PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555}

Tajemnice Los Angeles

L.A. Confidential
7,7 82 696
ocen
7,7 10 1 82696
8,0 26
ocen krytyków
Tajemnice Los Angeles
powrót do forum filmu Tajemnice Los Angeles

Że się ucharakteryzowała na gwiazdę kina z lat 60-ątych?Aktorsko niczego wielkiego nie pokazała.Rola po prostu nie godna Oscara.Crowe i Pearce zagrali dobrze.Film to porządna robota, stylizowana na kino policyjne tamtej dekady.Ale Oscar dla Kim za tę rolę?Tego nie kumam...

Duke

całkowicie się z Toba zgadzam!! nie pojmuję niektórych wyborów akademii

natalia2004

Basinger nie udawała gwiazdy kina lat 60-tych, ponieważ akcja filmu dzieje się na początku lat 50-tych. Bohaterka Basinger jest ucharakteryzowana na aktorkę z lat 40-tych, to po pierwsze. Po drugie, zwróćcie uwagę jak Lynn spojrzeniem i głosem, uwodzi najpierw White'a, a następnie Exley'a. To jest subtelne aktorstwo na najwyższym poziomie. Niby nic nie widać, a jednak widać. Świetnie aktorstwo nie zawsze musi oznaczać wrzaski i łzy.

La_Pier

No, fakt faktem ,akcja filmu toczyła się wcześniej.Tutaj moja pomyłka.Ale co do niesłusznego Oscara, zdanie podtrzymuję.Subtelne uwodzenie spojrzeniami i głosem to zbyt mało aby zasłużyć na statuetkę.Zabrakło w tej roli emocjonalnej głębi i nie chodzi mi tutaj o nadekspresywny styl kreacji."Marzyłam o Afryce" w tym filmie Kim mogła być chociaż nominowana do Oscara.Zagrała o wiele bardziej przekonująco.No ale tamten film nie był tak wypromowany...

ocenił(a) film na 8
Duke

Moja ocena filmu to 9/10. Odjęłam ten punkt właśnie z powodu Kim Basinger. Rzeczywiście, jej gra było bardzo subtelna, ale paradoksalnie też (pomimo tej subtelności, a może przez nią) bardzo przerysowana, niemal teatralna. Nie wiem, być może jestem niemerytoryczna, może femme fatale lat 50. tak właśnie się zachowywały...

Duke

nie zgadzam sie.basinger jest swietna w tym filmie,jak najbardziej rola godna oscara.pozatym aktorki w tamtym roku nominowane za drugoplanowa role byly zdecydowanie gorsze.kto mial waszym zdaniem zgarnac statuetke jak nie ona? babcia z titanica czy minnie driwer ktorej nominacja za buntownik z wyboru byla zdecydowanie pomylka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones