białym szkwale, tylko zupełnie o czymś innym. Nie jest też filmem akcji, aby coś się "działo". To film o próbie charakterów, o przygodzie i żeglarstwie (chyba, nie jestem żeglarzem). Inna sprawa, że arcydziełem to on nie jest, ale jak najbardziej niezłym przygodowym filmem. Ode mnie 6/10

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Chyba mu nie chodziło o stricte zakończenie w sądzie, bo rzeczywiście było zbyt patetyczne. Ale o końcówkę film - sztorm na morzu i jego konsekwencje.

matix87

Może powinieneś pozostać przy płytkich strzelankach i nie próbować oglądać filmów o nieco głębszej treści. Po co się rozczarowywać. W filmie dużo się dzieje. Ale nie oznacza to strzelania czy machania nogami. Więc cóż - mamy rozczarowanie prostego widza. A dla mnie kawałek dobrego kina z pięknym obrazem wychowania młodych ludzi na morzu. Dodam że film na podstawie książki opartej na faktach.
Miłośnicy ekranizacji komiksów mogą sobie podarować ten film. Będzie dla nich zbyt trudny.

matix87

Dobry film . Kto przeżył sztorm ,wie, że trochę przerysowany dla potrzeb scenariusza ale, to dobry film o wartościach, które właściwie zanikają... po za prawdziwym żeglarstwem i innymi pasjami gdzie walka z naturą w oparciu o zaufanie do kogoś, do siebie ...powoduje zrozumienie co tak naprawdę w życiu jest ( powinno być ) ważne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones