PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1197}
6,4 7 791
ocen
6,4 10 1 7791
Sztuka kochania
powrót do forum filmu Sztuka kochania

ten gniot nie zasługuje na mój komentarz,film jest żenujący i najniższych lotów nie obrażając nikogo dla idiotów,najbardziej debilna(debilna czytaj dla debili) Polska komedia która widziałem i nie do końca(oczywiście nie licze tych komedii romantycznych co to wychodzą co chwile bo te odpady to poza skalą są)

ocenił(a) film na 10
trollu80

Nie wiem, ile masz lat gościu, ale chyba wychowałeś się oglądając same amerykańskie kretynizmy. "Sztuka kochania" to genialna komedia - nie tylko ze świetnymi tekstami, dialogami, gagami - ale przede wszystkim, co we współczesnym kinie niezwykle rzadkie, z mądrym przesłaniem. W sposób niezwykle dowcipny i subtelny wyśmiany został w niej - niezwykle proroczo - nadchodzący model wyzwolonego seksualnie "europejczyka" (ze wszystkimi debilizmami i zboczeniami forsowanymi jako norma), utożsamiany przez owego doktora Pasikonika, który żył w matrksie swojej polityczno-seksualnej doktryny, udając kogoś, kim nie był i nie mógł być, bo w przyrodzie takie gatunki naturalnie nie występują. Zderzenie z prawdziwym życiem - przypadkowo poznaną młodą kobietą (prawdziwą, nie zamierzającą niczego i nikogo udawać) przywraca mu trzeźwe spojrzenie na kwestię erotyzmu i seksu.
Może po prostu ten film był dla ciebie zbyt inteligentny, dowcip zbyt wyrafinowany i brakowało puszczania bąków, koorwienia co drugie słowo, rzucania tortami, robienia głupich min dla nich samych?
Dla mnie, to najlepsze polska komedia obyczajowa w historii polskiego kina po 1989r. Dziś już się takich nie robi - niestety. Królują bezmyślne wulgaryzmy, robione na siłę głupie miny, plastikowe aktorstwo i do tego beznadziejne scenariusze dowodzące, że twórcy sami nie wiedzieli, po co wzięli się za robienie filmu.
W "Sztuce kochania" niemal każdy dialog, to uczta dla ucha - dowcip subtelny, ironiczny, czasami dosadny - no i najważniejsze - z sensem.

Liberwig

szcerze to nie pamiętam tego filmu musiałem to napisać pod chwilą emocji widze że 1 stycznia to pisałem więc znając życie byłem zrobiony alba na kacu jak tobie sie podoba to ok ,dzięki że aż taki wywód specjalnie dla mnie napisałeś,pozdrawiam Ps.napewno starszy od ciebie jestem i nie wypominaj wieku nikomu bo tak to tylko gimbaza robi a mój rok urodzenia masz w nicku

Liberwig

specjalnie sobie przypomniałem teraz ten filmik i już wiem o co chodzi te dzieło jest żenujące ale możliwe że ty masz inną wrażliwość filmową i nie musisz oceniać tego tak jak ja a jak poczułeś się obrażony moim postem to wybacz bo z tego co widzę to mogłem to trochę łagodniej napisać i taką rade ci na przyszłość dam nie traktuj tak wszystkiego poważnie tylko wrzuć na luz a zobaczysz że życie jest piękniejsze,narka wariacie:)

ocenił(a) film na 9
Liberwig

Dobrze napisane dialogi, piękne kobiety i ten lekko woodyallenowski ;) klimat.
Za to lubię ten film, co jakiś czas doń wracam i wracał będę.

A że ktoś go nie zrozumiał ... czym tu się przejmować :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones