PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

7,6 10 1 123962
7,8 49
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
Zdjęcia antycznych posągów kontra zamaszyste, jakby odręczne napisy – już czołówka filmu jest znamienna.... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Ważny jest w tym wszystkim kontakt. Każde pojedyncze spojrzenie, każdy początkowo przypadkowy dotyk ma olbrzymią wagę i znacząco rzutuje na rozwoju akcji. więcej
Film podany jest wybornie – odwołuje się do literatury, rzeźby, muzyki, układa wszystko na swoje miejsce, wycina rzeczy niepotrzebne. Jest obrazem niezwykle subtelnym, w którym żadne słowo i żaden symbol nie pojawiają się przypadkiem. więcej
Motyw miłości figuruje w większości współczesnych filmów. Niestety kino komercyjne coraz rzadziej podchodzi do tak wielowymiarowego tematu w ambitny sposób. Z jednej strony funduje się nam kiczowate i przerysowane obrazy uczuć w ckliwych romansidłach, z drugiej zaś bombarduje się odbiorców wypaczoną i powierzchowną wizją miłości w postaci greyowskiej quasipornografii. Złoty środek w tej sytuacji odnalazł włoski reżyser – Luca Guadagnino, który w ostatnim roku zaprezentował widzom wyjątkowy melodramat pt. "Tamte dni, tamte noce". więcej
Wyobraźmy sobie ciepłe letnie dni, zapach trawy, drzew i gorącego powietrza. Dodajmy do tego powoli mijający czas, piękne krajobrazy i atmosferę sprzyjającą letnim romansom. W takie właśnie miejsce przenosi nas reżyser filmu "Tamtych dni, tamtych nocy". więcej
Dzieło niesie za sobą szereg pytań, na które musimy odpowiedzieć sobie sami, szczerze, własnym sercem. więcej
Napisy początkowe "Tamtych dni, tamtych nocy", które pojawiają się na tle fotografii antycznych rzeźb i innych intelektualnie wysublimowanych dzieł, zwiastują, z jakim filmem będziemy mieli do czynienia – z takim celebrującym ludzkie ciało i jego domniemaną boską proweniencję.  więcej