PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 193 903
oceny
7,4 10 1 193903
7,6 33
oceny krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain
powrót do forum filmu Tajemnica Brokeback Mountain

Homoseksualizm to nie choroba.

użytkownik usunięty

Nie wiem, jak długo trzeba to ludziom jeszcze tłumaczyć? Homoseksualiści nawiązują bliższe
relacje nie tylko z pobudek seksualnych. Ten film jest o tym, że bez względu na orientację liczy
się zdolność do uczuć wyższych. Biedroń ma swojego Mruczka, czy jak mu tam, Elton John
swojego "męża" a z nim dziecko, a świat jet pełen szczęśliwych związków jednopłciowych. Sam
sobie muszę wbijać czasem do swojego głupiego łba, że nie zawrę z kobietą małżeństwa, lecz
przede wszystkim związek dwupłciowy. A sam nie stanę się wartościowym członkiem
społeczeństwa, jeśli nie zrozumiem, ze być gejem, to znaczy być kimś wyjątkowym. O tym jest ten
film.

Znakomite role obu aktorów. Nie chce się wierzyć, że Ledger zmarł jeszcze przed trzydziestką.

użytkownik usunięty

Nic nie mam go gejów, sama mam kolegę geja.
Jednak kiedy wyłażą na ulicę paradować, poprzebierani, wyglądający jak, dosłownie - idioci, to chyba nie jest normalne?
Ostatnio mój synek zapytał mnie- dlaczego ta pani ma brodę?
Nie chcę by moje dziecko oglądało tych paradujących pajaców.
Czy hetero też organizują parady i obnoszą się z tym, że są normalni?
Niech robią sobie geje co chcą, byle nie na moich ani mojego syna oczach.

A Jake Gyllenhaal....... wzroku nie mogłam oderwać ;)

użytkownik usunięty

Psychologowie kliniczni z USA, związani z ruchem LGTB, jeszcze w latach 90 postulowali, aby leczyć osoby czujące niechęć do gejów. Uważali oni, ze przebieranie się w kobiece ciuszki, to sposób na wyrażanie żeńskiego ego w męskim ciele.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Guru gejów, George’a Weinberg, już w latach 60 postulował leczenie homofobii. Był psychologiem i... gejowskim aktywistą.

ocenił(a) film na 2

Tym psychologom polecam wizytę u jakichś innych psychologów

użytkownik usunięty
KillOff

Zacytowałem źródła amerykańskie. To mój pogląd, że należałoby leczyć homofobów, a facetom noszącym sukienki bić brawo za odwagę w "wyrażaniu siebie".

użytkownik usunięty
KillOff

hehe, dobre.

ocenił(a) film na 3

Nie chcesz parad, Conchit itd. bo nie chce Ci się tego tłumaczyć swojemu dziecku? Kocham tą logikę xD

użytkownik usunięty
nikike

No własnie. Kiedy Robert Biedroń napisał i opublikował "Tęczowy elementarz", to przemilczano ten fakt. Tymczasem w książce można przeczytać wiele fajnych rzeczy o gejach. Że są zdolni do przyjaźni, miłości, są lojalni i nikomu nie robią krzywdy. Już od zerówki dzieci powinny być zapoznawane z takim materiałem, nawet wbrew woli rodziców. Dziecko ma prawo wiedzieć, że kiedy dorośnie, będzie mu wolno wybrać orientację seksualną, a nawet pleć.

ocenił(a) film na 3

Chciałbym się chyba doczekać czasów, kiedy będzie się dało wybrać orientację albo płeć, ale póki co nie sajensfikszynujmy.

ocenił(a) film na 2
nikike

Płci nie można wybrać, albo coś Ci urośnie, albo nie. Jedynie potem na bazie jakichś zaburzeń można się poczuć obco we własnym ciele

ocenił(a) film na 3
KillOff

No toć mówię.

ocenił(a) film na 3
nikike

Co ja za brednie pisałem rok temu^? xD

Co to za brednie? Kiedy urośnie będzie mu wolno? A teraz mu nie wolno? Jeśli ktoś czuje się kobietą w męskim ciele lub odwrotnie, może zmienić płeć i dowód osobisty. Czasy komuny już dawno minęły.

nikike

Ja nie chce się parad i oglądać gejów w sukienkach to trzeba wrócić do Polski. Jak żyje się w innych, zachodnich krajach Europy trzeba się dostosować i homofobom oraz rasistom wstęp wzbroniony. Oczywiście tolerancja ma swoje granice. Tolerować trzeba wszystkich z wyjątkiem morderców, gwałcicieli, pedofilii i tych którzy nie umieją tolerować innych ze względu na wyznanie, orientacje czy kolor skóry.

ocenił(a) film na 3
Penelope261988

Zamiast wypisywania wystarczyłoby napisać "ludzi którzy krzywdzą innych albo zieją nienawiścią" xd

użytkownik usunięty

A niby dlaczego " być gejem, to znaczy być kimś wyjątkowym"
Co w tym wyjątkowego?
.

użytkownik usunięty

Bo skoro geje chcą tak zmienić prawo, żebyśmy wszyscy wyrażali wobec nich zachwyt, to nie jest to zwykłe prawo, lecz przywilej. Na przywileje mogą liczyć tylko ludzie wyjątkowi.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

A dlaczego jednej gej z drugim nie mogą się trzymać za ręce i czule patrzeć sobie w oczy na ulicy? Wszyscy są sobie równi.

użytkownik usunięty

nie o to mi chodzi tylko o przebieranki i durnowate zachowanie na paradach.

użytkownik usunięty

Ale co nie maja prawa paradować tak jak maja ochote? Lamia jakies prawo tym? To ze ci się nie podoba to jeszcze trochę za mało.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Jestem oburzony. To bezprzykładna homofobia! To można leczyć. Po usunięciu sześciu nieprawomyślnych i antygejowskich wątków pod tym filmem zacząłem pisać inaczej. Terapia działa. Teraz jestem zdeklarowanym przyjacielem wszystkich gejów i popieram wszystkie ich żądania.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Wiesz co... moim zdaniem też są jakieś granice takich parad. Kiedy na platformie sterczy kilku gejów przebranych za papieży z przypiętymi fallusami, to wygląda to niesmacznie. Zamiast udowodnić ludziom, że są normalni, wyzwalają niezdrowe emocje. Pod tym względem są winni i zasługują na potępienie.

użytkownik usunięty

Mnie to nie razi.

użytkownik usunięty

Napisałeś, że mają prawo paradować tak, jak mają ochotę.

użytkownik usunięty

W granicach prawa według mnie :-))) czyli nie nago.

użytkownik usunięty

Nie napisałem, że nago, lecz w sutannach i z przypiętymi sztucznymi fallusami.

użytkownik usunięty

Lamie to prawo? bo jak nie lamie to jest dozwolone według mnie.

użytkownik usunięty

Jest obleśne, nieprzyzwoite, prowokacyjne i pogardliwe wobec ich adwersarzy. Moim zdaniem w ten sposób nie zyskają niczyjej przychylności. Sami odrzucają własne atuty.

ocenił(a) film na 9

Jak przebiorą się za kogoś z twojej rodziny to też nie będzie cię to razić ?
Więcej nie napiszę bo boję się że zostanę zlinczowany na tym forum i zwyzywany od "homofoba"

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Przebieranki ogólnie są śmieszne i wesołe, o co tyle krzyku :D

użytkownik usunięty

Pewnie. Najlepiej je propagować wśród dzieci i młodzieży. chłopcy niech obowiązkowo przebierają siew szkołach raz na rok, aby sprawdzić, jak to fajnie jest, kiedy faceci ubierają sobie stringi i pończoszki. Może niektórym się spodoba i Robercik będzie miał nowy narybek.

użytkownik usunięty

Ja tam lubie się przebierać, to taki cosplay po prostu.

użytkownik usunięty

A różowy i ptysie w serwetce lubisz?

użytkownik usunięty

Nie lubię kretynów.

użytkownik usunięty

Nie pytam się o kretynów, tylko o róż i ptysie. Nie buzuj się tak. Ptysie to ulubiony deserek przebierańców. Słyszałem kiedyś w jednym z filmów: "A chcesz ptysia?"

użytkownik usunięty

yyyy... nie lubie ptysi, ja się przebieram za PIŁE 2 lub 5.

ocenił(a) film na 9

W sumie racja.
tylko jak by ktoś się przebrał za kogoś z mojej rodziny, przyczepił sztucznego penisa i paradował tak po ulicy raczej nie byłbym zadowolony, może jestem dziwny...

ocenił(a) film na 7

Czyli banda przebierańców uważająca się za homoseksualistów chce dla siebie tolerancji ale sama obraża wiarę innych...to nie o to chodzi...dopóki człowiek człowiekowi będzie wrogiem,czy to ksiądz,gej,hetero i ludzie różnej narodowości i wiary NIGDY NIC się nie zmieni.Głupota prowadzi do wojen...

Tamilina

to prawda :), nie można nikogo obrażać i skoro chce się dla siebie tolerancji trzeba ją dawać dla innych, wtedy coś się zmieni a tak to wiadomo jak jest.

użytkownik usunięty

"moim zdaniem też są jakieś granice takich parad. Kiedy na platformie sterczy kilku gejów przebranych za papieży z przypiętymi fallusami, to wygląda to niesmacznie. Zamiast udowodnić ludziom, że są normalni, wyzwalają niezdrowe emocje. Pod tym względem są winni i zasługują na potępienie."

- właśnie, zgadzam się.

użytkownik usunięty

nie sadze ze to twoja sprawa, nie podoba ci się parada, to nie idz, nie patrz. Ja nie chodze na parady, ale twoje posty pokazuja ze powinienem, bo mogę i chce,

użytkownik usunięty

To nie jest tak, że nie pójdziesz, nie zobaczysz i będzie okej. Wiele rzeczy można robić zgodnie z prawem. Na przykład zgłaszać legalną demonstrację, iść środkiem miasta, przyciągać media i zachowywać się wyzywająco. albo geje są normalni, albo przebierają się jak pajace i dewianci. Skoro to pokazują, to chcą wywołać określony efekt. Nie robią tego tylko dla siebie.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

dobrze ze pokazujesz swoje prawdziwe ja, i nie ściemniasz jak w pierwszym poscie : "Nic nie mam go gejów, sama mam kolegę geja".

użytkownik usunięty

Pokazujesz, że tylko można sprowokować słowami: "nasza sprawa, nasze prawo, fallusy na paradach, przebieranki-cacanki, adopcja dzieci, drwiny z tradycyjnego społeczeństwa...". Jest tyle okazji, kiedy geje mogą pokazać, że są normalni. Ilu homoseksualistów zostało przez własne środowisko przymusowo wtłoczonych w tę subkulturę.

Innymi słowy: gej może być świetnym naukowcem, kompozytorem, lekarzem który cię zoperuje, ale nie musi domagać się szacunku rzucając innym w twarz kubłem obrzydliwych pomyj.

Geje, a w zasadzie homoseksualiści, byli zawsze. Nikomu nie szkodzili, dopóki w XXI wieku nie zechcieli podporządkować sobie systemy prawne w różnych krajach i zmusić ludzi, aby ich lubili.

użytkownik usunięty

Powiem tak, jak do tej pory z doswiadczen spolecznest zachodnich wynika, ze tacy ludzie jak TheEwaWeronika nie zaakceptują homoseksualistow cokowliwek by się nie dzialo, wiec trzeba jej pokazac FUC K YOU BITC H! I tyle w temacie - i to wlasnie jej pokazujemy. Nic nie zostanie gejom dane, wszystko trzeba będzie wywalczyć. Parady sa i będą, homo sa i będą. niech tacy ludzie jak ewa się przyzwyczaja, albo niech się powiesza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones