PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483760}
5,2 19 307
ocen
5,2 10 1 19307
4,3 6
ocen krytyków
Tajemnica Westerplatte
powrót do forum filmu Tajemnica Westerplatte

Na Boga jaki zakłamany film...
Film przedstawia dużo scen bójek naszych żołnierzy... Jak żołnierz, starannie dobrany i wyszkolony do zadań obrony Westerplatte mógł bić się ze swoim kolegą w czasie natarcia nieprzyjaciela... Czy wy w to wierzycie ??!!
Przecież w filmie non stop pokazują jak Polscy żołnierze się biją między sobą, wariują, zachowują jak hołota...
Ci żołnierze byli specjalnie szkoleni do tego zadania, utrzymywali tajemnicę składowani broni na tym półwyspie, wg. różnych źródeł wymieniano skład co pół roku tych oddziałów, oczywiście nie była to specjalnie ważna placówka pod względem strategicznym ale nie stacjonowali tam zwykli żołnierze, zwerbowani do wojska dzień wcześniej (oczywiście bez urazy dla takich osób).
I to nie jeden nasz żołnierz jest przedstawiany w tym filmie jako wariat, nagle cała załoga zaczęła się obkładać, wszyscy dezerterują, szaleją, biją się, sikają po gaciach, chleją, nożownicy...
aaa tam nieważne, że szwaby sobie strzelają ze statków, atakuje nas piechota, walnijmy gorzałę, nasikajmy na plakat Polski, zróbmy ustawkę, potnijmy się nożami...
Nigdzie nie jest potwierdzone rozstrzelanie żołnierzy WP na tym półwyspie przez swoich kolegów, nawet świadkowie tej bitwy tego nie potwierdzają, to jest zwykła propagandowa plota i manipulacja, taka sama jak i cały ten ŻAŁOSNY filmik... Nie ma żadnych dowodów, że podczas bitwy o Westerplatte były wśród szeregów WP akty rozstrzeliwania za dezercję, oraz nie ma żadnych dowodów na dezercję (zresztą gdzie uciekać ? do krzaków, żeby Cię zastrzelili, skoczyć do Bałtyku, żeby Cię zastrzelili ?...).
Jasne wybucha wojna, żołnierze Niemieccy bombardują WP na Westerplatte a dowódca każe wystrzelać 3 chłopaków... "Weź ich nad morze i na piasku zastrzel" hahah no tóż to śmieszne...
Cały półwysep był otoczony, trwała walka, nie wiadomo do końca czy wróg nie przeprowadzi za chwilę ofensywy a dowódca swojego oddziału każe zabić swoich żołnierzy, których ma garstkę, na przeciw wrogiej liczebnie dużo większej armii wroga oraz lepszej militarnie armii, wiedząc, że zapewne nie będzie pomocy ze strony dowództwa swojej armii.... Przecież to wszystko jakaś kpina na kółkach...
Na całym półwyspie byli rozstawieni SSmani do cholery i nagle sobie idą na plażę zastrzelić swoich ludzi, prędzej Niemcy by ich kropnęli wszystkich... Szerokość półwyspu waha się od ok. 200 do ok. 500 metrów, długość wynosi ok. 2 kilometrów, to jest mały półwysep...
A kąpanie w trakcie natarcia, podczas ofensywy nieprzyjaciela w morzu to już jakaś żenada... Jak można w taki sposób szydzić z naszych żołnierzy, pokazywać gołe dupska i latające pyrtki...
Z wielu źródeł można się dowiedzieć, iż major faktycznie popadł w depresję ale ludzie opamiętajcie się, nie róbmy z niego alkoholika, pijaka, żula.
Oczywiście, że wielką zasługą powinno się szczycić Dąbrowskiego, jest postacią pierwszoplanową bitwy o Westerplatte, miał największy wkład w obronę półwyspu i to dzięki niemu w głównej mierze zawdzięczamy braterskość Westerplatte, przez dłuższy czas dowodził obroną półwyspu ale nie róbmy przez to z Sucharskiego pijaka i degenerata...
Rzeczą jasną jest bohaterskość, patriotyzm oraz niezaprzeczalny fakt na to, że mogliśmy się bronić 7 dni naprzeciw wielkiej armii nieprzyjaciela zamiast 24 godzin. Nazwisko Dąbrowskiego powinno najbardziej kojarzyć się z bitwą o Westerplatte.
Zapewne nawet tak przygotowani żołnierze jacy stacjonowali na Westerplatte mieli wśród swoich żołnierzy osoby, które przygniótł za bardzo strach ale świadkowie twierdzą, iż gdyby ktoś podczas walki opuścił stanowisko to zostałby zabity przez nieprzyjaciela, mogły się zdarzyć sytuacje odmówienia rozkazu ze strachu ale nie ma żadnych przeświadczeń o dezercji ale to tylko ludzie i nie zmienia to faktu, że żołnierze ci byli i są BOHATERAMI !!!!!
Jak można to kwestionować w jakikolwiek sposób ?!?!?!
Kto miał na celu wyprodukować film tak kompromitujący żołnierzy Polskich walczących w tej bitwie...
Na dodatek aktorzy i reżyser chwalili się nim za granicą i go propagowali... Przecież oglądający to obcokrajowiec pomyślał, że walczyli tam nie odważni bohaterowie lecz wariaci, degeneraci, alkoholicy, wypuszczeni prosto z więzienia flejtuchy (nie ujmując wszystkim odsiadującym wyrok osobom).
Podobno również puszcza się ten film w Polskich szkołach, przecież to jakaś żenada, kto na to pozwala...
Właśnie w taki sposób zostali przedstawieni w tym filmie nasi żołnierze jako żule, brudasy, hołota...
Nie wierzmy w tą antypolską propagandę !!!
Jesteśmy Polakami, brońmy naszej historii i pamięci o ludziach, którzy oddawali za nas krew.
Należy się im SZACUNEK, CHWAŁA I CZEŚĆ !!!!

wolter03

Nie mozesz pisać w ich imieniu, pewnie ze sie bali, to jest oczywiste. Mieli sie bronić 12 godzin, bronili sie 7 dni. Zasobów lekarskich nie bylo, zostali całkowicie odcięci od Polski. Myślisz, ze nie tworzyły się podziały? Dalsza walka nie miała sensu, przegrana była tylko kwestią czasu. Jedni chcieli walczyć o honor, ale inni moze nie widzieli sensu i np. Chcieli sie poddać by liczyli, że uda im sie uwolnić i pomoc w przyszłości. Ten film nie jest wcale antypolski, tylko pokazuje prawdę, a ta nie zawsze jest piękna. Na youtube znajdziesz filmiki aktorów mówiących bardzo mądrze o tym filmie mozesz sobie oglądnąć ale przede wszystkim to sie zastanów i spróbuj sie wczuć w ich role żeby zrozumieć tych świetnych żołnierzy oni przeciez tez są ludźmi

marcin_t1

Nie pokazuje żadnej prawdy.
A skąd mieli wiedzieć, że kampania wrześniowa jest przegrana ?
A skąd mieli pewność, że nadejdzie odsiecz później ?
W 1939 równie dobrze Hitler mógł wygrać, a wtedy miał nawet na to większą szanse.
W internecie znajdziesz wiele wytykania o kłamstwa.
Dziwne, że film powstał akurat wtedy gdy zmarł ostatni weteran tej walki, tak samo jak rodzin się nie pytano.
A aktorzy wychwalający film.... nawet Kac Wawe wychwalali.

ocenił(a) film na 1
marcin_t1

Chyba nie chciałeś skomentować mojej wypowiedzi, poniważ nie piszę w imieniu naszych żołnierzy i nie krytykuję ich, lecz staram się oczyścić ich imię, które zostało zbluzgane przez ten film... Oczywiste jest, że żołnierze się zachowują w różny sposób podczas tak stresujących sytuacji ale to jak są ukazani w tym filmie uwłacza strasznie Polakom a przede wszystkim żołnierzom poległym na Westerplatte i ich rodzinom. Ten film jest antypolski, już o tym pisałem i nie mam zamiaru powielać wciąż tego samego, film jest płytki i chcący siać okrutną propagandę o poległych tam Polakach, wypadałoby się też zagłębić głębiej w temat...

ocenił(a) film na 10
wolter03

jak dla mnie to nie jest antyPolski film tylko ty jesteś AntyPolakiem który podszywa się pod narodowca

wolter03

Szacunek dla Nich i szacunek dla ciebie za prawdziwy, rozsądny komenytarz! Film to niestety kolejna antypolska bzdura. A szkoda... sądziłem, że wreszcie powstało coś godnego uwagi na tamat kampanii wrześniowej.

ocenił(a) film na 7
wolter03

To nie jest antypolski film. To film o koszmarze wojny. Nigdy nie rozumiałem i nie rozumiem tych kontrowersji. Gdy jestem żołnierzem nie siedzisz i nie myślisz "Zaraz umrę za ojczyznę. Dołączę do najlepszych. Marszałek Piłsudski mnie w niebie odznaczy" tylko myślisz jak przeżyć. "Westerplatte" Różewicza z Zygmuntem Hubnerem i Arkadiuszem Bazakiem jest lepsze od tego dzieła ale przestańmy gadać takie bzdety że to film antypolski. W wielu amerykańskich DOBRYCH filmach wojennych jest pokazany strach i psychoza na polu bitwy. Film wyszedł jak wyszedł i jest zagrany jak zagrany. Baka miał kilka fajnych scen ale nie można go nazwać antypolskim.

ocenił(a) film na 1
Bondman

Nie rozumiesz i nie rozumiałeś tych kontrowersji bo nie wychyliłeś nosa poza obraz filmu. Trzeba by się zagłębić bardziej. Poznać komentarze aktorów, twórców filmu, komentarze i ich wywiady, zapoznać się z filmem w poprzedniej wersji, poczytać o całej hostorii i dokładnie wszystko przeanalizować. Film ma przekaz antypolski. Ja rozumiem różne zachowania podczas stresujących wydarzeń jakie niesie za sobą wojna, bitwa, stan psychiczny w takich sytuacjach, natomiast nie stwarzajmy obrazu, chorych psycholi, którzy ześwirowali. To nie jest film o Agencie 007, "My name is Bond...", tylko oparty na faktach historycznych... Nie chodzi o to, że każdy z naszych dzielnych żołnierzy marzył aby o nim kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat później śpiewali ale o to, żeby nie zakłamywali obrazu o tych dzielnych chłopakach w tak żenujący sposób... polecam zapoznać się dogłębniej z tematem...

ocenił(a) film na 7
wolter03

Zapoznałem się i nigdy nie widziałem nic szkaradnego. Owszem stare "Westerplatte" jest lepsze ale "Tajemnice..." nigdy nie nazwałem i nie nazwę filmem antypolskim.

ocenił(a) film na 1
Bondman

Coraz dojrzalsza wypowiedź 007 ale jeszcze musisz dojrzeć do pewnych rzeczy...

wolter03

Nie oglądałem i nie zamierzam, ale z ciekawości zapytam - czy jest tam gdzieś napisane, że to film oparty na faktach, czy tylko fantazja?

ocenił(a) film na 10
wolter03

Twoj wywod mnie wzruszyl ramionami ze znasz tak dobrze historie i oceniasz film na 5.0 ale nie przeszkadza ci ze w filmie "bekarty wojny" zydzi z usa ida na wojne z hitlerem? Niech zgadne oceniles go na 8.0? Nie przeszkadza ci to? Nie tobie tylko przeszkadza tylko to co Polskie.

mark11a

Różnica jest taka, że Bękarty wojny nie próbują być oparte na faktach.

ocenił(a) film na 10
lin606

A ktos to poza toba zauwazyl?
Wiesz co, nie zauwarzylem nigdzie ze Bekarty sa nie na faktach a Westerplatte jest na faktach!
Na forach 0 o tym! Daj glos macius, daj i zagnij!

mark11a

Jeśli nie zauważyłeś, że Bękarty wojny nie są oparte na faktach, to nie dziwię się, że dałeś temu filmowi i 1920 bitwa warszawska 10/10. Również nie dziwię się zauwa"rz"yłem.

mark11a

A dobra, jesteś tylko trollem lol

mark11a

"During World War II, approximately 500,000 American Jews served in the various branches of the United States armed services. Roughly 52,000 of these received U.S. military awards"

wolter03

Po obejrzeniu tego filmu, ale numer tak szykanować Polskich Bohaterów. To widać że ten film nagrali wrogowie naszej Ojczyzny. Nie polecam oglądać tego filmu. Cześć i Chwała Bohaterom.

wolter03

Tak jak mówisz kolego. Oddziały wartownicze na Westerplatte jak również oddziały Marynarki Wojennej oraz załogi okrętów to żołnierze doborowi w większości weterani z wojny 1920.

ocenił(a) film na 10
wolter03

Ejjjjjjjjjjjj tyyyy? Podobal ci sie zaklamany film Pianista i Lista Schindlera? Pewnie tak! Dales mu dziewiatki?Nie doszukales sie klamstw? Pewnie nie.
To po co jedziesz po Polakach? Bo to nie zydzi??? Kim, ty jestes? Pewnie flage izraela wieszasz na maszcie w rocznicy wybuchu
II wojny? Po co? Izrael nie istnial w czasie 2 WS.
Synek; izrael, flaga, panstwo izrael powstalo 2 lata po zakonczeniu 2WS. w 1948r.
Swoje AAAAAAAAAAAAAAAA to se kierój do "nazistow"
Matce na lozu smierci bys zajeb....l zloty pierscionek, a matka tez za darmo by nie dala!
Cale ponad 2000 lat zydow to zlo i kradzierze!!!! ( nawet nie maja wlasnego panstwa)








Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones