PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 376
ocen
7,8 10 1 59376
7,3 28
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

5/10

ocenił(a) film na 5

Naiwny temat.Ogrom błędów w filmie
A przede wszystkim matka przedstawiona jako męczenniczka pffff.(zalatuje tematem biblijnym,ukrzyżowanie)
Gdyby nie Bjork to ten film mógłby być o wiele lepszy.
Zmarnowany potencjał filmu.Szkoda,że Musical.Tego typu połączenia gatunków nie bardzo pasują, i bardzo często okazują się porażką.A nota oczywiście wysoka bo jest tam wiadomo kto.

ocenił(a) film na 7
sylwester_3

Nie traktuje tego filmu jako musical choć z technicznego punktu widzenia jest nim,. Ten film potrafi pokazać tak oklepany temat jednak w oryginalny i wzruszający sposób, choć czasami mnie jej postawa irytowała to jednak jest ona godna poszanowania i uznania.

ocenił(a) film na 7
sylwester_3

Może po prostu nie lubisz Bjork a to może wpływać na ocenę ogólną.

ocenił(a) film na 5
Shakhal

nie tutaj nie wchodzi opcja czy lubię czy nie,nie podchodzę w ten sposób do oceny filmu zresztą żadnego.
Po prostu uważam,że ten film to pomyłka dałem ocenę 5 bo ten film jest po prostu śmiesznie irytujący.
No i nie zgadzam się z tobą,że to nie jest Musical co jakiś czas są sceny taneczno śpiewające wiec chyba coś to mówi,zresztą bardzo słabe i chwilami śmieszno bez sensowne.

ocenił(a) film na 7
sylwester_3

To jest musical, lecz w moim subiektywnym odczuciu jakoś inaczej go klasyfikuje, może ze względu na odmienność. Jak napisałem wyżej mnie tez wiele irytowało w tym filmie lecz po obejrzeniu całości jakoś ta irytacja zeszła na drugi plan. Idee oraz sposób przedstawienia pewnych sytuacji zdominowały ocenę końcową. Jeden z moich ulubionych momentów to ten na moście ze śpiewającym Peter Stormare :) , postawa Bjork w tej scenie świetnie ukazuje mechanizm racjonalizacji etc, w pewien sposób mnie ta scena wzrusza. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
sylwester_3

jeśli jesteś w stanie dać lepszą ocenę "Skrzydlatym Świniom" to pozdro

ocenił(a) film na 8
EwelRewel

Właśnie, uległość głównej bohaterki bardzo drażni. Film zapowiada się świetnie, bardzo realistycznie, ale potem niestety jest trochę nonsens, a metaforyczne przesłanie chyba nie jest w stanie całkowicie zadowolić widza. Natomiast jeżeli chodzi o elementy musicalowe, mnie śpiew bjork przyprawia o dreszcze:)

ocenił(a) film na 10
brookie

Metaforyczne przesłanie nie jest w stanie zadowolić widza? Tam nie ma żadnego przesłania, to jest film o poświęceniu i miłości. Temat ukazany w tak wspaniały sposób, że naprawdę trudno wobec tego filmu przejść obojętnie... ale jednak jak widać, się da. Momenty musicalowe rewelacyjnie tu pasowały; oglądamy dramaty bohaterki, by za chwilę zobaczyć, że tylko muzyka jest w stanie ją ocalić od.. obłędu, szaleństwa? I bohaterka dalej brnie, bo tylko miłość się dla niej liczy...
Bardzo, bardzo dobry i bardzo ciężki w odbiorze film.

ocenił(a) film na 10
pnkkworker

zgadzam się. powyzsze negatywne oceny są dla mnie niezrozumiałe, argumenty bezsensowne. film o miłości, jak 'przełamując fale', bezsensowna, komletna miłość kobiety tym razem do dziecka i idące za tym poświęcienia. jak można powiedzieć, że temat jest oklepany. to sytuacja często spotykana, a von Trier robi filmy realistyczne, skrajnie realistyczne, więc jakiej historii oczekujecie????????????????

ocenił(a) film na 10
kosela

a jeżeli chodzi o użycie takiego gatunku jak musical, główna bohaterka traci wzrok, więc zaczyna używać intensywniej innych zmysłów. dźwięk i wyobraźnia pozwalają jej radzić sobie w ciemnościach. jak inaczej to zaprezentować niż poprzez muzykę? KUMACIE? zanim następsnym raziem coś napiszecie szczególnie krytycznego to się zastanówcie poważnie czy macie rację.

ocenił(a) film na 10
kosela

Nie wspominając o tym, że Bjork w pełni zasłużyła na Złotą Palmę za tę rolę :) Podobno tak się wczuła, że później kilka miesięcy leczyła się z depresji...

ocenił(a) film na 5
pnkkworker

Z depresji, tak .Powiem tyle Każda reklam jest dobra aby się pokazać w mediach.A teraz już nie ma depresji ?

ocenił(a) film na 10
sylwester_3

A jakie to ma właściwie znaczenie? Znaczy rozmawiamy w tym momencie o filmie, czy o stanie emocjonalnym pani Bjork?

ocenił(a) film na 5
pnkkworker

Ma znaczenie i to totalne.Koniec rozmowy

ocenił(a) film na 10
sylwester_3

LOL, nie ma to jak silny argument :D

ocenił(a) film na 5
pnkkworker

No a jaki argument dla reklamy samej postaci jest lepszy od na przykład załamania psychicznego ? Doskonała reklama dla filmu i piosenkarki .Frajer jesteś jeżeli myślisz że można ufać. A sprawa jej i załamaniu powiązania jest z tym filmem , ciekawe co nie ? A potem nagle ozdrowiała aahahah :)
żal mi takich frajerów jak ty

ocenił(a) film na 10
sylwester_3

Widzę już któryś raz, trollu, jak obrażasz kogoś, kto się z Tobą nie zgadza :) Lepiej Ci zapewne, tak tylko dla Twojej wiadomości Ci powiem, że słyszałem o jej załamaniu wiele miesięcy po tym, jak film widziałem, a zważywszy na to, że sam von Trier leczy się na depresję od wielu lat, to jestem skłonny w to uwierzyć. Poza tym ten film nie musiał się bronić tandetną reklamą w postaci udawania czyjejś depresji, no ale co ja tam wiem, jestem frajerem ;]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
pnkkworker

mam nadzieje ze Bjork żre ślimaki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
sylwester_3

Ale Ty musisz być zakompleksiony i tępy, o matko :D srać to może co najwyżej von Trier na Twoje "wysublimowane" opinie o.O

ocenił(a) film na 8
pnkkworker

Moja ocena SAMEGO FILMU nie była krytyczna. Napisałam tylko, że denerwujące jest to, że bohaterka dopuściła, żeby sytuacja przybrała taki obrót. Coś późno odpowiadam na te wasze "ataki", ale jakoś zapomniałam o tej dyskusji..

ocenił(a) film na 10
brookie

Ciekawe, jaki wybór miała imigrantka z Czechosłowacji w latach 60. i do tego ślepa...

pnkkworker

Dołączam się opini :) Film rewelacyjny. To,że ktoś patrzy na błędy reżysera jest kompletnym baranem. Nie ma to jak usiąść na zadzie,wpakować w siebie tone chipsów i myśleć, że bedzie akcja na miano Człowiek demolka. Ten film pokazuję wiele emocji, akcent pada na główną aktorkę, króra ze wszystkich swoich sił chcę uchronić syna przed utratą wzroku. A to, że ktoś wybrał film ze względu na Bjork to się nie dziwię, jest fenomenalna. Jest wspaniałą artyską i robi to co kocha. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
osabzz

Patrzenie na błędy reżysera akurat powinno stać wysoko, gdy się ogląda film; może polscy twórcy szczególnie by się wysilali i nie mielibyśmy gniotów w stylu "Ciacha" :) W każdym razie "Tańcząc w ciemności" jest ogromnym emocjonalnym nadużyciem... i chyba za to ten film tak kochamy!:)

ocenił(a) film na 3
sylwester_3

Popieram, film irytujący do granic możliwości. Nie rozumiem tak wysokiej oceny. Właśnie w imię sztuki drugi raz oglądałam ten film, żeby stwierdzić, czy czasami w nim nic nie przeoczyłam - jakiegoś głębokiego przesłania. Ponownie to co widzę to jakaś uskrzydlona artystycznie papka. Uwielbiam Bjork, ale postaci, którą tu grała chętnie bym przyłożyła.

ocenił(a) film na 9
langsoir

Nie rozumiem, jak możecie się nie zgadzać z niby tak wysoką oceną tego filmu.
Fakt, że kilka dni po tym filmie nie myślałam o niczym innym i to wszystko co zobaczyłam nieźle mnie przytłoczyło.
Gra głównej bohaterki rewelacyjna, a jej głos i taniec...fenomen, który nadaje filmowi charakter musicalu.
Jeśli chodzi o mnie...serdecznie POLCEAM :) !
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
langsoir

pani pozwoli, pani mnie rozbawiła bardzo ... :D nie należy wysoko oceniać filmów które irytują, mieszają, prowokują, zmuszają do przewartościowań? ależ niektórzy właśnie takie filmy wysoko oceniają. Po co "głębokie" przesłanie? nie może być przesłanie "płytkie"? bo tu to chyba odgrzebywanie starego, oklepanego banału, który jednak zdaje się wzbudził niepokój wśród części widowni, więc chyba coś jednak na rzeczy ...Dla mnie film którego, podobnie jak np "Dogwille" może i lepiej byłoby nie oglądać, ale skoro się już obejrzało z głowy nie da się wywalić jak jakiegoś Titanica, więc - daję 8. Na tę chwilę.

ocenił(a) film na 3
Robert__79

:) Ma pan rację, że filmom zapadającym w pamięć należy się wysoka ocena. Zgadzam się całkowicie. Ja staram się nie marnować cennego czasu i dobierać repertuar na wieczór bardzo starannie. Dlatego właśnie bardzo rzadko zdarzają się filmy, które są przeze mnie źle oceniane, przy których się wyjątkowo źle bawiłam. W związku z tym, że jest ich tak mało, paradoksalnie - najbardziej je pamiętam. I właśnie dlatego, mimo, że na zawsze zapamiętam prawdopodobnie ten film, nadal uważam go za kompletną szmirę.

ocenił(a) film na 5
langsoir

Dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones