PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1006}

Szybki jak błyskawica

Days of Thunder
6,6 21 067
ocen
6,6 10 1 21067
5,8 8
ocen krytyków
Szybki jak błyskawica
powrót do forum filmu Szybki jak błyskawica

A znacie może jakieś filmy dotyczące natomiast Formuły 1?
Oglądałam kiedyś jeden, bardzo dobry był z również nie banalną fabułą, ale oczywiście musiałam na śmierć zapomnieć tytułu. Bodajże coś z nazwiskiem <myśli>

ocenił(a) film na 10
Drazetka

Jest film pod tytułem "Driven" (Wyścig) ze Stallone

Coyotman

Oglądałam, lecz nie o ten mi chodziło

Drazetka

"Michel Vaillant" Francuski, bardziej tematyka Le Mans, ale moze to to.

swieras

ogromne dzięki!

Drazetka

http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/Filmy+o+tematyce+Formu%C5%82y+1,1494924

zabaglo

ta? nie.

ocenił(a) film na 5
Drazetka

Nie ma lepszego filmu o Formule 1 jak "Senna". Dokumentalny ale i tak się w nim zakochasz. Obejrzyj, sama zobaczysz. Z fabularnych zawsze też możesz zobaczyć "Bobby'ego Deerfielda" z Alem Pacino i reż Sydneya Pollacka.

huo_sanchez

no ogolnie chodzilo mi tylko o to aby ktos mi przypomnial film Michel Vaillant, ale jesli mowisz.. to spojrze na te filmy jak znajde na necie, ale lepiej nie mowic tego glosno bo znowu dostane publiczny lincz za eee profanacje? pedofilie? ; x

ocenił(a) film na 5
Drazetka

Ale że jaką pedofilię??

ocenił(a) film na 5
Drazetka

Ładna jesteś

ocenił(a) film na 5
Coyotman

Ze Stallone to była Formuła Indy

Drazetka

polecam film Senna :) genialny film o genialnym kierowcy

ocenił(a) film na 8
przemo9611

O Legendzie ;) Vettel się chowa :P

ocenił(a) film na 5
McFlyPL

Oj chowa się Vettel. Mam wrażenie że każdy zdolny kierowca jaki zasiadłby obecnie za sterami bolidu redbull racing, zostałby mistrzem świata. Dystans o jaki team redbulla odjechał technologicznie konkurencji, jest większy, jak za czasów kiedy rządził zespół ferrari z duetem kierowców barrichello-schumacher. Wystarczy przykład Marka Webbera, który przez lata mógł liczyć co najwyżej na 5 miejsce w GP, a tu prosze, od momentu przesiadki do redbulla od czasu do czasu potrafi i wygrać poszczególne GP. Myślę że i Kubica wygrałby ostatnie dwa cykle GP gdyby dane mu było jeździć w RedBullu.

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Vettel ma tylko szybki bolid i nie jest mistrzem dla mnie, Senna miał słabszy bolid (oczywiście mówię o bolidach z tamtych lat a nie tych dzisiejszych) i z niską siłą docisku a jednak! jeździł jak szalony i skopywał konkurencje bez problemu. To co było kiedyś to same umiejętności a dzisiaj same złącza i komputerki które obliczają z taką prędkością by jak najszybciej wejść w zakręt.. o boże.. to samo stało się z WRC..

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

I mimo iż mam 14 lat rozumiem postęp technologiczny i podziwiam to co było i jest.

ocenił(a) film na 5
McFlyPL

Swego czasu założyłem ciekawe forum na temat Senny i filmu o nim, kilka ciekawych wniosków się tam pojawiło, możesz zerknąć.
http://www.filmweb.pl/film/Senna-2010-532261/discussion/Oj%2C+cyba+idealny+film. ,1864677

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

No dobra, a Burno Senna?

ocenił(a) film na 5
McFlyPL

Co Bruno Senna? Chyba bratanek czy siostrzeniec Ayrtona o ile sie nie mylę. Wielkiego kierowcy to chyba z niego jednak nie będzie :/

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Ja myślę że to tylko kwestia czasu.

ocenił(a) film na 8
Drazetka

"Rush" - http://www.filmweb.pl/film/Wy%C5%9Bcig-2013-628262
Świetny film o rywalizacji Niki Laudy i Jamesa Hunta w latach '71-'76. (Przy takim tytule tematu i tak niewielkim ruchu na forum "Szybkiego ...", kiedyś ten tytuł musiał się tu pojawić ;P).

Dla miłośników F1dobry będzie też "Grand Prix" z '66. http://www.filmweb.pl/film/Grand+Prix-1966-34466
Świetna jest zwłaszcza początkowa sekwencja na torze i finał.

No i również polecam "Sennę". Naprawdę świetny dokument i porządna biografia. Stroniłem od filmu, bo na ogół słowo "biografia" kojarzę z "nudna laurka", ale to nie ten przypadek.

Drazetka

Najpiękniejszych filmem o F1 jest "wyścig (ruch)"

Drazetka

Wyścig

ocenił(a) film na 3
Drazetka

Może chodzi o "GRAND PRIX" Johna Frankenheimera?
Znakomicie zrealizowane pościgi.
No i ta obsada: James Garner, Toshiro Mifune, Yves montand, Eva Marie-Saint.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones