PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461504}

Szybko i wściekle

Fast & Furious
7,3 162 947
ocen
7,3 10 1 162947
5,1 9
ocen krytyków
Szybko i wściekle
powrót do forum filmu Szybko i wściekle

Należe do grupy pierwszej, bo mam do tych filmów straszny sentyment. Mogę je oglądać i oglądać. Każdy ma swój film lub serię do której chętnie wraca, to jedna z nich. Wbrew pozorom film uczy i jest z przekazem, pokazuje prawdziwe wartości. Uwielbiam tę ekipę i szkoda że po 2015 roku już się rozpadnie choć tak naprawdę rozpadła się już w 2013 po odejściu Paula. Nie był to jakiś dobry aktor ale jednak lubiłam go. Teraz z niecierpliwością czekam na kwiecień, premierę siódemki.
Trudny wybór, ale jednak wybieram Szybko i wściekle jeśli chodzi o najlepszą część.
Też macie jakieś szczególne odczucia do tego filmu? W której grupie jesteście?

ocenił(a) film na 9
angie_stroo

Oczywiście, że w tej pierwszej!
Jeśli chodzi o Furious7 przez ostatni czas u mnie emocje trochę opadły ze względu na długi okres oczekiwania, ale teraz zaczynam znów się niecierpliwić i cieszyć :) Do premiery niecały miesiąc. Szkoda, że to ostatni film z Paulem Walkerem, moim ulubionym aktorem :*(

ocenił(a) film na 2
angie_stroo

byłem wielkim fanem serii do tej 4tej części.

Jedynka to był naprawdę niezły film, dwójka gorsza ale jeszcze ok, trójka była czymś nowym, z nową obsadą i nieco innym klimatem, ale świetna jak jedynka. Natomiast 4ta część to jest jakies pier@#$ nieporozumienie.

scenariusz idiotyczny, zagrane kiepsko (nie wiem, w F&F 1 braki aktorskie Diesela i Walkera nie były aż tak widoczne), ładnych samochodów prawie tutaj nie ma, główny przestępca tak słaby że się go nie pamięta, jego pomagier zresztą też no i na dokładkę tyle tu kretyńskich akcji że uśmieje się nawet ktoś, kto się przesadnego realizmu nie spodziewał.

Z całkiem fajnej serii klimatycznej serii, zrobili głupie, przesadzone widowisko dla kretynów.

Główny zły szuka kierowców, którzy przejeżdżają w nocy przez granicę, tunelami wykopanymi w środku góry? Letty ginie bo ją włączyli w działania policyjne, a to jak doszło do wypadku to Torreto wróży ze śladu na asfalcie. Sam zresztą poszukiwany Torreto wraca z wygnania i sobie gania po mieście, a wieczorem reperuje auto w rodzinnym domu? Do tego ta akcja z odbiciem Bragi, gonitwa po tunelach podczas której Torreto przeskakuje z auta do auta i to jak zabija pomagiera (Brian chwyta go za kostkę żeby ten nie uciekł)...

No dajcie spokój, lepszy scenariusz bym ukulał siedząc na kiblu.

Prawdziwy fan serii i wielbiciel samochodów powinien się czuć tym gównem obrażony.

użytkownik usunięty
sol82

Zacząłem ostatnio oglądać wszystkie części, i prawdę mówiąc podoba mi się ta seria. Wszystkie części mają klimat, a jedynka jest zdecydowanie najlepsza, ale co do 4-ki to się z Tobą zupełnie zgadzam. Gra lipna, Toretto zamiast robić wrażenie swoją wściekłością, wyglądał jakby miał zgagę. Brian wyleciał z policji, a teraz jest niemal krawaciarzem (! ) przynajmniej na początku filmu.. Koleś który był przeciwnikiem w tej części jest do bólu cienki, jego przydupasy podobnie.. A te motywy które wymieniłeś, w stylu skok z auta do auta, którego nie wykonałby nawet Ethan Hunt, i Toretto lepszy do wróżbity Macieja, to chyba największe pomyłki filmu. Szkoda, nie ma się co zrażać do serii z powodu jednego filmu, ale 4 jest daleko w tyle za pozostałymi częściami, nawet tak powszechnie cisniętym F&F "Tokio Drift".

Wydaje mi się, że z powodu odejścia Paula Walkera, całkiem możliwy jest zwrot akcji ponownie w kierunku postaci Shawna z TD, jest przecież postacią mającą już swoją historię, a że na ekranie zjawił się tylko raz, to może być to całkiem prawdopodobne. Mimo to, bez Walkera to już nie będzie to samo.

ocenił(a) film na 7
angie_stroo

Ja też zdecydowanie jestem w tej pierwszej grupie, która uwielbia oglądać tą serię i za każdym razem do niej wracam, jak tylko pojawia się w telewizji. :) Tak samo bardzo lubię tą ekipę, rodzinę, która zawsze sobie pomagała i wszyscy mogli tam na siebie liczyć. To coś więcej niż przyjaciele, którzy zawsze trzymają się razem. Chciałbym, żeby ta seria trwała nadal mimo braku jednej z głównych postaci, którą zagrał Paul Walker.

ocenił(a) film na 10
angie_stroo

Oczywiście, że w pierwszej grupie. Kocham tę serię i nigdy nie potrafię odmówić sobie seansu. Nawet pomimo tego, że oglądałem wszystkie części tysiące razy, to zawsze z zaciekawieniem zasiadam przed ekranem. Polubiłem wszystkich bohaterów na stałe, a najbardziej Briana i Doma, który potrafi wytłumaczyć widzowi co to prawdziwa rodzina. Seria wciąż się zmienia. Mnie zaskoczyła każda część, ale najbardziej pierwsza, druga, trzecia i siódma. Z resztą zapraszam do moich recenzji.

Kocham te serię ponad wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones