PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30588}

Szybcy i wściekli

The Fast and the Furious
7,4 295 803
oceny
7,4 10 1 295803
6,0 16
ocen krytyków
Szybcy i wściekli
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli
ocenił(a) film na 10
eon_blue

Faktycznie dużo podobieństw. Często właśnie z takich schematów składają się filmy. Kto wie, możliwe że Rob Cohen wzorował się na filmie Kathryn Bigelow. Ukradł / nie ukradł jej film, trzeba przyznać, że wyszło mu to wspaniale. Ja się tam na niego nie gniewam ;)

ocenił(a) film na 10
Brian_FF78

Dokładnie, oba filmy naprawdę niezłe.Oba też osadzone w innych realiach :)

Putis_K

Szybcy i wściekli to film na nowe milenium i nowe potrzeby. A wyszło przyzwoicie. Nie można nie przyznać tego. mogło być lepiej, ale film i tak stał się kultowy. Bo jest zwyczajnie dobry.

Redgard

Dodam, że był tematyką bardzo świeży wtedy i przyniósł trochę powietrza do filmów akcji.

ocenił(a) film na 10
Redgard

Zgadzam się, ale nie w 100%.. otóż film jest b. dobry oraz nie sądzę, że mogło być lepiej.. Owszem można było dać lepszego aktora np Toma Cruisa zamiast Paula Walkera, albo innego aktora z wyższej półki zamiast Diesla, ale wtedy film by pewnie się nie udał.. Walker był słabym aktorem to fakt.. natomiast do dziś nie widziałem aktora który tak dobrze grałby sceny samochodowe. Walker mimo swojej przeciętności, w F&F stworzył coś ponad czasowego, jak życie pokazało - role życia, zresztą tak samo Diesel (tyle, że on ma jeszcze Ridicka).. Nie wliczam w to co napisałem - Furious 7.. Totalny crap. Co chcę powiedzieć - próbowano wrzucić tego typa z Breaking Bad do podobnej roli ale wyglądał głupio a film był słaby.

Putis_K

Trudno jest ocenić Paula Walkera bo od czasu Szybkich i Wściekłych dostawał ciągle te same role. Stał się postacią kultową bo zginął tragiczną śmiercią. A Vin Diesel ma grono fanów bo kojarzy się ze spoko kolesiem a po za tym to średni aktor zawsze taki sam.

ocenił(a) film na 10
Nuno33

Nie jest kultowy, no może wśród pseudo fanów, wgl jak można nazwać kogoś kultowym, kultowa może być rzecz z dzieciństwa, zabawka, guma do rzucia a nie aktor :D On miał parę innych ról, ale nie specjalnie się w nich sprawdzał.. Był po prostu słaby, ale poniekąd był mistrzem scen w samochodach... cała reszta przy nim to pikuś, taka prawda.. nawet Diesel. Gdy oglądałeś jego sceny samochodowe to miałeś wrażenie, że on naprawdę tym autem jedzie.

ocenił(a) film na 7
Putis_K

Czyli Al Pacino, Robert De Niro, Anthony Hopkins i paru jeszcze innych nie są kultowymi aktorami? Warto wiedzieć...

ocenił(a) film na 10
eon_blue

Nawet w obu tych filmach piją Corona Extra ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones