PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=325831}
7,1 27 876
ocen
7,1 10 1 27876
6,6 16
ocen krytyków
Sztuczki
powrót do forum filmu Sztuczki

nie chcę być w konflikcie z jakimkolwiek lokalnym patriotą, ani kogokolwiek prowokować, ale czy w Wałbrzychu rzeczywiście tak jest? Nigdy nie byłem w tej części Polski, ale to miasto tak ukazane mnie przeraża. Tylko ta firma do której chciała się dostać Elka i Lidl jakoś wyglądały, a reszta to po prostu ruina. Tak mieszkają ludzie w Wałbrzychu? Są jakieś inne budynki, które nie wyglądają jakby miała się rozpaść przy trzaśnięciu drzwiami? Znalazłem w necie info, że "To miasto wśród zielonych wzgórz", tymczasem to raczej skansen w bardzo już kiepskim stanie. Pytam o to, bo film można sobie obejrzeć i znaleźć w takim miejscu "poetyckość", ale mieszkać tak? Czy władze robią coś w tym mieście? Albo inaczej, czy tam w ogóle są jakieś władze? Z filmu wynika, że to trzeci świat. Niestety.

ocenił(a) film na 9
turtom

Niestety rzeczywistość jest taka, jak pokazana na tym filmie. Wałbrzych upadł po tym jak zamknięto kopalnie. Zaczęło się bezrobocie, stracił status miasta wojewódzkiego, i dalej to już poszło z górki. Są oczywiście budynki w dobrym stanie, są też bloki "wczesny gierek":) Pokazana jest jedna dzielnica, Podgórze. Właśnie na niej mieszkam, chyba nawet widać naszą kamienicę w jednym z ujęć.

Ale życie nie jest takie straszne ;). Może po prostu mam więcej szczęścia.

Ps. A ta firma to koło Świdnicy jest ;)

ocenił(a) film na 7
baarinh

w filmie pokazano fragmenty 2 najgorszych dzielnic ,nawet nie dzielnica a jej część.Większość budynków jest starsza niż Stany Zjednoczone Ameryki
więc ich stan techniczny daleki jest od idealnego.
zainteresowanych opisem miasta zapraszam do:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Wa%C5%82brzych
Wszytko przez te filmy Komornik a teraz Sztuczki i wszyscy myślą że Wałbrzych to jedna wielka melina i biedaszyby.
A tak naprawdę jest w miarę ok.Mamy największe zagęszczenie marketów
na jednego mieszkańca a naukowcy z NASA wyrazili chęć testowania na naszych drogach nowych pojazdów które mają być wysłane na MARSA.
A cisz nocna obowiązuje od 20 w dni robocze i 20.30 w sobotę.
Całe miasto leży w lesie między górami i lasami czego Wy drodzy Warszawiacy nie znacie.

ocenił(a) film na 8
Sepp06

Komornik, Sztuczki, a wcześniej była Panna Nikt, którą Andrzej Wajda niemal w całości nakręcił w wałbrzyskich plenerach i "klimatach"...

ocenił(a) film na 6
baarinh

Tak dokładnie to jest hurtownia budowlana i znajduje się nie koło Świdnicy tylko w Świdnicy, wylot na Pszenno i na drogę na Wrocław, z Italią nie ma nic wspólnego ta firma, kryptoreklamy nie robię stąd nazwy nie wymieniam.

ocenił(a) film na 8
turtom

Po warszawce krąży takie powiedzonko: "z wałbrzycha czy nie z wałbrzycha i tak dostaniesz po mordzie".

ocenił(a) film na 8
turtom

Człowieku, gdzie Ty mieszkasz, w Szwajcarii? A może w dużym polskim mieście, ale poruszasz się tylko pomiędzy swoim zakratowanym osiedlem, biurowcem i galerią handlową? Tak właśnie w rzeczywistości wygląda Wałbrzych, a nawet jeszcze gorzej, bo w filmie jest fotografowany laurkowo, prawie wyłącznie w delikatnym słońcu. Tak wygląda kawał warszawskiej Pragi czy różne urocze zakamarki Woli, spora część Łodzi i jeszcze paru innych miast. Trzeci Świat? Wreszcie dotarło. Masz dodatkową korzyść z obejrzenia filmu :)
PS. O wałbrzyskich władzach akurat jest dość głośno, z lektury gazet możesz się dowiedzieć, że istnieją i czym się zajmują.

aklekot

Mnie to miasto w ogóle nie wstrząsnęło, o tak, zwyczajne..

ocenił(a) film na 9
turtom

O realiach Wałbrzycha napisał już baarinh. Ja dodam jeszcze, że w każdym mieście są takie dzielnice. Wystarczy, że spojrzysz troszkę głębiej. Miasto to nie tylko centra handlowe i elitarne osiedla mieszkaniowe.

turtom

Ja raz tylko przejeżdżałam i bieda rzucała się w oczy i to bardzo ale uważam, że w każdym mieście są gorsze i lepsze dzielnice. Gdyby w moim mieście przejechać się tam gdzie jest bieda to też by każdy mówił że jest bieda.

turtom

przejezdzalem i to prawda, tak to wygląda, ale dla mnie to jest właśnie niesamowity klimat! te stare kamienice, zieleń, rzeki, wzgórza, długie ulice - dla mnie to miejsce jest piękne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones