PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1006}

Szybki jak błyskawica

Days of Thunder
6,6 21 067
ocen
6,6 10 1 21067
5,8 8
ocen krytyków
Szybki jak błyskawica
powrót do forum filmu Szybki jak błyskawica

tylko zamiast odrzutowców mamy samochody.Schemat dramaturgiczny taki sam,aż razi po oczach podobieństwo.Co w tym filmie ma się podobać ?
Nicole Kidman a może niezły jak zwykle Robert Duval ?

emigrant007

A może muzka Hansa Zimmera, klimat lat 90 i Tom Cruise?

ocenił(a) film na 7
Marilee_chan

Muzyka w wielu momentach nie odbiega od obecnego wtedy ( i od końcówki lat 80-tych ) trendu : perkusja i permanentna partia solowa gitary. Dla mnie obok Cruise'a i Duvalla wielką zaletą jest też Kidman, która tutaj bez botoksu wygląda bardzo seksownie ( chociaż to nie mój typ do końca ).

armarange

Z muzyką to racja. Jednak Hans Zimmer robił to trochę lepiej. Mam na myśli muzykę do takiego typu filmów. Days of Thunder byłoby dużo gorsze niż ten podkład w tle. Jak dla mnie najlepszy moment to między innymi intro filmu. Napięcie budowane przez muzykę i ten ryk silników - idealne. Pompatyczne, ale idealne.

Zresztą to miał być film rozrywkowy a nie z jakimś głębszym dnem. Za dzieciaka świetnie się przy nim bawiłam.

Kidman? Nie moja bajka, wolałam patrzeć na Cruise'a, który w tamtych latach był bardzo dobrym aktorem.

Marilee_chan

*byłoby dużo gorsze gdyby nie ten podkład w tle

ocenił(a) film na 7
Marilee_chan

Jeśli nie jesteś lesbijką to Kidman w sposób trywialny nie jest w Twoich klimatach. W moich do końca też nie , wolałbym "brzydką i ponętną" Laurę Dern z Dzikości Serca.

No cóż - kwestia oczywiście gustu co do muzyki. Taka muzyka była jeszce obecna w II poł. lat 90-tych i stanowiła podkład do różnych seriali. Czy Zimmer tworzył lepiej? Wezmę Twoją opinię jako dobrą monetę.

armarange

Hahaha dzięki. jako kobieta mam również i swoje typy kobiet, które mi się podobają. To raczej normalne. Np uwielbiam Michelle Pfeiffer. Nie trzeba od razu być lesbijką.

ocenił(a) film na 7
Marilee_chan

Ja też dostrzegam, że jakiś aktor może się kobietom podobać. To raczej normalne.
Pfeiffer w Niebezpiecznych związkach b. dobrze wypadła. Ale uroda raczej nie w moich klimatach. To już nie są "jej" czasy obecnie, podobnie jak innych aktorek z końca lat 80-tych i 90-tych.

Ale powiem Ci, że jest coś w Emily Blunt....

ocenił(a) film na 7
emigrant007

Nic nie ma się podobać. To zależy od indywidualnych preferencji widza. Wg. mnie film podobny do TOP Gun , ale nie jest to kopia, mimo wszystko jest sporo różnic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones