PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015}

Tajemnica morderstwa na Manhattanie

Manhattan Murder Mystery
7,4 21 500
ocen
7,4 10 1 21500
7,3 20
ocen krytyków
Tajemnica morderstwa na Manhattanie
powrót do forum filmu Tajemnica morderstwa na Manhattanie

takie moje prywatne zdanie. Nic nie pobije występu Keaton w "Annie Hall"
(te jej szerokie spodnie i długie krawaty). A Scarlett z filmu na film
coraz bardziej płaska i brzydsza (znak, że się starzeje wewnątrz i zewnątrz
i wszędzie) i w "vicky, cristina, barcelona" to już w ogóle nie miała nic
do roboty i też nic nie robiła poza straszeniem mnie z ekranu...
Czy macie swoje ulubione aktorki Allena?
Aha i filmy z Keaton są najbardziej radosne!

ocenił(a) film na 8
sophisaest

zdecydowanie Diane najfajniejsza!
Scarlett nuda.
Mia za sam głos ma wielkie nie.

użytkownik usunięty
wiktork

Co z jej głosem nie tak? Dla mnie Mia to najlepsza aktorka Allena.

ocenił(a) film na 8

piszczy.

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 8
sophisaest

Bo Diane Keaton w ogóle jest super! Przezabawna w komediach, neurotyczna u Allena,przejmująca w dramatach!

ocenił(a) film na 7
sophisaest

Keaton jest najlepsza, sam Allen twierdzi tak samo,musze stanąć w obronie Mii Farrow bo jest bardzo specyficzna a lubię wiele filmów z jej udziałem, choćby Wrzesień czy Alicję, albo Mężowie i żony gdzie jest niby najsłabsza postacią a okazuje sie byc niezłą manipulatorką, uważam że jest najtrudniejsza w odbiorze a przez to najbardziej niedoceniona. A Scrlet to mi sie podobała w Ghost World u Allena tylko ww Wszytstko gra byla fajna potem nuda ale ja wogóle nie lubię tej aktorki.

jagnasuska

Zgadzam się z pochwałą Diane Keaton, ale nie mam najmniejszego pojęcia, co macie do zarzucenia tak dobrej aktorce, jak Scarlet Johansson.

doorshlaq

ja rowniez. uwielbiam ją i jej niezdarne postaci chociazby w 'Scoop'.

ocenił(a) film na 7
koleslav

na prestrzeni kilku lat zmieniłam zdanie o Scarlet, to dobra aktorka i ją lubię - poznałam pewnie więcej jej wcieleń. Zabawne ale nawet nie pamiętam, że napisałam kiedyś ten komentarz natomiast nadal robię sporo literówek.

ocenił(a) film na 10
jagnasuska

tez nie przepadam za scarlett

sophisaest

Allena właściwie dopiero poznaję. Jestem po "Morderstwie..." i "Hannah i jej siostry". Oba filmy są dla mnie rewelacyjne. Diane Keaton jest przeurocza. W drugim obrazie zagrała m.in. Dianne Wiest - również z wdziękiem : )

Oczywiście jeszcze "Scoop", "Wszystko gra" - całkiem dobre.
"Celebrities" najmniej mi się podobało.
Nie uważam żeby Scarlett była najgorszą. A jeśli nią jest, to "najgorsza" wcale nie będzie oznaczało "zła".

ocenił(a) film na 8
sophisaest

Diane u Allena jest rewelacyjna i wszystkie jego filmy z nią mają w sobie tę iskrę, której brakuje chociażby tym najnowszym. Scarlett jest z nich wszystkich najsłabsza, za to Mia z jakiegoś powodu często mnie irytuje (dużą zasługę ma w tym chyba jej głos) i potrafi mi nieco popsuć cały film. Jak dotąd podobała mi się jedynie w 'Broadway Danny Rose', bo zamiast piskliwej myszowatej ciapy z ziemistą cerą zagrała całkiem interesującą postać.

ocenił(a) film na 8
Skylar91

Bo trzeba na to spojrzeć tak - Diane Keaton jest perfekcyjna w tych filmach, które zostały napisane pod kątem jej możliwości. Faktycznie, ma się wrażenie, że urodziła się by grać w tych klasycznych Allenowskich filmach, a 'Tajemnica...' jest jakby powrotem do tamtych czasów (znów szalony humor). Wydaje mi się jednak, że Diane byłaby zbyt frywolna do takich filmów jak 'Hanna i jej siostry' czy 'Wrzesień' albo 'Inna Kobieta'. Ale to działa odwrotnie. Nie wyobrażam sobie kompletnie Mia Farrow w 'Annie Hall' czy tym bardziej w 'Śpiochu' czy 'Zagraj to jeszcze raz, Sam' (co prawda wyreżyserowanym przez Herberta Rossa, a nie Allena, ale jednak będącym jednak adaptacją sztuki tego drugiego).

ocenił(a) film na 7
wojteczek

Bardzo dobra uwaga

ocenił(a) film na 9
sophisaest

Mnie Scarlett totalnie urzekła w "Wszystko gra", natomiast Keaton w każdym filmie i to nie tylko Allena. Chyba nie można ich porównywać. Nie jestem znawcą ale dla mnie ta druga, ma światową klasę i umiejętności. Jest perfekcyjna w tym co robi. Sama Scarlett nie jest zła, nie podobała mi się w Scoop. Tyle.

ocenił(a) film na 8
sophisaest

To chyba logiczne, Diane ma talent nie do opisania, jest najlepsza! To prawdziwa muza Allena!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones