PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 517
ocen
7,8 10 1 116517
6,9 14
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami

Jeszcze klapki spadną z oczu jak się okaże,że nie będzie można dostać się na uczelnie albo do
roboty ,bo ma się niewłaściwy biały kolor skóry.

ocenił(a) film na 9
citizenexceed

Nie ma żadnej nienawiści. Faktem jest że nasza cywilizacja wyrządziła innym narodom sporo krzywd i trzeba się do tego przyznać i puknąć się w pierś. Nie jestem pacyfistą, ale nie jestem też za takim poglądem że naród który ma lepszą technologię i skuteczniejszą cywilizację ma prawo eksterminować pozostałych zajmować ich tereny itp.

ocenił(a) film na 8
frycek49

Więc teraz niszczy się białasów.Jakoś inni się nie muszą w nic pukać.Ech,wy rasiści ...

ocenił(a) film na 9
citizenexceed

Nikt nie niszczy białych, myślisz że tylko białych potępiam za ludobójstwa? każde ludobójstwo jest potworną zbrodnią i tyle. Niema znaczenia kto je dokonuje.

ocenił(a) film na 8
frycek49

Rasiści w praktyce .
"Sąd Apelacyjny stanu Teksas odrzucił skargę białej kobiety – Abigail Fisher – przeciwko stanowemu uniwersytetowi, który odmówił przyjęcia jej na studia, ponieważ była biała. Według orzeczenia „rasa kandydata może być kryterium przy rekrutacji na studia”.

Uniwersytet w Austin w Teksasie został pozwany przez Abigail Fisher, która nie została przyjęta na uczelnię. Mimo że dziewczyna mieściła się w grupie najlepszych uczniów w liceum zamiast niej przyjęto kogoś, kto miał gorsze stopnie, ale był czarnoskóry.

Zdarzenie miało miejsce w roku 2008. Kobieta pozwała wówczas uniwersytet do sądu i przez następne lata jej skarga przeszła przez wszystkie możliwe szczeble amerykańskiego sądownictwa.

W uzasadnieniu napisano, że „gdybyśmy zakazali uwzględniania rasy przy rekrutacji, akademickie życie na uniwersytecie w Austin stałoby się uboższe” oraz „uczelnie mogą stosować rasę, jako jedno z kryteriów przy holistycznej, całościowej rekrutacji wtedy, kiedy innymi metodami nie są w stanie osiągnąć pożądanej różnorodności”. Abigail zapowiedziała, że się nie podda i będzie ponownie apelować do Sądu Najwyższego USA.


ocenił(a) film na 9
citizenexceed

Nie wiem co ma wspólnego rasizm odnośnie białych z tym filmem. Co ma piernik do wiatraka, że się tak wyrażę. Oglądając ten film w ogóle nie odniosłem takie wrażenia, że ma on wydźwięk rasistowski, co najwyżej widać tam dyskryminację rdzennych Amerykanów.

Przytoczony przez Ciebie przykład jest za przeproszeniem gówno wart. Jest to co prawda dość poważna przesłanka do niepokoju, ale raczej tylko incydentalna. Prawdziwa nienawiść do białych to panuje w postmandelowskim RPA, gdzie zbrojne bandy czarnoskórej ludności dokonują brutalnych mordów i gwałtów na Afrykanerach (nie oszczędzają nawet kobiet i dzieci). Potocznie nazywa się to zjawisko atakami na farmy. Pod płaszczykiem postępowych przemian jakie zaszły w tym kraju po upadku apartheidu, ludzie tacy jak Julius Malema nawołują do przemocy względem białych. To samo masz na zachodzie Europy, gdzie liberalne polityka multikulti doprowadziła do zagrożenia islamizacji kontynentu. Mówiąc krótko: "walczymy z chrześcijaństwem, gdyż afery pedofilskie podważyły wiarygodność Kościoła, który teraz u śmiechem pozwala się bić w twarz, ale pod żadnym pozorem nie drażnijmy "mniejszości" muzułmańskiej, bo to po pierwsze niepoprawne politycznie, a po drugie możemy skończyć jak Theo van Gogh".

ocenił(a) film na 8
ash_williams85

Indianie nie są rdzennymi Amerykanami.Rdzennymi Amerykanami są WASP-y,ci którzy stworzyli ten kraj .Ja nie chciałbym,gdyby wpadli tu Marsjanie ,podbili moją ziemię,nazwali ją Marseryką i stwierdzili,że ja jestem rdzennym Marserykaninem.

Rasizm i dyskryminacja na tle rasowym w USA są powszechne.Cały czas biali podludzie padają ofiarą przemocy,zabójstw i gwałtów ze strony kolorowych.
https://www.youtube.com/watch?v=cGHEHjaSYro

ocenił(a) film na 8
citizenexceed

A film jest po prostu częścią zmasowanej lewackiej propagandy,która ma doprowadzić,że biali mają się wstydzić,że jeszcze żyją.Jak wydać poniżej ,idzie to wyjątkowo skutecznie .

"brzask_8
3 godziny temu
Po obejrzeniu takiego filmu wstydze sie ze jestem biala."

ocenił(a) film na 8
ash_williams85

Nikt nie każe białym tam mieszkać. To oczywiście trochę żartem.

citizenexceed

Po obejrzeniu takiego filmu wstydze sie ze jestem biala.

ocenił(a) film na 8
brzask_8

Jesteś po prostu zlewaczałą ojkofobką.A wiesz,że białe mogą byś bezkarnie gwałcone przez kolorowych ? Więc uważaj.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1216741%2CSkandal-w-Wielkiej-Brytanii-Wla dze-ignorowaly-dzialalnosc-pedofilskich-gangow

Przez 16 lat działały tam zorganizowane pakistańskie gangi, systematycznie wykorzystujące seksualnie 1400 nieletnich angielskich dziewcząt z rozbitych rodzin, domów dziecka i ubogich środowisk.
Autorka raportu, profesor Alexis Jay, tak opisywała przejścia dziewcząt z Rotherham: "Były gwałcone przez wielu sprawców, handlowano nimi w innych miastach na północy Anglii, porywano je, bito i zastraszano". Przez lata lokalny samorząd, służby socjalne i policja robiły wszystko, aby nie dostrzegać problemu.

Władze oddaliły skargę pewnej 12-latki jako bezpodstawną uznając, że wyraziła zgodę na seks. Matce innej dziewczynki tłumaczono w biurze opieki socjalnej, że nie rozumie procesu dojrzewania własnej córki.
Kiedy podczas nocnego nalotu na prywatny lokal policja natrafiła na dwie pijane 11-latki w towarzystwie kilku dorosłych muzułmanów, aresztowała nie ich, lecz dziewczęta.
Skandal w Rotherham ujawnił dwa problemy, z którymi boryka się teraz brytyjska opinia publiczna. Pierwszy to obawy miejscowych władz, że interwencja zostanie poczytana za rasizm i zburzy misterną konstrukcję wielokulturowego społeczeństwa. Obawy okazały się płonne, bo sprawa wzbudziła teraz takie samo oburzenie w środowiskach muzułmańskich, jak w całym brytyjskim społeczeństwie. Drugi problem to opór winnych zaniedbań przed przyjęciem na siebie odpowiedzialności. Do tej pory ze stanowiska ustąpił tylko jeden przedstawiciel władz - lider samorządu miejskiego Rotheram.

citizenexceed

Nie chodzi tutaj o liczby - nie w tym rzecz, ile ofiar było po tej czy po tamtej stronie, po prostu - zgodnie z moim sumieniem - każda zbrodnia zasługuje na żal i wstyd. Przykro mi jako człowiekowi, że "ludzie ludziom"... Poglądy polityczne nie mają tutaj nic do rzeczy. Rożne zbrodnie zawsze miały miejsce na Ziemi, ale to biali porywali miliony Murzynów i traktowali ich jak zwierzęta i to biali wybili bizony i ukradli ziemię Indianom - na obu kontynentach amerykańskich. I każdy kto dąży do dominacji nad innymi takimi środkami, jak pokazuje historia jest złym człowiekiem. To biali mają najgorszą reputację ze wszystkich ras.

Twoje wypowiedzi odbieram tak: przykładowo 1 000 001 białych zostało zabitych z ręki czarnych / żółtych / kolorowych / fioletowych, a 1 000 000 zielonych z ręki białych, więc skoro białych zginęło o 1-go więcej, to będę po ich stronie, bo są bardziej pokrzywdzeni - nie, nie trafia do mnie takie przelicznik. To moje sumienie się odzywa, nie beznamiętna arytmetyka.

brzask_8

brzask_8 napisała:

"Nie chodzi tutaj o liczby - nie w tym rzecz, ile ofiar było po tej czy po tamtej stronie, po prostu - zgodnie z moim sumieniem - każda zbrodnia zasługuje na żal i wstyd. Przykro mi jako człowiekowi, że "ludzie ludziom"... Poglądy polityczne nie mają tutaj nic do rzeczy. Rożne zbrodnie zawsze miały miejsce na Ziemi, ale to biali porywali miliony Murzynów i traktowali ich jak zwierzęta i to biali wybili bizony i ukradli ziemię Indianom - na obu kontynentach amerykańskich. I każdy kto dąży do dominacji nad innymi takimi środkami, jak pokazuje historia jest złym człowiekiem. To biali mają najgorszą reputację ze wszystkich ras."

Przepraszam ale tego nie da się inaczej niż wyśmiać.

Po pierwsze to nie stanowiący rzekomy i lansowany przez politpoprawne media, ponadnarodowy monolit tak zwani BIALI, porywali Murzynów, ale konkretne narody Portugalczycy, Hiszpanie, Anglicy, Francuzi, Arabowie, Berberowie a wcześniej Rzymianie, Egipcjanie, Kartagińczycy i Kuszyci - sprzedawali ich zaś bardzo chętnie handlarze.
Jacy handlarze?
Etiopczycy, Jorubowie, Hausa, Fulani i Dogonowie - tak, ludy rasy czarnej.
Proceder taki istniał, wieki, bo zwykle tak bywa, żę słabszy jest wykorzystywany przez silniejszego.
Tu nie było jak lansują Amerykańscy Murzyni kwestii, "zły biały porywa czarnego bo go nie lubi" - nie, tu chodzi o kasę!
I prymitywnymi plemionami handlowali wszyscy którzy byli wyżej cywilizacyjnie.


"Biali wybili bizony" - bzdura, biali Amerykanie mieli gdzieś bizony, poza traperami nikt się nimi nie interesował, w 1862 roku sami Czipewejowie wytłukli 360tys bizonów, dla ozorów i rogów.
To Indianie je wybili, nie biali.
Jedyny fakt przeciw "białym", to taki, że dzięki broni palnej kupowanej u handlarzy, Indianie wybijali bizony szybciej niż by mogli z łuków.
Polecam książkę, Jarosława Wojtczaka "Minnesota 1862".


"Biali ukradli ziemie Indianom" - po pierwsze nie biali, tylko Hiszpanie, Portugalczycy, Anglicy, Francuzi, a potem dopiero biali Amerykanie (którzy są jednak niczym innym jak mixem narodowościowym całego świata).

Dlaczego to podkreślam?
Dlatego, że rasa kaukaska potocznei zwana białą - obejmuje wiele grup etnicznych i narodów które nigdy Ameryk nie podbijały - Finowie, Czeczeni, Gruzini, Berberowie, Arabowie, Persowie, Włosi, Czesi, Albańczycy czy Rumuni.
Czemu oskarżać za to co zrobili Anglicy takich Estończyków?
Dlatego, że kolor skóry ten sam?
Dlatego, że też z Europy?

To czy za makabryczne mordy Japończyków na Chińczykach w czasie drugiej wojny światowej odpowiadają Polscy Tatarzy?
Albo za ludobójstwo Tutsi-Hutu oskarżymy Aborygenów z Australii, bo czarni?

Ja jestem Polakiem, i nie Polska podbijała Ameryki, nie Polacy mordowali Indian i nie Polacy musza się za to spowiadać przed światem.



"Biali mają najgorsza reputację z wszystkich ras" - nie znam, żadnej oficjalnej doktryny która wyraża wolę 7 miliardów ludzi na świecie i jednoznacznie nazywa białą rasę najgorszą.

Przytaczanie opinii, paru rasistów nie ma znaczenia, czarni z kolei mają opinię nierobów i bandytów w białym społeczeństwie USA - z kolei pewnie w Brazylii, gdzie nie ma takiego radykalnego podziału i nienawiści między czarnymi i białymi - takie sierdzenie pewnie nie ma posłuchu.

Co więcej, niesnaski są między narodami wśród danej rasy, wątpię aby Serbowie mówili pochlebnie o Bośniakach, a Japończycy lubili Chińczyków.

Więc nie gadaj głupot, biała rasa ma opinię najgorszej, bo nie wiem kto niby ją wystawił?
Murzyni z Ameryki?
No, strasznie się tym przejąłem.


"Wstydze się, że jestem biała" - to współczuję, żę wstydzisz się same swojego pochodzenia i grupy etnicznej, strasznie musisz być upodlona przez jakieś dziwne propagandy.
Nie czujesz się czasem słowiańską świnią - jak to nas określali Naziści?
Tak bardzo przejmujesz się opiniami czarnych czy innych rasistów?

Ja jestem dumny, że jestem Polakiem - a że Polacy należą do rasy białej?
Cóż, tym lepiej, to biała rasa, dała prawa nawet zwierzętom i wystrzeliła człowieka w kosmos.
Co osiągnęła czarna rasa, poza narzekaniem jak im źle?

użytkownik usunięty
brzask_8

"Rożne zbrodnie zawsze miały miejsce na Ziemi, ale to biali porywali miliony Murzynów i traktowali ich jak zwierzęta i to biali wybili bizony i ukradli ziemię Indianom - na obu kontynentach amerykańskich"

Dlatego współcześni biali mają cierpieć za zbrodnie sprzed paru wieków. Odpowiedzialność zbiorowa. Zgodnie z taką logiką powinno się wybić całą ludzkość. Super.

ocenił(a) film na 8

Bardzo mi się podoba twoja podsumowująca wypowiedź.

citizenexceed

Ty następny młodociany skinhead, prawicowy oszołom czy od korwina? Nie wywyższaj się poza inne rasy bo Słowianie również zostali kiedyś podludźmi.

ocenił(a) film na 8
ulifont

http://www.polishexpress.co.uk/pozbadzcie-sie-bialych-dzieci-muzulmanscy-rodzice -w-natarciu/

citizenexceed

Muzułmanów nie porównuj do Indian, tak w ogóle to zachód sobie na to pozwala , wcześniej ingerując w ich życie, teraz chcą to odkręcić i popadają w tolerancyjną służalczą skrajność.

ocenił(a) film na 8
ulifont

A co, ciapaki to jakcyś nadludzie,że nie można o nich mówić ?

ocenił(a) film na 8
citizenexceed

A może to było tak ? Biedni biali imigranci za chlebem i w oczekiwaniu lepszego losu przybywali do krajów Siuksów, a indiańscy nietolerancyjni rasiści nie chcieli się wzbogacić wielokulturowością ? A powinni ich przyjąć,dać im zasiłki i zapewnić narodowe posiłki ,żeby się dobrze czuli.I oczywiście oddawać im swoje córki i żony do gwałcenia.

http://www.euroislam.pl/index.php/2014/09/imigrantom-we-wloszech-nie-smakuje-mak aron/

ocenił(a) film na 10
citizenexceed

Logicznie patrząc na karty historii winny jest nie kolor skóry,a.....postęp technologiczny! A że rasa biała była i jest najwyżej technologicznie rozwinięta na Świecie to niestety stała się najgorszą (trzeba to przyznać i spojrzeć prawdzie w oczy) z ras.
Ktoś u góry napisał, że oprócz białych niewolnictwem trudniły się też królestwa Czarnej Afryki. Jest to prawdą, bo to właśnie oni przede wszystkim organizowali wyprawy wgłąb lądu i sprowadzali stamtąd murzynów po to aby Europejczycy mogli ich zakupić i wywieść do Ameryki. Ale no właśnie, jedno ale. Żeby był podaż musi być popyt. Innymi słowy gdyby niewolników nikt nie kupował władcy afrykańskich państewek nie widzieliby celu w ich łapaniu.
Ktoś też napisał żeby rasy białej nie uogólniać bo tylko niektóre europejskie narody podbijały Nowy Świat. Patrząc jednak na historię z całą pewnością powiedzieć można, że każde europejskie państwo na miejscu tamtych postępowałoby tak samo.
Niektórzy wspominali też, że żadna z ras nie jest niewinna i każda ma na sumieniu jakieś grzechy i zbrodnie przeciwko innym. Tak, to prawda, ale żadna ,powtarzam ŻADNA z pozostałych trzech ras nigdy nie dorównała w swych postępkach rasie białej.

Przypomnę teraz grzechy białych jakie rysują się na przestrzeni historii, a jest ich naprawdę wiele:
- zniszczenie wspaniałych mezoamerykańskich cywilizacji Majów, Azteków i Inków.
- zniszczenie kultury Indian Północnoamerykańskich przez Stany Zjednoczone w bestialski sposób opierający się na kłamstwie oraz brutalnej sile i krwawym podboju
- zniszczenie rdzennej kultury Japonii poprzez przyniesienie siłą zachodniej cwylizacji (admirał Perry na siłę wymusił otwarcie się Shogunatu Tokugawa na handel z białymi przez co do kraju sprowadzona została nowoczesna broń i "cywilizacja zachodu", a Samurajowie odeszli w zapomnienie).
- podbicie i siłowe skolonizowanie ludów Afryki, a także wykorzystywanie ich jako niewolników.

Ktoś napisał, że to nie biały człowiek przyczynił się do wybicia bizonów. Bezpośrednio nie, ale przyniesiona przez niego broń palna oraz wybudowanie kolei wybitnie przyczyniło się do prawie wymarcia tych zwierząt. Ktoś napisał też, że sami Czipewejowie wybili sporo bizonów dla samych skór i języków. Tak, ale gdyby biali ich nie skupywali to ci Indianie nie mieliby po co zabijać tych zwierząt dla samych skór czy języków.


I na koniec trzeba podkreślić, że najgorsza była motywacja białego człowieka, który zawsze kierował się albo chęcią swojego zysku
albo rozrywką dokonując swoich zbrodni.

Son_Mike

Dodaj do tego wyginięcie gołębia wędrownego, który tworzył niemal najliczniejsze stada ze wszystkich kręgowców na naszej planecie. Ok 7 mld sztuk biali wymordowali. Z resztą nie ma co tu obwiniać rasy, tylko jak stwierdziłeś postęp technologiczny, ale z tym pseudohistorykiem , który widzi zło w kolorowych, a jeszcze bardziej wybiela białych nie ma co dyskutować bo tylko zgłupiejesz.

ocenił(a) film na 8
ulifont

Jak Indianie bronili się przed masową europejską emigracją.

https://www.youtube.com/watch?v=VXzPSiwgWbw

ocenił(a) film na 3
citizenexceed

Ja też źle odebrałam ten film. Nie ma w nim klasycznej dla westernu walki dobra ze złem i zwycięstwa dobra jako takiego, jest natomiast wyraźna sugestia (czy wręcz instrukcja), kto jest dobry (i mądry), a kto zły (i głupi) i co jest dobre, a co złe. Tendencyjna bajeczka tzw. głównego nurtu - podana niestety w dość atrakcyjnym opakowaniu, więc wydaje się dobra.

ocenił(a) film na 8
Ania_z_Zielonego

Bardzo ładnie powiedziane :) Niestety nie posiadam takiego talentu .

ocenił(a) film na 7
Ania_z_Zielonego

Bo też nie jest to western, tylko film poprawny politycznie. Rasistowski... inaczej. Biały zasługuje jedynie na taka 'indiańską" żonę, która jest... biała (jak się dostała do plemienia - nieważne).

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

Akurat ta "biało-indiańska" żona ma w filmie dwie funkcje do spełnienia. Po pierwsze służy za tłumaczkę i dzięki temu nasz bohater szybko dogaduje i zaprzyjaźnia się ze Siuksami. Po drugie jest to przykład na tolerancję i postępowość Siuksów - nieważne czerwony czy biały ,wszyscy jesteśmy ludźmi i się kochamy :-)

ocenił(a) film na 8
Ania_z_Zielonego

Jak to nie ma walki dobrego ze złem ? Poza tym to nie jest klasyczny western, co Ty chrzanisz ? Już nie będę wnikał, kto na kogo zasługuje, może po prostu wystaczy obejrzeć film jako film ?

ocenił(a) film na 7
chemas

G.no, nie klasyczny western! Widocznie nie widziałeś prawdziwychh westernów. Obejrzyj sobie "W samo południe", "Rio Bravo", "Rzekę Czerwoną", "Drzewo wisielców", "Piętnasta dziesięć do Yumy" (remake też ma swoja urodę)... Potem spaghetti westerny... potem anty-westerny... Nawet nie chce mi się wyliczać, bo to oczywistości, a mnie nikt nie płaci za edukowanie matołów:):):). Klasycznym westernem jest także (nie taki znów stary) "Bez przebaczenia'. Zasuwaj do Wikipedii (na początek) i po torrenty! Potem pogadamy. Może.

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

Łaskawco, najpierw należy się spytać, czy druga strona ma zamiar rozmawiać, matołku. Widzę, że kolega lubi sobie powyzywać. Pozycje, które żeś tu nabazgrolił znam doskonale. Być może nawet oglądałem je na długo przed tobą. Baranku

ocenił(a) film na 7
chemas

I kto tu lubi sobie powyzywać, ciuliku?!:):):)

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

Nie ja pierwszy zacząłem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones