PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31401}
7,6 14 220
ocen
7,6 10 1 14220
6,3 3
oceny krytyków
Tam i z powrotem
powrót do forum filmu Tam i z powrotem
ocenił(a) film na 9
przelyk

nie sposób się z tym nie zgodzić;
naprawdę świetny film - wyjątkowy jak na polskie kino,

ocenił(a) film na 9
przelyk

Niestety, tak bywa. Świetny scenariusz, genialne role. Gajos mistrzowsko rozegrał tę partię. Dobrze dobrana, lekka muzyka Krzesimira Dębskiego.

miewam__koszmary

Wlaśnie oglądam po raz kolejny na Kino Polska i w pelni poieram . Może jakby zagral Karolak , Zielińska ...itd . To bylby dobrze zareklamowany , ale stracilby na wartości

przelyk

Otóż to i nad tym trzeba ubolewać...

ocenił(a) film na 9
przelyk

zgadzam sie

ocenił(a) film na 10
przelyk

Faktycznie, ja w ogóle nawet nie słyszałem o nim wcześniej, a tu jest naprawdę mocny, trzymający w napięciu scenariusz, genialna gra aktorska zarówno Gajosa, jak i Frycza. Zdjęcia i inscenizacja bardzo wyraziste, bez żadnych zbędnych ujęć, scen. Ten film po prostu ogląda się jednym tchem. Dlaczego słabo rozreklamowany? Ja powiem inaczej - dlaczego nie daliśmy mu złotej kaczki (tylko Edi), (w orłach trafił na Pianistę niestety :/) i dlaczego nie zgłosiliśmy go do Oscara w 2002 (tylko właśnie Edi). A do jakichś innych nagród Europejskich? Zupełnie nie rozumiem tej kalkulacji.

przelyk

Zgadzam się! Gdyby nie kablówka i Kino Polska nie wiem, czy dowiedziałabym się o jednym z ciekawszych filmów ostatnich lat.

ocenił(a) film na 8
Nuria_Monfort

i gdyby nie Focus i DXM to w ogóle...

użytkownik usunięty
przelyk

Może nie jest to rewelacja, ale bardzo porządnie zrobiony film z bardzo dobrym aktorstwem. Bez jakichś zwyczajowych w polskim filmie wydziwiań na zasadzie "żeby trudniej było zgadnąć".

Minus to ryzykowna próba wpasowania w przyjęte ramy czasowe historii miłosnej motywującej głównego bohatera. No i trochę bajkowe zbiegi okoliczności. Za to nieźle oddane realia PRL-u.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones