Tango i Cash

(1989)

Tango & Cash

0 0 FILM 10044
Tango i Cash (1989)
http://www.filmweb.pl/film/Tango+i+Cash-1989-10044/userRecommends
1 godz. 44 min.
ocena społeczności: dobry
7,0/10
40.088 głosów
  • 1876. w rankingu światowym
  • 3.231 osób chce zobaczyć ten film

Dwóch niezwykle skutecznych policjantów zostaje wrobionych w morderstwo. By odzyskać dobre imię, rozpoczynają poszukiwania osób za to odpowiedzialnych.

Tango i Cash (1989)

zdjęcia

(32)

obsada

(104) +
zobacz pełną obsadę

Tango (Sylvester Stallone) to elegancki policjant intelektualista, noszący drogie garnitury. Cash (Kurt Russell) jest jego przeciwieństwem. Szef mafii Yves Perret (Jack Palance) postanawia zemścić się na nich za przeszkadzanie w interesach. Nie zamierza ich zabić, lecz upokorzyć. Nakazuje swemu współpracownikowi, Requinowi (Brion James), by ściągnął policjantów w pułapkę. Zostają oskarżeni o zamordowanie agenta FBI. Skazani, trafiają do tego samego więzienia, skąd udaje im się uciec. Postanawiają rozprawić się z ludźmi, którzy wrobili ich w morderstwo.

pozostałe informacje

muzyka:
Harold Faltermeyer
zdjęcia:
Donald E. Thorin
studio:
  • Guber-Peters Company, The
  • Warner Bros.
inne tytuły:
(więcej...)
  • Andriej Konczałowski był reżyserem filmu, jednak zrezygnował w trakcie realizacji zdjęć. Zastąpił go Albert Magnoli, który z niewiadomych przyczyn nie został później wymieniony na liście płac.
  • Początkowo, autorem zdjęć miał być Barry Sonnenfeld, jednak - za sprawą Sylvestra Stallone - został on odsunięty od projektu. Zastąpił go Donald E. Thorin.
  • Patrick Swayze miał możliwość zagrania Gabriela Casha. Wolał jednak wystąpić w innej produkcji, która - jak się później okazało - była prawdziwym hitem 1989 roku. Mowa tu o filmie "Wykidajło".

Rambo is a pussy

67%
autor: Barcelonismo

Jednym z najczęściej pojawiających się w recenzjach zarzutów jest schematyczność. Narzekamy, że to już było, ... czytaj dalej

dyskusja

(126 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał
1

Sly i Kurt dają łupnia :)

Bardzo fajna komedia akcji, duet Stallone-Russell jest naprawdę świetny, gdyby nie humor ten film byłby zwykłym akcyjniakiem, ... czytaj dalej
LucasLang LucasLang
ocena: 8
13

Świetny klasyk

Jak najbardziej polecam. Jeden z wielu dobrych filmów z tamtego okresu...
2

żal że nie było części drugiej

Od malucha czekałem na sequel . Hehe rewelacyjna komedia sensacyjna. Nawet teraz tych dwóch już starych ciołków ... czytaj dalej
pawelg252 pawelg252
ocena: 10
0
 
7
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true