PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 403
oceny
7,8 10 1 59403
7,3 29
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

Pytania

ocenił(a) film na 7

1. Dlaczego Selma ukrywała przed całym światem cel, na który zbierała pieniądze?
2. Dlaczego, po zabiciu policjanta, jak gdyby nigdy nic pojechała na próbę? Nie spodziewała się, że w ten sposób prawie na pewno wpadnie w ręce policji?
3. Dlaczego po aresztowaniu Selmy, pieniądze nie zostały zwrócone żonie policjanta?
4. Dlaczego Selma nie wyznała przed sądem prawdy? Czy tylko i wyłącznie dlatego, że obiecała to człowiekowi, który próbował ją okraść? Czy zdawała sobie sprawę z teo, że w ten sposób nie tylko wydaje na siebie wyrok śmierci, ale również znacznie zmniejsza szanse na uleczenie swojego syna?

ocenił(a) film na 8
meczyki

Film oglądałam bardzo dawno, ale wydaje mi się, że odpowiedź na wszystkie pytania tkwi w tym, że Selma miała bardzo specyficzny charakter...

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

Znaczy była kiepsko napisaną postacią, albo idiotką xD

ocenił(a) film na 8
meczyki

Idiotką bym jej nie nazwała- raczej oderwaną od rzeczywistości. Po zabójstwie pojechała na próbę, bo chyba nie zamierzała uciekać przed odpowiedzialnością za to, co zrobiła. Z tego samego powodu nie wyznała prawdy przed sądem, a także pewnie po to, by chronić dobre imię żony policjanta i oszczędzić jej prawdy. Pieniądze, z tego co pamiętam, zdążyła dać lekarzowi i była spokojna, że Gene będzie miał operację- to było dla niej najważniejsze.

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

No okej, tylko nie uciekając od odpowiedzialności za to, co zrobiła znacznie zmniejszyła szanse na operacje dla swojego syna.

ocenił(a) film na 8
meczyki

Tak jak mówiłam, dawno oglądałam, musiałabym sobie odświeżyć :) Ale wydaje mi się, że jeszcze przed aresztowaniem, kiedy zaniosła pieniądze, lekarz zapewnił ją, że Gene będzie zoperowany. Być może pomyślała, że udało jej się osiągnąć cel i przyjęła na siebie karę.

ocenił(a) film na 7
meczyki

Po prostu nie chciała żeby jej syn dowiedział sie wczesniej o operacji niż przed jej wykonaniem ponieważ przez nerwy jego wada się pogłębi i operacja nic nie da

ocenił(a) film na 8
meczyki

Na pierwsze pytanie odpowiedź już masz :)
2. Myślę że była w stanie oderwania od rzeczywistości. Po załatwieniu operacji nic ją już nie interesowało - wiedziała, że prędzej czy później będzie musiała ponieść konsekwencje swojego czynu.
3. Bo pieniądze były już w klinice, a nikt o tym nie wiedział (dopóki nie odkrył tego Jeff).
4. Selma - co raczej dla wszystkich jest jasne - było nieco opóźniona. Dla niej słowo to słowo - i tak, nie chciała go złamać za wszelką cenę. Druga rzecz - to znowu kwestia operacji. Nie chciała żeby wyszła na jaw i żeby syn się o niej przypadkowo nie dowiedział, więc okłamała sąd. Zresztą już ją opłaciła, a to był cel jej życia. Nic więcej ją nie obchodziło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones