PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617373}
7,3 160 227
ocen
7,3 10 1 160227
6,3 10
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 6
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 6

Mam prośbę, czy ktoś bardziej obeznany w serii mógłby wypisać wszystkie 7 części szybkich i wściekłych w kolejności chronologicznej? Wiem tylko, że ma się ona nijak do dat premier filmów...

ocenił(a) film na 10
tomek_ziomek

The Fast and the Furious
Tu był kilku minutowy filmik przedstawiający jak Brian znalazł się w Miami
2 Fast 2 Furious
Los Bandoleros
Fast & Furious
Fast Five
Fast & Furious 6
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

ocenił(a) film na 10
adam_231

Yyy prawidłowa kolejność to:
1.szybcy i wściekli
2.za szybcy za wściekli
3.szybcy i wściekli: tokio drift
4.szybko i wściekle
5.szybcy i wściekli 5
6.szybcy i wściekli 6

Nie znasz dobrej kolejności adam to po co się odzywasz -.-

ocenił(a) film na 10
wolverine11

Wychodzi na to, że nie ty nie znasz prawidłowej kolejności i nie oglądałeś serii

To że taka była ich kolejność produkcji nie znaczy, że tak jest ich kolejność chronologiczna

W jaki sposób TD może być 3 w kolejności skoro Han gra w kolejnych częściach ?

Nawet sam producent przedstawiał prawidłową kolejność (tą która przedstawiłem Ja) :)

wolverine11

Widzę wolverine11, że być może pracowałeś przy filmie i jesteś bardziej obeznany w tej serii niż pozostali

ocenił(a) film na 10
damjano

Może dowiemy się jeszcze czegoś ciekawego. :)
Czekajmy zatem :)

ocenił(a) film na 10
adam_231

Napisałem kolejność taką w jakiej wychodziły części i w jakiej raczej każdy oglądał

ocenił(a) film na 10
wolverine11

No właśnie, nie więc nie mów, że ja złe informacje podaje bo autor wpisy wyraźnie napisał, że prosi o kolejność chronologiczną i ta którą ja podałem taka jest ;)
Większość oglądała w kolejności przez Ciebie, ale jak ktoś chce się zabrać pierwszy raz za serię to woli obejrzeć chronologicznie

ocenił(a) film na 10
adam_231

A mógłbyś jeszcze raz napisać tą kolejność tylko po polsku i pomijając krótkie filmiki?

ocenił(a) film na 10
wolverine11

Szybcy i Wściekli
Za Szybcy za Wściekli
Szybko i Wściekle
Szybcy i Wściekli 5
Szybcy i Wściekli 6
Szybcy i Wściekli Tokyo Drift

ocenił(a) film na 10
adam_231

Ok dzięki sory jeśli nie miałem racji ;/

adam_231

Otóż panowie moim zdaniem wolverine miał rację, film Szybcy i W Wściekli Tokyo Drift został uznany za najgorszy z serii oglądalność była bardzo mała więc w kolejnej części autorzy pozwolili sobie na "wskrzeszenie" Hana...

ocenił(a) film na 10
Hed_Bill

A co to ma do kolejności chronologicznej?
Nikt nie pyta, która część była najgorsza/najlepsza i według tego ustala kolejność chronologiczną.
W związku z czym kolejność, którą zaprezentowałem powyżej jest prawidłowa.

ocenił(a) film na 8
adam_231

W 6 części Han ginie więc w jaki sposób TD jest kolejne skoro tam też możemy Hana oglądać ?

ocenił(a) film na 9
Hed_Bill

Może i był najgorszy,ale autorzy nie wskrzesili go jedynie cofnęli w czasie gdzie w 4,5 i 6 części pokazali historię przed Tokio Drift. Niestety twórcy tak postanowili zrobić :P

ocenił(a) film na 10
spartakus_94

a 7 część jest po tokio drift czy pomiędzy 6 a wydarzeniami w japonii ???

ocenił(a) film na 9
PiraMidas

6 część potem Tokio Dirft a 7 część jest po Tokio Drift.

ocenił(a) film na 10
spartakus_94

wielkie dzięki spartakus

ocenił(a) film na 8
adam_231

tokyo drift jest po furious 6 ponieważ w szóstce ginie Gizele i Han wraca do Japonii, tam poznaje Shawna czy jak mu tam było, w połowie filmu ginie w wypadku więc kolejność jest oczywista

adam_231

Nie zgadzam się z tobą bo, ponieważ 7 część jest kontynuacją 6 czpęści więc 3 część nie może być po 6 tylko przed nią więc będzie to tak 1,2,4,5,3,6,7

ocenił(a) film na 10
Paula_Deska_

Gratuluję odkopu...
Poza tym jak już tak kopiesz na forum to poszukaj innego postu w którym pisałem poprawioną kolejność części...

adam_231

Bardzo dziękuję o to mi chodziło :) ta kolejność jest poprawna.

adam_231

Powiesz jak teraz są bo wyszły nowe części a ja jestem już pogubiona a chce pooglądać po kolei wszystkie

wolverine11

Tokyo Drift nie może być po 6 części, bo na końcu 6 części jest scena ze Stathamem jak zabija Hana. TD musi być albo po 4 albo po 5.

johnymetallica

Ja bym umiejscowił po 4, bo jest tam scena jak Dom rozmawia z Hanem i pyta co będzie dalej robił, a ten mówi że wróci do Japonii.

johnymetallica

Tokio Drift jest chronologicznie ostatnią częścią (po Furious 6).
Szybko i Wściekle, Szybcy i Wściekli 5, Szybcy i Wściekli 6 dzieją się przed Tokio Drift .

Scena śmierci Hana w Tokio Drift i w Furious 6 to ta sama scena, z tą różnicą że w Tokio Drift nie pokazali Stathama , a w Furious 6 właśnie w ten sposób postanowili wprowadzić jego postać. Nawet samochód, który uderzył w auto Hana jest ten sam.

youtube.com/watch?v=5vJoAH1qp-E

johnymetallica

Facet TD jest po 6 bo w 7 widać częćś filmu TD jak Torreto pojechał po Chana

SilarYT

scena po napisach
albo przed

wolverine11

To jest kolejność produkcji tych filmów, a nie taka w jakiej powinno się oglądać. Trójka tak na prawdę nie istnieje. Oto prawidłowa kolejność:
Szybcy i wściekli (The Fast and the Furious)
Za szybcy, za wściekli (2 Fast 2 Furious)
Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious - krótkometrażówka
Szybko i wściekle (Fast & Furious)
Szybcy i wściekli 5 (Fast Five)
Szybcy i wściekli 6 (Furious 6)
Szybcy i wściekli: Tokio Drift (The Fast and the Furious: Tokyo Drift)
Szybcy i wściekli 7 (Furious Seven)
Szybcy i wściekli 8 (The Fate of the Furious)

wolverine11

Kolega chyba wyraźnie napisał, że nie chodzi o daty premier!!

wolverine11

Chodzi o kolejność chronologiczną wydarzeń a nie wydania części.
Jak nie wiesz o co chodzi to się nie odzywaj

adam_231

Adam nie wiedziałem że tokyo drift ostatnie xdd

ocenił(a) film na 10
k_cop

Produkcyjnie nie, chronologicznie tak, teraz już nie jest w sumie ostatnie bo mamy "siódemkę" i "ósemkę" za 3 miesiące :)

adam_231

Teraz jeszcze dochodzi Szybcy i wściekli 7 oraz uwaga szybcy i wściekli 8 ^^

ocenił(a) film na 10
tomek_ziomek

Patrze że połowa postów jest po prostu bzdurna. Hana nie wskrzeszono, Giselle nie zgineła w 6 cześci a Tokio Drift idzie akcją równo z częścią 6. Najpierw z serii wymigał się Vin Diesel, Paul zagrał w filmie bez niego i mamy Za szybcy za wściekli, potem oboje nie mogli czy nie chcieli grać, a producenci chcieli kontynuować serie wiec wymyślili Tokyo Drift. Potem Diesel i Walker wrócili i powstało kolejne 4 części i trzeba było jakoś połączyć to z Tokyo Drift. No i powiem szczerze że całkiem ładnie się to zgrało ale pokolei. w 4 części Han wspomina że wybiera się do tokyo ale w 5 części poznaje i zakochuje się w Giselle oraz pozostaje z ekipą na jeszcze jedną akcję, Gissele ginie ratujac Hanowi życie, on załamany po jej śmierci opuszcza Dominica i jedzie do Tokyo, w czasie gdy on jest tam, ekipa walczy z Owenem Shawem. Ze śmierci Hana w Tokyo zgrabnie ułożyli początek Zemsty Deckarda. Jeżeli ktoś zaczyna przygodę z F&F powienien obejrzeć sobie w kolejności takiej.
Szybcy i wściekli 2001
Za szybcy za wściekli 2003
Szybko i wściekle 2009
Szybcy i Wściekli 5 2011
Szybcy i Wściekli 6 2013 do napisów
Szybcy i Wściekli: Tokyo Drift 2006
Scena po napisach z Szybkich i Wściekłych 6
Szybcy i Wściekli 7

Jeżeli w takiej kolejności ktoś sobie obejrzy to mu się ładnie poukłada cała akcja serii.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
tomek_ziomek

Kolejność chronologiczna serii tego filmu to inaczej rok produkcji danej części filmu fast and furious np: 7 powstała w roku 2015 więc jest najmłodsza część, a pierwsza część powstała w roku 2001 więc jest najstarsza, a więc jedynym sposobem sprawdzić w którym roku powstawały części i wiadomo będzie się wszystko...

Furiouslove

Mylisz się kolego. Chronologia to termin określający wydarzenia następujące po sobie z biegiem czasu. A ponieważ wydarzenia z Tokyo Drift (mimo, że jest to 3 film z serii) są wydarzeniami późniejszymi niż te przedstawione w częściach 4, 5 i 6 zatem chronologicznie część ta jest umieszczona po filmie Szybcy i Wściekli 6. Rok produkcji nie definiuje czasu w jakim rozgrywa się akcja danego filmu.

Chyba najsłynniejsza seria jaką można dać za inny przykład podobnego zabiegu to Gwiezdne wojny gdzie rok produkcji Epizodów 4, 5 i 6 jest wcześniejszy niż Epizodów 1, 2 i 3 a chronologicznie należy je oglądać zgodnie z numeracją a nie z zgodnie z kolejnością ich produkcji.

ocenił(a) film na 7
lunatykpm

Co do chronologii to obie wersje, które przyjmujemy mogą być poprawne. Pierwsza w kontekście chronologii kręcenia filmów, a druga w kontekście chronologii wydarzeń fabularnych. Autorowi tematu ewidentnie jednak chodzi o kolejność chronologiczną fabuły, przynajmniej tak wynika z kontekstu jego wypowiedzi.

donlemon89

Co prawda temat roczny czyli stary ale oczy bolą jak się czyta brednie co niektórych z Was. Dlatego specjalnie konto założyłem odpisać.
CHRONOLOGIA to wydarzenia następujące po sobie i nic innego. Co Ty chłopie bredzisz o kontekście chronologii w którym kolejność powstawania filmów może być brana pod uwagę?!?

ocenił(a) film na 8
tomek_ziomek

1.Szybcy i wściekli
2.Za szybcy, za wściekli
3.Szybcy i wściekli:Tokio drift
4.Szybko i wściekle
5.Szybcy i wściekli 5
6.Szybcy i wśiekli 6
7.Szybcy i wściekli 7

blazeyek

To co podałeś to kolejność powstania filmów a nie kolejność chronologiczna.

ocenił(a) film na 8
blazeyek

1.Szybcy i wściekli
2.Death race: wyścig śmierci (fajnie pasuje do chronologi)
3.Za szybcy, za wściekli
4.Szybcy i wściekli:Tokio drift
5.Szybko i wściekle
6.Szybcy i wściekli 5
7.Szybcy i wśiekli 6
8.Szybcy i wściekli 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones