PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116327}

Tajemnica Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
7,4 193 952
oceny
7,4 10 1 193952
7,6 33
oceny krytyków
Tajemnica Brokeback Mountain
powrót do forum filmu Tajemnica Brokeback Mountain

Czy te dwa filmy mają ze sobą coś wspólnego, czy to po prostu celowy zabieg polskich
producentów, żeby zdobyć popularność bazując na już znanym i lubianym tytule?

ocenił(a) film na 10

to nie jest na pewno żerowanie na popularności innego tytułu, tylko po prostu durna i niewytłumaczalna miłość polskich dystrybutorów do słowa "tajemnica", które upychają gdzie się tylko da. Tajemnica Filomeny (org. Philomena), tajemnica Zielonego Królestwa (org. Epic - ???), Tajemnica Śmierci (org. Beneath) i miliony innych - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Filmwebu "tajemnica",a wyskoczy pierdyliard tytułów. pewnie wydaje im się, że jak walną jakąś "tajemnicę" w tytule to widz od razu rzuci się do kina lub do sklepu, żeby tę tajemnicę odkryć.

użytkownik usunięty
nata_k

A jakieś fabularne wątki z "Brokeback(...)" są w ogóle powielane w "Tajemnicy twierdzy szyfrów" (np. wątki homoseksualne)??

ocenił(a) film na 10

nie mam pojęcia, bo Tajemnicy twierdzy szyfrów nie widziałam

Owszem, są. Tak sobie myślę, czy rzeczywiście serial ucierpiałby sporo, gdyby ten niefortunny wątek homoseksualny po prostu wyciąć. Może chciano zacząć z wielką pompą? Od razu rzucić widza w wir akcji. A raczej wirek, bo to co widzimy na ekranie nie wgniata w fotel. Wygląda i jest absurdalne. Nieładnie, myślę sobie, już ja Wam tę scenę zapamiętam. Na forum napiętnujemy dla przyszłych pokoleń. Ażeby nikt już głupot podobnych nigdy nie powielał.

Paweł Deląg vel Compaigne - miał grać homosia i grał. W zasadzie do roli chyba również pasował. Nie lubię wątków homoseksualnych (o czym napiszę później) więc ciężko mi tu zachwycać się rolą Howarda Compaigne`a, ale razem z Pawłem Małaszyńskim kreują obraz pary gejów, który z pewnym dystansem da się przełknąć.

Paweł Małaszyński vel Jorg - zdecydowanie daje radę. Może razi trochę granie przez niego zbyt dużego pedała, ale całość się broni.

użytkownik usunięty
Agnika

Ha, jeśli Deląg grał homoseksualistę w tym filmie, to można powiedzieć, że wpasował się jak ulał, zwłaszcza w kontekście jego niedawnego oficjalnego Coming outu. Podejrzewam, że Małaszyński w scenach stosunków homoseksualnych też raczej nie udawał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones