Tango i Cash

(1989)

Tango & Cash

0 0 FILM 10044
Tango i Cash (1989)
http://www.filmweb.pl/film/Tango+i+Cash-1989-10044/userRecommends
1 godz. 44 min.
ocena społeczności: dobry
7,0/10
41.049 głosów
  • 1873. w rankingu światowym
  • 3.341 osób chce zobaczyć ten film

Dwóch niezwykle skutecznych policjantów zostaje wrobionych w morderstwo. By odzyskać dobre imię, rozpoczynają poszukiwania osób za to odpowiedzialnych.

Tango i Cash (1989)

zdjęcia

(32)

obsada

(104) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Tango (Sylvester Stallone) to elegancki policjant intelektualista, noszący drogie garnitury. Cash (Kurt Russell) jest jego przeciwieństwem. Szef mafii Yves Perret (Jack Palance) postanawia zemścić się na nich za przeszkadzanie w interesach. Nie zamierza ich zabić, lecz upokorzyć. Nakazuje swemu współpracownikowi, Requinowi (Brion James), by ściągnął policjantów w pułapkę. Zostają oskarżeni o zamordowanie agenta FBI. Skazani, trafiają do tego samego więzienia, skąd udaje im się uciec. Postanawiają rozprawić się z ludźmi, którzy wrobili ich w morderstwo.

pozostałe informacje

muzyka:
Harold Faltermeyer
zdjęcia:
Donald E. Thorin
studio:
  • Guber-Peters Company, The
  • Warner Bros.
inne tytuły:
(więcej...)
  • Andriej Konczałowski był reżyserem filmu, jednak zrezygnował w trakcie realizacji zdjęć. Zastąpił go Albert Magnoli, który z niewiadomych przyczyn nie został później wymieniony na liście płac.
  • Początkowo, autorem zdjęć miał być Barry Sonnenfeld, jednak - za sprawą Sylvestra Stallone - został on odsunięty od projektu. Zastąpił go Donald E. Thorin.
  • Patrick Swayze miał możliwość zagrania Gabriela Casha. Wolał jednak wystąpić w innej produkcji, która - jak się później okazało - była prawdziwym hitem 1989 roku. Mowa tu o filmie "Wykidajło".

Rambo is a pussy

67%
autor: Barcelonismo

Jednym z najczęściej pojawiających się w recenzjach zarzutów jest schematyczność. Narzekamy, że to już było, ... czytaj dalej

dyskusja

(130 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

aż dziw bierze że nei zrobili kilku częsci jak w zabójczej broni

duet nieziemski przecież ten film odniósł sukces kasowy
0
 

ja chce 2 część

by znów był sylwek i kurt :)
0
 

świetny film

klasyka a muzyka przewodnia do filmu to poezja!!
0
 

Zabójczy duet

Świetny, lekki film akcji. Kilka zabawnych scen.Główni bohaterowie zupełnie do siebie nie pasują. Ich sprzeczki wnoszą sporo humoru. Mi ... czytaj dalej
1
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true